
Рішення
ІмЕНЕм УкрАїни
справа № 521/5680/21
провадження № 2/521/3235/21
20 вересня 2021 року
Малиновський районний суд міста Одеси в складі:
Головуючого судді Михайлюка О.А.,
при секретарі Жураківській Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, третя особа Служба у справах дітей Одеської міської ради, -
встановив:
До Малиновського районного суду міста Одеси звернулась ОСОБА_1 з позовом до Одеської міської ради, Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, третя особа Служба у справах дітей Одеської міської ради, посилаючись на те, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 .
В зазначеній квартирі позивач проживає разом з її неповнолітнім сином - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Квартира перебуває в аварійному стані та є непридатною для проживання, багаторазові звернення до відповідачів щодо вирішення цього питання проблему не вирішили, у зв`язку з чим позивач вимушена звернутись до суду.
Позивач в судове засідання з`явилась разом із представником, позовні вимоги підтримала, просила суд їх задовольнити.
Представники відповідачів, Одеської міської ради та Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради, в судове засідання з`явились, заперечували проти задоволення позовних вимог, посилаючись на його необґрунтованість.
Представник третьої особи, Служби у справах дітей Одеської міської ради, в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 16.06.1994 року належить квартира АДРЕСА_1 , в якій вона дотепер проживає разом з її неповнолітнім сином - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до судової будівельно-технічної експертизи від 27.12.2017 року, квартира АДРЕСА_1 потребує проведення вибіркового капітального ремонту з посиленням горищного та міжповерхового перекриття та інших основних елементів житлового будинку та який, виконати можливо тільки при залученні спеціалізованих будівельних компаній(організацій) та наявності розробленої проектно-кошторисної документації, згідно з якою буде визначено детальний перелік ремонтних робіт та їх вартість.
Виконання робіт без зазначеної документації може привести до погіршення технічного стану не тільки квартири АДРЕСА_1 , але будинку в цілому.
Пунктом 1 Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР № 189 від 26 квітня 1984 року, передбачено, що жилі будинки державного і громадського житлового фонду підлягають плановому суцільному обстеженню з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам.
Відповідно до п.3 Положення, обстеження стану жилих будинків провадиться інженерно-технічними працівниками житлово-експлуатаційних організацій за участю представників громадськості. У разі необхідності до обстеження жилих будинків залучаються фахівці проектних і науково-дослідних організацій та органів і закладів санітарно-епідеміологічної служби.
Відповідно до п.5 Положення, якщо під час обстеження стану жилих будинків буде виявлено невідповідність санітарним і технічним вимогам цих будинків (жилих приміщень), яку можливо і доцільно усунути шляхом проведення капітального ремонту, житлово-експлуатаційна організація вирішує в установленому порядку питання про проведення такого ремонту.
В разі неможливості або недоцільності проведення капітального ремонту житлово-експлуатаційна організація вносить до виконкому районної, міської, районної у місті Ради народних депутатів пропозицію про визнання жилого будинку (жилого приміщення) таким, що не відповідає вказаним вимогам і є непридатним для проживання.
Відповідно до ст. 14 Житлового кодексу, до компетенції міських рад належить зокрема прийняття рішень про переобладнання і знесення непридатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду.
Відповідно до ст. 30 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», до повноважень органів місцевого самоврядування входить зокрема управління об`єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв`язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 265, 354 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати квартиру АДРЕСА_1 непридатною для мешкання та вважати її нежитловою.
Визнати дії Одеської міської ради та Малиновської районної адміністрації неправомірними, зобов`язати Одеську міську раду та Малиновську районну адміністрацію Одеської міської ради надати ОСОБА_1 та її неповнолітньому сину, ОСОБА_2 , в терміновому порядку, житлове приміщення придатне для проживання.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: О.Михайлюк