
№ 336/5803/21
н/п 3/336/2386/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Боєв Євген Сергійович, за участю прокурора Чиніна Д.Ю. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає по АДРЕСА_2 , пенсіонера, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи з 09.07.2019 до 19.08.2020 на посаді начальника служби метрології та стандартизації військової частини на А1978 ЗСУ, відповідно ч. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП, п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог п. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 (редакції від 12.12.2019 року) подав декларацію особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), за період з 01.01.2020 по 19.08.2020 несвоєчасно – лише 26.06.2021.
Крім того, ОСОБА_1 , у порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 (редакції від 12.12.2019 року) подав декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік несвоєчасно – лише 05.06.2021.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , будучи ознайомлений під особистий підпис із правами, передбаченими ст. 268 КУпАП, будь-яких клопотань не заявляв. Повідомив, що свої інтереси захищатиме сам.
Свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, щиро покаявся, прохав суворо не карати.
Прокурор на притягненні особи до відповідальності наполягав.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи суддя приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, знайшла своє підтвердження.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП визначає, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним із корупцією.
Відповідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 2 ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції” визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з п.п. “г” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України.
Проходження військової служби майором ОСОБА_1 у Збройних Сил України на посаді начальника служби метрології та стандартизації військової частини А1978 та звільнення з 19.08.2020 у запас за станом здоров`я підтверджується витягами із відповідних наказів
Отже ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення Закону України “Про запобігання корупції” про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Пунктом 1 Розділу I Роз`яснення № 1 вiд 03.02.2021 Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані) зазначена, що декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням») – декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій. Тобто відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Отже, ОСОБА_1 під час звільнення з посади начальника служби метрології та стандартизації військової частини А1978, відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» впродовж 20 робочих днів, тобто до 17.09.2021 року зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), за період з 01.01.2020 по 19.08.2020.
Однак вказану декларацію ОСОБА_1 подав лише 26.06.2021, що підтверджується долученими до протоколу відомостями про дату подачі декларації як з відкритого реєстру декларацій, так і відповідно до роздруківки послідовності дій користувача “Єдиного державного реєстру декларацій…”, а також поясненнями особи у судовому засіданні.
Пунктом 1 Розділу I наведеного вище Роз`яснення визначено, що декларація особи, яка припинила діяльність (декларація «після звільнення») подається відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону у період часу з 00 годин 00 хвилин 01 сiчня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рiк (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку подачі «після звільнення» починається з 00-00 год. 01 січня року, наступного за звітним, у якому припинено діяльність.
Отже, ОСОБА_1 після звільнення з посади начальника служби метрології та стандартизації військової частини А1978, відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язаний був до 01.04.2021 року подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Однак вказану декларацію він подав лише 05.06.2021, що підтверджується долученими до протоколу відомостями про дату подачі декларації як з відкритого реєстру декларацій, так і відповідно до роздруківки послідовності дій користувача “Єдиного державного реєстру декларацій…”, а також поясненнями особи у судовому засіданні.
Тому ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та кваліфікувати його діяння як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Тому, враховуючи характер вчинених правопорушень, відомості про особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, а також врахувавши визнання вини та щире каяття як обставини, що пом`якшують відповідальність, суддя вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Сплаті відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у розмірі встановленому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. (вісімсот п`ятдесят) в дохід держави.
(Адміністративні штрафи та інші санкції (державний бюджет); Отримувач - УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, Код банку отримувача (МФО) 899998, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN) UA558999980313060106000008479, Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні в дохід держави.
(Стягувач: Отримувач коштів: ГУК м. Києва, 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: Судовий збір на користь держави).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Роз`яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя Є.С. Боєв
Строк пред`явлення виконавчого документа ______ 20___рік
Постанова набрала законної сили ______ 20___рік
Дата видачі постанови ______ 20___рік