
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
29 вересня 2021 року м. РівнеСправа №460/7783/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Н.О. Дорошенко, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом:
виконувач обов`язків керівника Рівненської окружної прокуратури доЗорянської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Центр культури і дозвілля «Палац Зоря» Зорянської сільської ради Рівненського району Рівненської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Відділ освіти, сім`ї, молоді, спорту культури та туризму Зорянської сільської ради, про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В:
Виконувач обов`язків керівника Рівненської окружної прокуратури звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Зорянської сільської ради, в якому просив:
-визнати протиправною бездіяльність Зорянської сільської ради щодо неоформлення правовстановлюючих документів на будівлю клубу в с. Новожуків та будівлю клубу в с. Сухівці Рівненського району Рівненської області, та на земельні ділянки для обслуговування вказаних будівель;
-зобов`язати Зорянську сільську раду вчинити дії щодо оформлення правовстановлюючих документів на будівлю клубу площею 271 м2, вартістю 962 050,00 грн. по вулиці Шкільній в селі Новожуків Рівненського району Рівненської області та будівлю клубу площею 250,8 м2 вартістю 890 340,00 грн. по вулиці Б. Хмельницького, 44а в селі Сухівці Рівненського району Рівненської області, а також на земельні ділянки площею 0,6 га, загальною вартістю 551 820,00 грн. по вулиці Шкільній в селі Новожуків Рівненського району Рівненської області та площею 0,4 га, загальною вартістю 307 600 грн. по вулиці Б.Хмельницького, 44а в селі Сухівці Рівненського району Рівненської області для обслуговування будівель зазначених закладів.
Мотивуючи вимоги позову прокуратура зазначала, що за результатами вивчення стану додержання вимог законодавства у земельній сфері та сфері державної і комунальної власності територіальними громадами Рівненського району встановлено, що на території Зорянської сільської ради розташовані приміщення Новожуківського сільського клубу та Сухівецького сільського клубу. Разом з тим, право власності на нерухоме майно – будівлі вказаних клубів та земельні ділянки, на яких вони розташовані, що знаходяться за адресами: вул. Шкільна в с. Новожуків та вул. Б.Хмельницького, 44а в с. Сухівці Рівненського району Рівненської області відповідно, Зорянською сільською радою не оформлено, відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не внесено. Вказане свідчить про бездіяльність відповідача, яка полягає у безпідставному зволіканні з виготовлення технічної документації та оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки та будівлі клубів, що створює передумови для зловживань щодо розпорядження нерухомим майном, ризики для нормального функціонування закладу позашкільної освіти, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей та жителів територіальної громади вцілому. Враховуючи викладене, просив суд позов задовольнити повністю.
Ухвалою суду від 25.06.2021 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи. Встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву. Також вказаною ухвалою суду залучено до участі у справі, як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Відділ освіти, сім`ї, молоді, спорту культури та туризму Зорянської сільської ради та Центр культури і дозвілля "Палац Зоря" Зорянської сільської ради Рівненського району Рівненської області.
Відповідач, у встановлений судом строк, відзиву до суду не подав.
Відповідно до ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Третіми особами, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, письмові пояснення не надавались.
Враховуючи, що розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, то відповідно до ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши позовну заяву та з`ясувавши усі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов висновку, що позов до підлягає до задоволення повністю.
Судом встановлено, що рішенням Зорянської сільської ради "Про передачу в оперативне управління та на баланс Центру культури і дозвілля Зорянської сільської ради приміщення та майно "Палацу Зоря", бібліотек та клубів комунальної власності територіальної громади Зорянської сільської ради" від 28.01.2021 №133 клуби комунальної власності територіальної громади Зорянської сільської ради, зокрема, Новожуківський сільський клуб та Сухівецький сільський клуб передано в оперативне управління та на баланс Центру культури і дозвілля Зорянської сільської ради (а.с.13-14).
Поряд з цим, з матеріалів справи судом встановлено, що прийняті в комунальну власність Зорянської сільської ради об`єкти нерухомого майна, які належали до соціальної сфери Радухівської сільської ради – будинок клубу с. Сухівці, будинок клубу с.Новожуків були передані в оперативне управління Відділу освіти, сім`ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради.
У відповідності до положень п.1.2 Статуту Центру культури і дозвілля "Палац Зоря" Зорянської сільської ради Рівненського району Рівненської області, затвердженого рішенням Зорянської сільської ради від 04.01.2021 №119, Центр культури і дозвілля "Палац Зоря" Зорянської сільської ради Рівненського району Рівненської області (далі – Центр) є неприбутковим закладом культури, діяльність якого спрямована на формування нового культурно-мистецького середовища та створення умов для масового, сімейного та індивідуального розвитку творчих здібностей, спілкування, відпочинку, розваг, відновлення духовних і фізичних сил на основі вивчення культурних запитів та інтересів різних категорій населення (а.с.28-33; далі – Статут).
Згідно з п.1.4 та п.1.5 Статуту засновником Центру є Зорянська сільська рада (надалі – засновник).
Уповноваженим органом управління та головним розпорядником коштів Центу є Відділ освіти, сім`ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради (надалі – орган управління).
Пунктом 4.1 Статуту визначено, що до структури Центру входять, поміж інших, Новожуківський сільський клуб-філіал, розташований за адресою: вул. Шкільна, с.Новожуків, Рівненський р-н, Рівненська обл., а також Сухівецький сільський клуб-філіал, розташований за адресою: вул.Б. Хмельницького, 44А, с. Сухівці, Рівненський р-н, Рівненська обл.
Відповідно до п.5.1, 5.2 Статуту майно Центру становлять основні фонди (приміщення обладнання, музична апаратура, бібліотечний фонд тощо), оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у зведеному балансі органу управління.
Майно Центру є комунальною власністю та засновника і закріплюється за органом управління на праві оперативного управління та надається Центру у користування.
Тобто, Відділ освіти, сім`ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради та Центр культури і дозвілля "Палац Зоря" Зорянської сільської ради є балансоутримувачами клубів у селі Новожуків та селі Сухівці Рівненського району Рівненської області.
З листа Відділу освіти, сім`ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради від 11.05.2021 №226, надісланого у відповідь на запит Рівненської окружної прокуратури, судом встановлено, що на базі відповідних закладів функціонують гуртки, а саме: на базі Новожуківського сільського клубу - дитячий вокальний ансамбль "Джерельце", дитячий вокальний ансамбль "Калина", дитячий гурток художнього слова "Кобзарева струна", дитячий гурток флористики та вишивки; Сухівецького сільського клубу - дитячий гурток художнього слова "Народне слово", дитячий фізкультурно-оздоровчий гурток "Рух", дитячий гурток декоративно-прикладного мистецтва "Народніпромисли", дитячий вокальний гурток "Джерельце" (а.с.14а).
28.05.2021 Рівненська окружна прокуратура звернулася до Зорянського сільського голови із запитом за вих.№50-56-2020вих-21, в якому просила надати інформацію щодо прийняття у комунальну власність територіальної громади Зорянської сільської ради приміщень Новожуківського, Сухівецького та Радухівського сільських клубів; розроблення технічної документації на вказані об`єкти; балансової вартості вказаних будівель. Крім того, просила повідомити чи планується Зорянською сільською радою вжиття заходів щодо оформлення права комунальної власності на майно – будівлі Новожуківського, Сухівецького та Радухівського сільських клубів (а.с.14б).
31.05.2021 Зорянська сільська рада надіслала позивачеві лист за №758/02-12/21 з доданими до нього рішеннями та актами приймання-передачі, актами про передачу в оперативне управління та на баланс приміщень та майна Новожуківського та Сухівецького клубів (а.с.14в – 22).
У такому листі Зорянська сільська рада повідомила, що балансова вартість Новожуківського та Сухівецького клубів вказана в актах приймання-передачі. Технічні паспорти на об`єкти Новожуківського та Сухівецького клубів наявні. Зазначила, що Зорянська сільська рада готує документи щодо оформлення права комунальної власності на майно – будинки Новожуківського та Сухівецького клубів.
З інформації, наданої Зорянською сільською радою на запит прокуратури листом від 09.06.2021 №815/02-12/21, встановлено, що клуб у селі Новожуків розташований на земельній ділянці орієнтовною площею 0,6 га, а клуб у селі Сухівці – на земельній ділянці орієнтовною площею 0,4 га. При цьому, у листі зауважено, що технічні паспорти на вказані клуби наявні, проводиться реєстрація права комунальної власності Зорянської сільської ради на нерухоме майно, після чого буде проведено виготовлення документації на земельні ділянки з метою реєстрації права комунальної власності (а.с.34).
Доказів виготовлення правовстановлюючих документів ні на вказані будівлі, ні на земельні ділянки, на яких розташовані будівлі клубів, матеріали справи не містять.
Відповідно до даних Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів станом на 01.04.2021, оприлюдненого на сайті Держгеокадастру, базова вартість 1 м2 земель селі Новожуків Рівненського району Рівненської області становить 91,97 грн., а базова вартість 1 м2 земель селі Сухівці Рівненського району Рівненської області – 76,90 гривень. (а.с.23-24).
Таким чином, вартість земельної ділянки загальною площею 0,6 га, розташованої за адресою: вул. Шкільна, с. Новожуків Рівненський р-н, Рівненська обл., становить 551820,00 грн.
Вартість земельної ділянки загальною площею 0,4 га, розташованої за адресою: вул. Б.Хмельницького, 44А, с. Сухівці, Рівненський р-н, Рівненська обл., становить 307 600,00 грн.
Згідно з висновком про вартість майна, складеного 07.06.2021 ТОВ "Захід-Експерт" на замовлення позивача, вартість будівлі клубу (загальною площею 271,0 м2), розташованого за адресою: вул.Шкільна, буд.3, с.Іскра (тобто – с.Новожуків), Рівненський р-н, Рівненська обл., становить 962050,00 грн. (а.с.35).
Згідно з висновком про вартість майна, складеного 07.06.2021 ТОВ "Захід-Експерт" на замовлення позивача, вартість будівлі клубу (загальною площею 250,8 м2), розташованого в с.Сухівці Рівненського району, Рівненської області, становить 890340,00 грн. (а.с.36).
За таких обставин виконувач обов`язків керівника Рівненської окружної прокуратури звернувся до суду з даним позовом в інтересах держави.
Відповідно до ст.131-1 Конституції України на прокуратуру покладено функцію, зокрема, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно з ч.1, 3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті, крім випадку, визначеного абзацом четвертим цієї частини.
Суд зазначає, що інтереси держави є оціночним поняттям, а тому прокурор в кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Згідно з ч.4, 5 ст.53 КАС України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, визначених статтею 169 цього Кодексу.
У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.
За даною позовною заявою прокурор набув статусу позивача, оскільки орган, уповноважений здійснювати функції щодо зобов`язання оформити належним чином право власності на будівлі клубів в селі Новожуків та в селі Сухівці Рівненського району Рівненської області та оформлення права постійного користування відповідними земельними ділянками - відсутній.
Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд керується таким.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст.25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР) сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону №280/97-ВР визначено, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону №280/97-ВР територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров`я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об`єкти, визначені відповідно до закону як об`єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Згідно ст. 172 Цивільного кодексу України територіальні громади набувають і здійснюють цивільні права та обов`язки через органи місцевого самоврядування у межах їхньої компетенції, встановленої законом.
Відповідно до ст.327 Цивільного кодексу України у комунальній власності є майно, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що су комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що земельні ділянки, якими користуються Новожуківський сільський клуб та Сухівецький сільський клуб мають перебувати на праві постійного користування, а будівлі, які використовуються ними у своїй діяльності повинні перебувати у власності територіальної громади.
Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності (п."а" ч.2 ст.92 Земельного кодексу України від 25.10.2001 №2768-III (далі – ЗК України).
Як передбачено ч.9, 10 ст.79-1 ЗК України, земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Відповідно до ч.1, 2 ст.116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Згідно з ч.1 ст.122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Порядок надання земельних ділянок, комунальної власності у користування визначений ст.123 ЗК України.
Приписи ст. 125, 126 ЗК України передбачають, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 №1952-IV (далі – Закон №1952-IV) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Загальними засадами державної реєстрації прав є обов`язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав (п.2 ч.1 ст.3 Закону №1952-IV).
Згідно з ч.2 ст.3 Закону №1952-IV речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
У ході розгляду справи, судом встановлено, що в порушення вказаних норм правовстановлюючі документи на будівлі та земельні ділянки, які використовують у своїй Новожуківський сільський клуб та Сухівецький сільський клуб не оформлено.
За наявності підстав та відповідних повноважень, Зорянською сільською радою заходи щодо оформлення правовстановлюючих документів на будівлі та земельні ділянки Новожуківського сільського клубу та Сухівецького сільського клубу станом на час звернення до суду, тобто червень 2021 року, не вживались.
Поряд з цим, суд зауважує, що на базі Новожуківського та Сухівецького сільського клубів функціонують дитячі гуртки та вокальні ансамблі.
Згідно з ст.53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.
Статтею 5 Закону України "Про позашкільну освіту" від 22.06.2000 №1841-III (далі- Закон №1841-III) визначено, що до структури позашкільної освіти входять, поміж іншого, гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об`єднання на базі закладів загальної середньої освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої; клуби та об`єднання за місцем проживання незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.
Відповідно до положень ст.27 Закону №1841-III заклад позашкільної освіти володіє, користується і розпоряджається майном, земельною ділянкою відповідно до законодавства України.
Для здійснення навчально-виховної роботи закладам позашкільної освіти надаються в користування або в оренду спортивні об`єкти, культурні, оздоровчі та інші заклади безоплатно або на пільгових умовах. Порядок надання зазначених об`єктів у користування або в оренду визначається відповідними місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства України.
До матеріально-технічної бази закладу позашкільної освіти належать приміщення, споруди, обладнання, засоби зв`язку, транспортні засоби, земельні ділянки, рухоме і нерухоме майно, що перебуває у його власності або у повному господарському віданні, оперативному управлінні, орендоване чи надане йому засновником (власником).
Заклад позашкільної освіти безоплатно користується земельними ділянками, на яких він розташований, та несе відповідальність за раціональне використання і відновлення природних ресурсів.
Заклади позашкільної освіти можуть набувати у власність, брати у постійне користування або в оренду земельні ділянки, на яких вони розміщуються, у порядку відповідно до земельного законодавства.
У сукупності викладених обставин, суд дійшов висновку, що бездіяльність Зорянської сільської ради, яка призвела до відсутності посвідченого та зареєстрованого належним чином права комунальної власності на будівлі клубів у селі Новожуків та селі Сухівці, які використовуються, у тому числі, і для забезпечення позашкільної освіти членів територіальної громади Зорянської сільської ради, а також земельні ділянки під ними, може мати негативні наслідки для збереження існуючої мережі закладів позашкільної освіти та створення належних умов для її здобуття.
Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача
При зазначених обставинах, а також враховуючи необхідність забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи позашкільної освіти, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають до задоволення у повному обсязі.
Підстави для розподілу судових витрат у відповідності до вимог ст.139 КАС України у суду відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов виконувача обов`язків керівника Рівненської окружної прокуратури (вул. Гарна, 29, м. Рівне, 33001; код ЄДРПОУ Рівненської обласної прокуратури 02910077) до Зорянської сільської ради (пл.В.Плютинського, 1, с.Зоря, Рівненський район, Рівненська область, 35314; код ЄДРПОУ 04387220), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Відділ освіти, сім`ї, молоді, спорту культури та туризму Зорянської сільської ради (пл.В.Плютинського, 1, с.Зоря, Рівненський район, Рівненська область, 35314; код ЄДРПОУ 44108649), Центр культури і дозвілля “Палац Зоря” Зорянської сільської ради Рівненського району Рівненської області (пл.В.Плютинського, 2А/1, с.Зоря, Рівненський район, Рівненська область, 35314; код ЄДРПОУ 44072341), про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Зорянської сільської ради щодо неоформлення правовстановлюючих документів на будівлю клубу в селі Новожуків та будівлю клубу в селі Сухівці Рівненського району Рівненської області, а також на земельні ділянки для обслуговування вказаних будівель.
Зобов`язати Зорянську сільську раду вчинити дії щодо оформлення правовстановлюючих документів на будівлю клубу площею 271 м2, вартістю 962050,00 грн. по вулиці Шкільній в селі Новожуків Рівненського району Рівненської області та будівлю клубу площею 250,8 м2 вартістю 890 340,00 грн. по вулиці Б. Хмельницького, 44А в селі Сухівці Рівненського району Рівненської області, а також на земельні ділянки площею 0,6 га, загальною вартістю 551 820,00 грн. по вулиці Шкільній в селі Новожуків Рівненського району Рівненської області та площею 0,4 га, загальною вартістю 307600,00 грн. по вулиці Б.Хмельницького, 44А в селі Сухівці Рівненського району Рівненської області для обслуговування будівель зазначених закладів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 29 вересня 2021 року.
Суддя Н.О. Дорошенко