YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
 • Рішення
 • Продукти
 • Ресурси
 • Компанія
 • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті 9 березня 2022 р.

Ризики співпраці з російськими та білоруськими компаніями

Юрист, заступник директора з правових питань YouControl

Поділитися:
Ризики співпраці з російськими та білоруськими компаніями

Чим загрожує бізнесу співпраця з контрагентами країн-агресорів? Співпраця з контрагентами РФ та Білорусі ризикована через фінансові, операційні та репутаційні втрати. Це пов’язано із застосуванням українських та міжнародних санкцій з боку США, ЄС, Великобританії, Канади та інших країн.

 

Які обмеження передбачають санкції

 

Санкції передбачають серйозні обмеження для тих, проти кого вони накладені:

 •  заморожування активів;

 •  обмеження фінансово-господарських операцій;

 •  заборона зовнішньоекономічної діяльності, транзиту та перевезень;

 •  анулювання ліцензій та дозволів;

 •  заборона на в'їзд;

 •  припинення культурних, наукових та інших обмінів.

Ми бачимо, як усе це вже сьогодні застосовується і нищить російський та білоруський бізнес.

 

До мого контрагента застосували санкції. До чого тут моя компанія? 

 

Механізм санкцій розроблений таким чином, що заборони та обмеження автоматично застосовуються й до тих, хто співпрацює з підсанкційними компаніями. Таким чином, ці компанії: російські, білоруські та всі пов’язані з ними стають "токсичними".

 

У більшості випадків партнери, постачальники, клієнти компанії, яка потрапила під санкції, позбавляються можливості проводити з нею будь-які операції. Банки, які здійснюють фінансові операції, за допомогою сучасних аналітичних систем ефективно ідентифікують такі ризики та блокують або навіть заморожують фінансові активи. Це тягне за собою неминучу дестабілізацію такого ризикованого бізнесу.

 

Співпраця з будь-яким бізнесом цих країн означає непряму підтримку міжнародної агресії, оскільки військові витрати фінансуються за рахунок їхніх податків.

 

На таку співпрацю звертають увагу правоохоронні та контрольні органи. Це спричинить додаткові детальні перевірки бізнесу. 

 

Як це впливає на імідж компанії

 

Завдяки відкритим джерелам даних та ЗМІ факти такої співпраці стають публічними. На тлі загального засудження війни в Україні це псує імідж компаній, які співпрацюють з бізнесом країн-агресорів. Люди в усьому світі засуджують війну, тому їхня мотивація працювати в таких компаніях значно знижується, а ефективність бізнесу стає низькою.

 

Все зводиться до того, що компанії, які хочуть працювати і розвиватися, повинні відмовитися від будь-якої співпраці з підприємствами Росії та Білорусі, їхніми бенефіціарами та партнерами. Саме зараз.

 

Ігнорування ситуації та продовження ділової взаємодії з окупантами сьогодні прирівнюється до співучасті у злочині!

 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 13 листопада 2020 р.

Управління ризиками в період невизначеності: дії ризик-менеджера

Бізнес – це діяльність на свій страх і ризик. На компанію може вплинути що завгодно: невдалий контрагент, зміни на ринку, економічна криза. Пандемію ніхто не міг передбачити. Якби ризик-менеджери в кінці 2019 року стверджували, що через кілька місяців бізнес доведеться закрити або піти на віддалений режим роботи – ніхто б не повірив.   Іноді працювати доводиться за фактом ситуації. Компанії, які не справляються з ризиками – закриваються.

Статті 25 березня 2021 р.

Ризики співпраці з контрагентами з країн із високим рівнем корупції

Місцеперебування учасників або бенефіціарів компанії в так званих ризикових юрисдикціях викликає особливу увагу НБУ в рамках фінансового моніторингу. Ми присвятили цьому фактору окрему статтю. Весь цикл статей про ризик-фактори й положення Закону про фінансовий моніторинг ви знайдете в кінці статті.   "Індекс сприйняття корупції" (Corruption Perceptions Index) – це глобальний рейтинг країн щодо їх корумпованості.

Статті 3 травня 2023 р.

Контрагент під санкціями: що це означає

Ви впевнені, що санкції вас не обходять? Можливо, ви помиляєтесь. Санкції стосуються всіх. Незалежно від сфери діяльності, країни реєстрації і навіть особистої порядності, ви ризикуєте, бо маєте контрагентів. А кожен бізнес-партнер може нести потенційні санкційні ризики опосередковано. У цій статті моделюємо різні ситуації, коли до компаній застосовуються санкції.     Ситуація 1. Компанія потрапила під санкції безпосередньо  

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’