Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Пробий по базі
Перевірка фізосіб відтепер доступна в безкоштовному тарифі Перевірка фізосіб доступна в opendata тарифі

Перевірити зараз
Статті 3 серпня 2021 р.

Арешт банківських рахунків: що робити та як запобігти?

Формуємо повне досьє на кожну компанію та ФОП

Поділитися:
Арешт банківських  рахунків: що робити та як запобігти?

НБУ зобов’язав українські банки надавати виконавцям інформацію про реквізити рахунків боржників та залишку коштів на них. А Мін'юст затвердив наказ, згідно з яким банки можуть арештовувати рахунки своїх клієнтів через заборгованість. Але чи всім українцям відомо, що у них "висять" борги? Для декого арешт рахунку ‒ як "сніг на голову". Що робити, якщо в якийсь момент ви з’ясували, що не можете більше скористатися банківською карткою та де перевірити себе на наявність заборгованості ‒  поради YouControl.

 

Останнім часом деякі клієнти українських банків могли зіштовхнутися з проблемою автоматизованого арешту коштів на своїх рахунках за виконавчими провадженнями. Яким же чином накладається такий арешт? Спершу виконавець отримує інформацію про рахунки боржника у банках та наявність коштів на них. Потім виносить постанову (в електронній формі) про накладення/зняття арешту щодо коштів на цих рахунках і направляє її в банк. Після чого банк приймає її до виконання і здійснює фактичне блокування коштів на рахунку.

 

 

Рахунки вже арештовані: що робити?

 

 

По-перше, слід звернутися в банк, в якому обслуговується ваш рахунок та з’ясувати причини блокування. Банк повідомить, що кошти на рахунку арештовані на підставі постанови державного/приватного виконавця. В багатьох вітчизняних банках така інформація вже відображається у мобільному застосунку.

 

Для того, щоб бути певними, що ви чи ваші рідні не опиняться в схожій ситуації варто перестрахуватися. Є чимало способів як налаштувати моніторинг самих себе чи близьких людей та отримувати сповіщення про зміну статусу по запитуваній особі. На ринку є автоматизовані рішення, що вирішують ці питання, скажімо, інструмент YouControl People. Там, за результатами введення прізвища, імені, по батькові особи та дати її народження можна відслідковувати:

 

інформацію про відкриті виконавчі провадження; 

дані про особу стягувача;

категорію стягнення;

виконавчий документ та контактні дані виконавця. 

 

 

Читати більше: Знайомимося ближче: нові дані про фізосіб в моніторингу YouControl People

 

Якщо стягнення відбувається на підставі судового рішення – ознайомтесь з його змістом. Для зручності можна скористатися ботом, який оперативно повідомлятиме про всі зміни статусів запитуваної особи, в зручному для вас месенджері.

 

По-друге, слід звернутись до виконавця за інформацією, в т.ч. для ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження. Це вкрай важливо, щоб зрозуміти підстави виникнення боргу, щодо якого відкрите провадження та накладений арешт на кошти.

 

По-третє, після виконання попередніх двох дій, у вас з’являються декілька варіантів розвитку подій. Ви можете обрати найоптимальніший з них для вирішення конкретної ситуації:

 

сплатити заборгованість згідно із виконавчим документом (у т.ч. збір та інші витрати провадження) – для його закінчення і зняття арешту;

направити виконавцю заяву про скасування накладеного арешту (до прикладу, у зв’язку з арештом спеціальних рахунків, що призначені для отримання урядової допомоги);

оскаржити постанову виконавця про накладення арешту та/або виконавчий документ, на підставі якого здійснюється стягнення.

 

Варто зауважити, що у всіх зазначених випадках краще скористатись правовою допомогою адвоката або досвідченого юриста, оскільки існує багато правових нюансів від яких залежатиме позитивне вирішення ситуації.

Поділитися:

Читайте також:

Новини 30 листопада 2021 р.

YouControl відкрив доступ до перевірки фізосіб

YouControl відкрив доступ до перевірок фізосіб. Тепер до 5 перевірок на день безкоштовно для зареєстрованих.   Раніше реєстри та бази даних були закритими. Перевірити інформацію про людину було складно без прямого звернення до реєстрів або розпорядників даних. Тепер перевірити будь-кого можна за 10 хвилин онлайн. Щоправда, це працює не як у кіно, де можна за пару кліків отримати анкету з інформацією про місце народження, фактичне місце проживання, хобі й особисті уподобання.

Статті 14 липня 2021 р.

Фінансовий моніторинг фізичних осіб: як не наразитися на штрафи

У 2020 році були внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Відповідно до нових правил, суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) мають проводити перевірку своїх клієнтів. Тому фізосіб будуть перевіряти під час укладання угод та проведення фінансових операцій.

Статті 2 липня 2021 р.

І так зійде: шкідливі поради при роботі з контрагентами

Критичне мислення – корисний інструмент для прийняття рішень, "ексклюзивно" властивий людям, на відміну від комп'ютерів. Здатність брати інформацію під сумнів – основа творчості, аналізу, пошуку нових рішень, в тому числі в бізнесі. У цій статті розглянемо "альтернативні" підходи до роботи з контрагентами і ділової розвідки. Що, якщо…   1. Не перевіряти статус компанії.   ⚡️Чим ризикуєте:

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’