Постанова № 9998893, 17.06.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
4744/10/2070
Номер документу
9998893
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

17 червня 2010 р. № 2-а- 4744/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чалий І.С.

при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,

за участю представників сторін:

представника відповідача Пузиної Г.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адмпіністративним позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватної фірми "Прок" про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватної фірми "Прок", в якому просив суд стягнути з Приватної фірми "Прок" на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції за не зайнятості робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів, у сумі 4645,00 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 11,12 грн., загальну суму 4656,12 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до статті 20 Закону України ( в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-IV) «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(на далі Закон) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Згідно форми 10-ПІ «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» № 3832 від 16.02.2010 року за 2009 рік. Приватна фірма "Прок" за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайнятого інвалідом до 16.02.2010 року повинен був сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 4645,00 грн. За несвоєчасну сплату належних внесків була нарахована пеня в розмірі 11,12 грн. Таким чином, утворилась заборгованість у розмірі 4656,12 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, вимоги адміністративного позову підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача - приватної фірми "Прок" - в судовому засіданні проти позову заперечувала та просила відмовити в його задоволенні у повному обсязі.

Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши докази у справі, суд, встановив наступне:

Згідно ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, а в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Стаття 18-1 Закону вказує, що державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань, що не було зроблено, та не заперечується позивачем.

Згідно ст. 18-1 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

За змістом частини другої, третьої зазначеної статті роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Відповідно до форми 10-ПІ “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2009 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу ПФ "Прок" у 2009 році становила 10 осіб, тобто, норматив для працевлаштування інвалідів складав 1 робоче місце.

Враховуючи вимоги глави 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до якої до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) та делеговані повноваження, пункту 12 статті 34 цього Закону, згідно з яким до делегованих повноважень належить бронювання в порядку, встановленому законом, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності робочих місць, призначених для працевлаштування осіб, які відповідно до законодавства потребують соціального захисту і не спроможні конкурувати на ринку праці, визначення нормативів таких робочих місць.

Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, про порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03.05.1995р. № 314 підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення ( пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Як видно з листа Харківського районного центру зайнятості № 210 від 20.04.2010 р. протягом 2009 року приватна фірма «Прок» не інформувало центр зайнятості про наявність вільних робочих місць для інвалідів.

Таким чином, всупереч викладеним вимогам, відповідач не виконав обовязок щодо своєчасного інформування державної служби зайнятості про готовність прийняти інваліда на певну посаду, про що свідчить звіт по формі № 10- ПІ, відповідно до якого у 2009 році інваліди на підприємстві не були працевлаштовані, а отже, відповідачем не виконано норматив 1 робочого місця по працевлаштуванню інвалідів.

Суд вважає, що саме з вини відповідача, який своєчасно не повідомив Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів про наявність вакансій для інвалідів, інваліди не були направлені для працевлаштування до приватної фірми "Прок"" у 2009 році.

Статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено обовязок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно - господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Порушення термінів сплати адміністративногосподарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки за весь період її строк.

Враховуючи те, що кожна особа повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що відповідач не надав до суду доказів, які спростовують вимоги адміністративного позову.

За таких обставин суд знаходить позов щодо стягнення з відповідача адміністративно- господарської санкції за незайняте робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів у 2010 році в сумі 4645 грн. 00 коп. та пені в сумі 11 грн. 12 коп. обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватної фірми "Прок" про стягнення адміністративно- господарських санкцій та пені задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватної фірми "Прок" (вул. Куйбишева,б.1, с. Циркуни, Харківський район, Харківська область, 62441, код ЄДРПОУ 22670103) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Свободи, 5, 1 під., 1 пов., м.Харків, 61022) адміністративно - господарські санкції за не зайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів, у сумі 4645,0 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 11,12 грн., а всього стягнути 4656,12 грн. (чотири тисячі шістсот п'ятдесят шість грн. 12 коп. .

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 18.06.2010 року.

Суддя підпис< Текст >І.С.Чалий

Постанова не набрала чинності. Оригінал знаходиться у справі. Копія. Вірно< Текст >

Суддя Секретар< Текст >