Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Підтримай ЗСУ!

Збираємо кошти на викуп та адресну доставку

10 квадрокоптерів Autel Dual 640T
30 бронежилетів

Підтримати
Статті 25 квітня 2022 р.

Just business: чому не всі компанії йдуть з росії

Поділитися:
Just business: чому не всі компанії йдуть з росії

Про наслідки для компаній, що працюють та інвестують у росії, пише Harvard Business Review, а ми наводимо основні тези цієї статті.

Компанії, що пішли з росії мали там потужні зв'язки, налагоджені контакти та долю ринку. Але через дії російського уряду усвідомили, що присутність в рф може завдати більше шкоди бізнесу, ніж користі, і зреагували відповідним чином. 

 

Політика та позиції 

 

Хоча зв'язок між бізнесом і політикою завжди був тісніший, ніж хотілося б вірити, тепер комплаєнс-менеджерам необхідно обґрунтовувати позиції не лише своєї фірми, а й своїх партнерів. А нехтування цими позиціями може коштувати дуже дорого. Наприклад, ресторанами McDonald's керують через франчайзинг, але не в росії та Україні, де більшість ресторанів належать компаніям. McDonald's мовчав про вторгнення протягом перших двох тижнів. Потім компанія була змушена діяти у відповідь на поширені заклики до її бойкоту.

Керівники бізнесу повинні розуміти, що їхній світ змінився. Інвесторам та підприємствам доведеться переоцінити, які стратегії та моделі вони повинні практикувати з урахуванням, що тепер вхід до країни сприймається як неявне прийняття політичних дій цієї країни. Завдання для менеджерів – бути готовим не тільки до наслідків в контексті війни рф з Україною, а й розробити розумну стратегію для подібного міжнародного конфлікту в майбутньому. 

 

Короткострокове мислення та етика

 

Коли відбуваються політичні події чи кризи, фірми часто тяжіють до короткострокового мислення. Але за неправильне рішення можна розплачуватися роками, якщо зроблять неправильний стратегічний розрахунок у тому, чи мають вони залишитися чи піти. Для прийняття рішення менеджери повинні поставити собі два ключові питання при розгляді своєї діяльності за кордоном.

По-перше, якими є ваші умови виходу з країни, особливо якщо політика цієї країни розходиться з політикою компанії?

По-друге, які очікування компанії від можливого повторного входу? Є припущення, що українсько-російський конфлікт буде відносно швидким, але дослідження авторитарних режимів, які вдираються в сусідні країни, показують, що путін має набагато більше шансів утриматися при владі і продовжити війну, ніж бути поваленим. 

 

Якщо метою компаній є "просто ведення бізнесу", їм доведеться змиритися з важкими репутаційними та фінансовими наслідками цього. Якщо метою компаній є етичне ведення бізнесу, то компанія має ставити мир понад усе. 

На практиці це означає, що компаніям потрібно бути ще уважнішими до ризиків при роботі в країнах із соціально неприйнятною політикою, особливо коли ця політика може призвести безпосередньо до, практично, фінансування тероризму.

 

📌 Виявляйте та перевіряйте ризики зв'язків із російськими та білоруськими бізнесами, включно з підсанкційними, з YouControl. 

  • Експрес-аналіз показує "російський слід" серед ваших партнерів, постачальників, клієнтів та будь-яких інших контрагентів. 

  • Досьє юридичних та фізичних осіб містять інформацію про зв'язки та санкції. 

  • Виявити приховані активи російських та білоруських олігархів, зв'язки з РЕР в інших країнах можна з міжнародною платформою RuAssets від YouControl. 

 

 

Поділитися:

Читайте також:

Новини 16 березня 2022 р.

Майже 14000 українських компаній мають зв'язок з рф

Ми створили найбільш повний список діючих українських компаній, що мають "ворожий слід", і додали цю інформацію до системи. Відтепер відслідкувати зв'язок українського бізнесу з окупантами дуже  просто. Варто лише зайти на картку юридичної особи і "Експрес-Аналіз" автоматично підсвітить ці дані як ризиковий фактор.   Експрес-аналіз від YouControl показує наявність санкцій та причетність учасників, засновників чи КБВ до рф або рб.  

Статті 8 квітня 2022 р.

9 ознак ухилення від санкцій за Мінфіном США

Бюро Мінфіну США (FinCEN) радить фінустановам посилити пильність через спроби обходу санкцій росією. Бюро опублікувало список ознак для виявлення таких компаній, а також тих, які можуть бути замішані у фінансуванні тероризму і фінансових схемах. Цей список можна використовувати для визначення підозрілих контрагентів.   Контекст: Через вторгнення російської федерації в Україну США та країни ЄС ввели безпрецедентні санкції проти фізичних осіб та компаній рф, рб.

Статті 22 квітня 2022 р.

Комплаєнс може вплинути на перебіг історії: на чому зосередитись

Чи є місце комплаєнсу під час війни та 3 моменти, на яких радить зосередитись Елізабет Розенберг, помічниця міністра фінансів США з питань фінансування тероризму.    Комплаєнс зараз впливає на перебіг історії, адже від якості роботи AML, KYC та спеціалістів з комплаєнсу залежить здатність дати відсіч російській агресії. Так вважає Елізабет Розенберг.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’