ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
18 червня 2010 р. р. № 2а-5130/10/1370
при секретарі судового засідання Галійчук А.В.
з участю сторін:
прокурора Мельничука Ю.І.
представника позивача Підгайної С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом
Прокурор м.Червонограда в інтересах держави в особі Червоноградського міського центру зайнятості
до ДП "Львіввугілля"
пропро стягнення заборгованості ,
в с т а н о в и в :
Прокурор м.Червонограда звернувся до суду із адміністративним позовом в інтересах держави, її уповноваженого органу Міністерства праці та соціальної політики України в особі Червоноградського міського центру зайнятості до Державного підприємства «Львіввугілля»в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Червоноградського міського центру зайнятості суму несплачених страхових внесків на випадок безробіття в розмірі 14377 грн.51 коп.
Ухвалою від 14 червня 2010 року відкрито провадження у справі.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю та пояснив, що проведенною перевіркою прокуратурою м.Червонограда спільно з Червоноградським центром зайнятості, встановлено, що станом на 01.04.2010 року ДП «Львіввугілля»( його відокремлений підрозділ «Червоногадське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель») має заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 14377 грн.51 коп.
Відповідач подав суду відзив від 16 червня 2010 року № 21878 на адміністративний позов, в якому позов визнає в повному обсязі , просить суд розглядати справу без участі уповноваженого представника відповідача .
Враховуючи вищенаведене, суд ухвалив розглядати справу без участі уповноваженого представника відповідача.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Оскільки, відповідач жодних заперечень протии позову не подав, суд розглядає справу на підставі наявних доказів.
Суд, з»ясувавши обставини на які сторона посилається як на підставу своїх вимог, та дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Червоноградський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу»та Положення про Державну службу зайнятості.
Відносини, що виникають із загальнообов»язкового державного соціального страхування на випадок безробіття регламентуються Законом України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття»від 02.03.2000 року №1533-III.
Згідно із п.4 ст.1 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», відповідач є платником страхових внесків на загальнообов»язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і у відповідності до п.п. 2 п.2 ст.35 вказаного закону, зобов»язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Відповідно до ч.1 ст.38 , цього Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації яу платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповноту сплати страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страховихї внесків, або неповної їх сплати страхувальниками сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків(недоїмки), штраф та пеню.
Відповідно до п.3 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов»зкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року №339(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за №30/5221).
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків до фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок (п.7.1 Інструкції).
Відповідач- Державне підприємство «Львіввугілля»є юридичною особою, структурним підрозділом якого без права юридичної особи є ВП «Червоногадське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель», яке зареєстроване у Червоноградському центрі зайнятості як платних внесків на загальнообов»язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття за №00003.
Заборгованість відповідача підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за перший квартал 2010, а також розрахунком позовних вимог станом на 01.04.2010 року відповідно до яких сума недоїмки відповідача зі сплати страхових внесків становить 53959грн.87 коп.
Як вбачається з позовної заяви , відповідно до постанови Львівського окружного адміністративного суду від 02.12.2009 року по справі №2а-5602/09, з відповідача на користь Червоноградського міського центру зайнятості стягнуто суму заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 31154 грн.85 коп., та відповідно до постанови Львівського окружного адміністративного суду від 30.03.2010 року по справі №2а-1110/10, з відповідача на користь Червоноградського міського центру зайнятості стягнуто суму заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 8427 грн.51 коп. Прокурором додатково зазначається, що заборгованість , яка є предметом данного позову утворилася після пред»явлення прокурором вказаного вище позову та не охоплена судовими рішеннями від 02.12.2009 року по справі №2а-5602/09 та від 30.03.2010 року №2а-1110/10.
Таким чином, судом встановлено, що сума заборгованості Державного підприємства «Львіввугілля»зі сплати страхових внесків навипадок безробіття до Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття становить 14377грн. 51 коп., а саме 53959 грн.87 коп.(сума недоїмки за перший квартал 2010 року)-31154грн. 85коп.(сума, яка підлягає стягненню за рішенням суду від 02.12.2009 року по справі №2а-5602/09)-8427 грн.51 коп.( сума, яка підлягає стягненню за рішенням суду від 30.03.2010 року №2а-1110/10)= 14377грн. 51 коп.
В матеріалах справи відсутні докази погашення відповідачем суми заборгованості перед Фондом загальнообов»язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в розмірі 14377грн. 51 коп.
Враховуючи наведене вище, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає їх такими, що підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ч.4 ст. 94 КАС України, у справах . в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа. Судові витрати зазначені позивачем , з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 128, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задоволити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Львіввугілля»(місце знаходження : 80000, Львівська область , м.Сокаль, вул.Б.Хмельницького, буд.26, р/р 260032421320041 МФО 325882 код ЄДРПОУ 32323256) на користь Червоноградського міського центру зайнятості ( місце знаходження: 81000, Львівська область, м.Червоноград, вул..Паркова, буд.4а, р/р 37172975900019 в ГУДК Львівської області МФО 825014, код ЗКПО 22404092 суму несплачених страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 14377 грн. 51коп. (чотирнадцять тисяч триста сімдесят сім гривень п'ятдесят одну копійку).
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22.06.2010 року.
Суддя: Гулкевич І.З.