Сьогодні майже будь-яку інформацію можна знайти у відкритому доступі: від контактів компанії чи фізичної особи-підприємця до судових рішень. Останнє викликає більше запитань, тому про це детальніше розповідаємо у статті.
Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) — це реєстр, який містить інформацію про всі судові справи та рішення.. Реєстр забезпечує збирання, зберігання, захист, облік, пошук та надання можливості для перегляду судових рішень.
Усі судові рішення, які внесені до Реєстру, є відкритими і достовірними. Доступ до нього регулюється Законом України «Про доступ до судових рішень» від 22.12.2005 року № 3262-IV.
Єдиний державний реєстр судових рішень створено для забезпечення прозорості та відкритості судових процесів. Проте його можна використовувати також для інших потреб. Наприклад, хочете знайти дані про судове рішення щодо вас або членів вашої родини, перевірити правдиву інформацію про поточного або майбутнього контрагента.
У Єдиному державному реєстрі судових рішень є кілька особливостей користування. Розгляньмо їх по черзі.
Реєстр передбачає два типи доступів: загальний і повний.
Загальний доступ — безкоштовний доступ переглянути і завантажити потрібне судове рішення, яке відобразиться в системі не пізніше наступного робочого дня після завершення оброблення та знеособлення документа.
Повний доступ мають посадові чи службові особи. Він передбачає доступ до розширеної та детальнішої інформації.
У Єдиному державному реєстрі судових рішень усі дані про ПІБ учасників сторін є приховані, щоб зберегти конфіденційність. Наприклад, позивач і відповідач названі “Особа1” та “Особа2”.
Маючи загальний доступ, ви можете знайти судове рішення наступним чином:
Зайдіть на офіційний сайт Судова влада України;
У розділі “Реєстри та системи” натисність Єдиний державний реєстр судових рішень;
Заповніть усі необхідні поля: номер справи, ПІБ судді тощо.
Якщо ви учасник судового процесу і знаєте конкретні дані про номер судової справи, найменування суду тощо — знайти потрібне не викличе труднощів. Якщо ви не учасник судового процесу і не маєте конкретних даних про суд і судову справу, вам навряд чи вдасться знайти інформацію.
Знайти судові рішення за прізвищем позивача/відповідача у Єдиному державному реєстрі судових рішень не можна, оскільки ці дані знеособлені.
Знайти судові рішення за прізвищем y YouControl можливо. До того ж, незважаючи на те, що судові рішення знеособлені, у системі YouControl їх можна встановити, оскільки сам пошук здійснюється за потрібним вам ПІБ.
У системі оберіть розділ “Перевірка фізичних осіб”. У пошуковику введіть потрібний ПІБ, опісля переконайтесь, що дані особи, яку шукаєте, унікальні. Це означає, що нема жодних збігів у прізвищі та імені, і ця особа є єдиною у знайдених даних. Якщо все-таки збіг у ПІБ є, спробуйте звузити коло за додатковою інформацією: врахуйте територіальне знаходження, назву суду тощо.
Знайдіть розділ “Судові справи” і перегляньте усі судові рішення, якщо вони є. Їх також можна завантажити на свій пристрій.
Зверніть увагу, що доступ до перевірки фізичних осіб в OpenData тимчасово недоступний. Цю можливість можна отримати, обравши потрібний тариф.
Перевіряйте інформацію про контрагента скрупульозно, щоб завжди бути впевненим у його порядності та чесності.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.