Кримінальне провадження – це офіційний процес, який проводиться правоохоронними органами або судовими установами для розслідування злочинів. Під час кримінального провадження збираються докази, виконуються допити свідків і підозрюваних, проводяться експертизи та інші необхідні дії для встановлення обставин скоєного злочину. У разі знайдення достатньої кількості доказів вини підозрюваного, справу можуть передати до суду для подальшого розгляду і вирішення.
На відміну від судової справи, кримінальне провадження розпочинається після того, як правоохоронні органи отримують повідомлення про скоєння злочину або виявляють ознаки порушення закону під час своєї діяльності. Зазвичай це може бути після звернення потерпілого, свідка або за власною ініціативою правоохоронних органів.
Отже, ключовою метою кримінального провадження є встановлення фактів злочину, затримання і притягнення до відповідальності осіб, які його вчинили. Кримінальне провадження спрямоване на з'ясування обставин злочину та покарання винних, тоді як судовий позов використовується для вирішення спорів між особами чи сторонами за цивільними і адміністративними питаннями.
Оскільки кожне кримінальне провадження – це унікальний документ, то йому присвоюється номер. Номер кримінального провадження – це його ідентифікатор. Він дозволяє однозначно ідентифікувати конкретне кримінальне провадження серед інших справ і використовується для документації, звітності, комунікації між правоохоронними органами, судами та іншими учасниками правосуддя.
Номер кримінального провадження вноситься до ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань, або просто реєстр кримінальних проваджень).
ЄРДР – це електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про кримінальні правопорушення та хід досудового розслідування у кримінальних провадженнях.
Відповідно, можна використовувати номер кримінального провадження для відстеження стану розслідування та зв'язку з потерпілими, свідками та іншими зацікавленими сторонами. Для цього треба знати, як знайти кримінальне провадження за номером.
Єдиний реєстр досудових розслідувань, або реєстр кримінальних проваджень, має електронну адресу https://erdr.gp.gov.ua/.
Для входу до бази даних, необхідно запустити застосунок "Персональний сервіс довірчих послуг" зі своїм особистим ключем. Це може бути файловий/захищений носій або віртуальний захищений носій.
Після цього відкрийте розділ "Пошук" та вкажіть номер кримінального провадження. Якщо номер вказаний коректно, система надасть відповідну інформацію про це провадження, якщо воно є в базі даних.
Тобто вхід до ЄРДР має сенс, якщо ви маєте особистий ключ та знаєте номер провадження. В інших випадках доведеться використовувати інші способи перевірки.
Доступ до ЄРДР мають тільки уповноважені особи. Проте перевірка особи у системі YouControl може замінити вхід до ЄРДР, тому що дозволяє дізнатися про відкриття провадження у правоохоронних органів.
Якщо кримінальне провадження наявне, воно відобразиться у досьє особи. Ви побачите його номер, статус та інші параметри. Перевірка юридичних та фізичних осіб у системі YouControl показує всі оновлення реєстрів, тому ви отримаєте актуальну та перевірену інформацію.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.