Постанова № 9998445, 18.02.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2010
Номер справи
2а-461/10/0870
Номер документу
9998445
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2010 року 12:28 Справа № 2а-461/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіТатаринова Д.В.

при секретаріГнидой А.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Запоріжжя

до Закритого акціонерного товариства «Інкомпані», м. Запоріжжя

про стягнення штрафу у сумі 34 000,00 гривень,-

за участю представників сторін:

від позивача: Мануйлова Н.Ю. діє на підставі довіреності № 14/9 від 11.01.2010;

від відповідача: не прибув, -

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Інкомпані» про стягнення штрафу у сумі 34000,00 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ЗАТ «Інкомпані» несвоєчасно розмістило в загальнодоступній базі даних ДКЦПФР та несвоєчасно надало до Запорізького територіального управління ДКЦПФР квартальну інформацію за другий квартал 2009 року, що є порушенням ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п. 3 глави 3 розділу ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФД № 1591 від 19 грудня 2006 року. За цим фактом у відношенні відповідача порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів та складено відповідний акт. Постановою № 190-ЗП до ЗАТ «Інкомпані» застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 34 000 гривень.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

У судове засідання представник відповідача не з'явився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлений належним чином, про що свідчать поштові повідомлення. Письмових заперечень на адміністративний позов з боку представника відповідача до суду не надходило.

Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ЗАТ «Інкомпані» (ідентифікаційний код 30293590) зареєстроване Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 15 березня 2006 року за адресою: 69056, м. Запоріжжя, вул. Радгоспна, 26а.

ЗАТ «Інкомпані» здійснило відкрите розміщення облігацій підприємств, свідоцтво про реєстрацію випуску яких видано Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 21 грудня 2006 року за № 802/2/06. Таким чином, відповідно до пп. 3.5 глави 1 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19 грудня 2006 року, на ЗАТ «Інкомпані» поширюється обовязок здійснювати розкриття квартальної інформації.

За цим фактом 31 липня 2009 року уповноваженою особою позивача порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів та 10 серпня .2009 року складений акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 254-ЗП. Дане правопорушення скоєно втретє.

Для дачі пояснень та підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів представник товариства не зявився, хоча товариство своєчасно було повідомлено про дату, час та місце підписання акта, що підтверджується квитанцією та відбитком поштового штемпелю на реєстрі відправленої кореспонденції від 31 липня 2009 року.

Акт № 254-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів від 10 серпня 2009 року було направлено на адресу товариства, що підтверджується квитанцією до реєстру відправленої замовленої кореспонденції від 11 серпня 2009 року.

Постановою, винесеною начальником Запорізького територіального управління ДКЦПФР Власовим В.Г. 12 серпня 2009 року, дату розгляду справи призначено на 26 серпня 2009 року. Товариство було своєчасно повідомлено про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується квитанцією від 13 серпня 2009 року, але представник товариства не зявився.

Під час розгляду справи спеціалістами Запорізького територіального управління ДКЦПФР встановлено, що ЗАТ «Інкомпані» не розмістило у встановлений строк у загальнодоступній інформаційній базі ДКЦПФР квартальну інформацію за другий квартал 2009 року, що є порушенням ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» №3480-IV та п. 3 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19 грудня 2006 року.

ЗАТ «Інкомпані» здійснило відкрите розміщення облігацій підприємств, свідоцтво про реєстрацію випуску яких видано Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 21 грудня 2006 року за № 802/2/06, що підтверджується листом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 11/02/1129 від 28 січня 2010 року.

Таким чином, відповідно до пп. 3.5 глави 1 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19 грудня 2006 року, на ЗАТ «Інкомпані» поширюється обовязок здійснювати розкриття квартальної інформації.

Відповідно до вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно вимог п. 3 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19 грудня 2006 року, емітенти, які здійснили відкрите розміщення облігацій, зобовязані розкрити квартальну інформацію за другий квартал 2009 року не пізніше 25 липня 2009 року.

ЗАТ «Інкомпані» до 25 липня 2009 року квартальну інформацію за другий квартал 2009 року в загальнодоступній інформаційній базі ДКЦПФР розміщено не було.

14 січня 2009 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів» від 25 грудня 2008 року № 801-VI. Цим Законом ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» викладена в новій редакції.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», зі змінами та доповненнями, передбачено відповідальність за нерозміщення інформації у вигляді фінансової санкції у розмірі до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - від 1 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За даними Запорізького територіального управління ДКЦПФР у відношенні ЗАТ «Інкомпані» було застосовано санкції за фактами нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі ДКЦПФР постановами від 24 березня 2009 року № 56-ЗП та від 02 червня 2009 року № 116-ЗП.

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Пунктом 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.

Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з абзацу 5 ст. 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», рішення про накладання штрафу оформлюється постановою, яка направляється юридичній особі, щодо якої застосовано штраф та згідно пунктів 3.1., 3.2. Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій у випадку наявності ознак правопорушення порушується справа про правопорушення на ринку цінних паперів, про що виноситься постанова про порушення справи, що передбачено п. 4.1 цих Правил. Доказами в справі про правопорушення є будь-які фактичні дані, отримані в законному порядку, що свідчать про наявність чи відсутність правопорушення.

Згідно з п. 19.1 зазначених Правил, штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. Відповідно до п. 19.4 Правил, зазначених вище, у випадку не сплати штрафу правопорушником у визначені строки (п. 19.1 цієї Постанови) штраф стягується у судовому порядку.

Також, відповідно до абзацу 4 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідач не здійснив оплату штрафу за порушення законодавства про цінні папери у добровільному порядку. Інших відомостей суду не надано.

Враховуючи той факт, що Постанова № 190-ЗП від 26 червня 2009 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не була оскаржена відповідачем і те, що ЗАТ «Інкомпані» у встановлений законом термін не сплатило штрафні санкції, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Інкомпані» про стягнення штрафу у сумі 34000,00 гривень задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Інкомпані» (69059 м. Запоріжжя, вул. Радгоспна, 26-А, р/р № 26001011822312 в АБ «Фінанси та кредит», МФО 313731, код ЄДРПОУ 30293590) на користь Державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя (код бюджетної класифікації 21081100, на рахунок 31118106700005 в Управлінні Держказначейства в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: державний бюджет Комунарського району м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ: 34677119) 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень штраф за порушення законодавства про цінні папери.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанову складено у повному обсязі «23» лютого 2010 року.

Суддя/підпис/Д.В. Татаринов