Постанова № 99993471, 27.09.2021, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
27.09.2021
Номер справи
331/4981/21
Номер документу
99993471
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 331/4981/21

Провадження № 3/331/1951/2021

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2021 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за протоколом №02/04 від 03.09.2021 року, що надійшов з Головного управління держпродспоживслужби в Запорізькій області відносно: ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Кідзон», що зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до опису правопорушення у проколі №02/04 від 03.09.2021 року – з 17.08.2021 по 03.09.2021 року на потужностях ТОВ «Кідзон», яке розташоване за адресою: пр. Соборний, буд. 109-б, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69095, був проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) стосовно додержання оператором ринку законодавства в сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів. При проведенні позапланово заходу державного нагляду (контролю) встановлені порушення ст. 22, п. 1 ч. 1 ст. 49, ч. 8 ст. 20, ч. 1, 2 ст. 37, п. 5 ч. 1 ст. 45, ч. 2 ст. 45, п. 1 та 4 ч. 1 ст. 47, п. 1 та 2 ч. 1 ст. 48, п.2, 3 та 5 ч. 1 ст. 49, п. 9 ч. 1 ст. 49, ч. 1 ст. 21 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №771, а саме: на потужності не забезпечено систему простежуваності, а саме відсутня можливість ідентифікувати час, місце, предмет та інші умови поставки (продажу або передачі), достатні для встановлення походження харчових продуктів призначених для виготовлення харчових продуктів, так використовується сировина та харчові продукти на які відсутні супровідні документи, відсутня будь-яка інформація щодо харчових продуктів, обіг яких здійснювався на потужності 12.08.2021 (облік продукції, що надходить на потужність; облік продукції, що підлягає вилученню з обігу, договори з виробниками або постачальниками харчових продуктів, декларації виробника), а саме:

-Для виробництва піц «Сезон охоти», «Гавайська вечірка», «Том та Джері», «Дон Бекон», бульйону «Ципля Пі», шоколадного фондану, були використані продукти, інформація про які не надана, що свідчить про здійснення прийняття об`єктів санітарних заходів, які використовуються для виробництва харчових продуктів, після переробки яких отриманий харчовий продукт є непридатним для споживання людиною. Оператор ринку здійснює обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державну реєстрацію, отримали експлуатаційний дозвіл, та використовує такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів, а саме: оператор ринку ТОВ «КІДЗОН» отримує харчові продукти, згідно накладних №Ф-2595055 від 18.05.2021, №Ф-2606554 від 28.06.2021, №Ф-3007449 від 06.07.20121 від постачальника «Хорека-Днепр» щодо якого відсутні відомості у Державному реєстрі потужностей операторів ринку та Реєстрі експлуатаційних дозволів для потужностей (об`єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів про наявність потужностей, які б були зареєстровані або мали експлуатаційний дозвіл. Вимоги до обігу об`єктів санітарних заходів не дотримуються, а саме: на потужності допускається обіг харчових продуктів, що не відповідають вимогам санітарних заходів, про що зазначено в цьому описі. Не усі поверхні, що контактують з харчовими продуктами чистяться, а у разі потреби дезінфікуються. Чищення та дезінфекція не здійснюються у такий спосіб, щоб забезпечити захист від появи ризику забруднення: на потужності для миття обладнання та інвентарю використовуються миючі засоби, які не дозволені для користування в харчовій промисловості, дезінфекцію проводять засобом, який не має документального дозволу щодо використання для дезінфекції обладнання та інвентарю, відсутні миючі та дезінфікуючі засоби, які можуть використовуватись для миття та дезінфекції обладнання та інвентарю в закладах громадського харчування та/або харчової промисловості, відсутній лабораторний контроль проведення якості дезінфекції, заходи з дезінфекції проводять формально, що підтверджується результатами експертного висновку «001620 з/21» від 25.08.2021 року Випробувальної лабораторії Запорізької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо якості проведеного миття та дезінфекції. За результатами вищевказаного експертного висновку про проведення бактеріологічних випробувань, виявлено бактерії кишкової палички. Обладнання не каліброване відповідно до законодавства, а саме: вимірювання температури зберігання харчових продуктів в холодильнику та низькотемпературних камерах проводиться термометрами щодо яких відсутнє документальне підтвердження калібрування; вимірювання температурно-вологісного режиму на інших етапах обігу харчових продуктів в цій потужності – не проводиться. Документальні підтвердження, що вода, яка використовується у виробництві харчових продуктів, централізованого міського водогону, відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10, установленим до води питної. Результати лабораторних досліджень на відповідність води питної – не надана. На потужності допускається персонал, який не пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу, про що свідчить відсутність відповідних записів оператора ринку. Небезпечні та/або неїстівні речовини, не маркуються та не зберігаються в окремих контейнерах, а саме: ємності з соняшниковою олією, яка була в використанні, не марковані та зберігаються на полиці разом з чистим інвентарем, який буде використовуватися для приготування харчових продуктів. Станом на 26.08.2021 постійно діючи процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках на потужності ТОВ «Кідзон» не розроблено.

На підставі вищевикладеного, на гр. ОСОБА_1 складено протокол за порушення ч. 3 ст. 166-22 КУПАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП визнала. Пояснила, що дійсно на підприємстві були виявлені порушення, однак ці порушення чиняться в час карантину через нестачу персоналу, наразі усі порушення, про які зазначено у протоколі усунуті, нею будуть докладені зусилля, щоб не допускати таких порушень у майбутньому.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд приходить до наступних висновків.

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.

Відповідно до правил статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Правилами ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Диспозицією ч.3 ст.166-22 КУпАП передбачена відповідальність за порушення значень параметрів безпечності об`єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №771 оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб`єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об`єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об`єктів санітарних заходів. Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ТОВ «КІДЗОН» є оператором ринку харчових продуктів, також самою ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувався факт, що вона працює на посаді кінцевого бенефіціарного власника (контролера) ТОВ «КІДЗОН», таким чином ОСОБА_2 є суб`єктом даного адміністративного правопорушення.

Оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють.

Відповідно до ч.8 ст.20 Закону України від 23.12.1997 №771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі Закон №771/97-ВР) операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу відповідно до цього Закону, та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

Згідно до ст.22 Закону №771/97-ВР оператори ринку повинні бути здатні встановити інших операторів ринку, які постачають їм харчові продукти та інші об`єкти санітарних заходів за принципом"крок назад". Оператори ринку повинні бути здатні встановити інших операторів ринку,яким вони постачають харчові продукти та інші об`єкти санітарних заходів з а принципом"крок вперед". Вимоги до операторів ринку стосовно забезпечення простежуваності не передбачають встановлення ними зв`язку (так званої внутрішньої простежуваності) між об`єктами санітарних заходів, які використовуються під час виробництва, та об`єктами санітарних заходів, отриманих в результаті такого виробництва. З метою виконання вимог частин першої та другої цієї статті оператори ринку повинні застосовувати системи та процедури, що забезпечують доступність такої інформації компетентному органу за його запитами. Інформація повинна зберігатися протягом шести місяців після закінчення кінцевої дати продажу харчового продукту, нанесеної на маркуванні.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 37 Закону України від 23.12.1997 №771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі Закон №771/97-ВР) забороняється: обіг харчових продуктів на потужностях, що не відповідають вимогам санітарних заходів; продаж харчових продуктів власного домашнього виробництва не на агропродовольчих ринках.

Згідно з п.4 ч.1 ст.47 Закону №771/97-ВР оператори ринку дотримуються таких вимог щодо постачання води: вода, що використовується у виробництві харчових продуктів (у технологічному процесі та/або є інгредієнтом), має відповідати вимогам, установленим до води питної.

Відповідно до п.2,3,4,9 ч.1 ст.49 Закону №771/97-ВР оператори ринку дотримуються таких вимог: первинна продукція та всі інгредієнти,які зберігаються на потужностях,утримуються в умовах,що запобігають їх псуванню та забезпечують захист від забруднення; харчові продукти повинні бути захищеними від будь-якого забруднення на всіх стадіях виробництва,переробки та/або обігу; ведеться результативна боротьба із шкідниками і гризунами; небезпечні та/або неїстівні речовини, включаючи корми для тварин, чітко маркуються та зберігаються в окремих безпечних контейнерах.

Стаття 45 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №771 передбачає, що оператори ринку можуть використовувати обладнання та інвентар, з якими контактують харчові продукти, що відповідають таким вимогам: виготовлені з матеріалів та утримуються у належному стані та умовах, що зменшують ризик забруднення та дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію (крім тари та упаковки, що не повертається оператору ринку).

Досліджений в судовому засіданні акт від 03.09.2021 року №902/04 повністю підтверджує викладені в протоколі виявлені порушення на потужностях. Наявність порушень не заперечувалася також і особою, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності.

За таких встановлених обставин ОСОБА_1 необхідно визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП України.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суддя у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан порушника, обставини, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, суд дійшов до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП у вигляді штрафу.

Відповідно до ст.ст. 40-1, 283 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір.

При вищевикладеному, керуючись ст.166-22, ст. ст. 268, 283, 284 КУпАП, ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суд –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Реквізити для оплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк:Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»

Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Реквізити для оплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Кольц Д.М.