
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
21 вересня 2021 року м. Рівне №460/9509/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді К.М.Недашківської, за участю: секретаря судового засідання І.С. Ляшук; представника позивача - адвоката Г.В. Клочек; представника відповідача - не прибув; розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення: №249717000708 від 08.04.2020, №249217000708 від 08.04.2021, №249517000708 від 08.04.2021, №249417000708 від 08.04.2021.
Заяви по суті справи.
Позовна заява обґрунтована тим, що за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 контролюючим органом винесені податкові повідомлення-рішення: №249717000708 від 08.04.2020, №249217000708 від 08.04.2021, №249517000708 від 08.04.2021, №249417000708 від 08.04.2021 про застосування штрафних санкцій за порушення норм податкового та іншого законодавства. Позивач вказує, що такі штрафні санкції не могли бути застосовані до платника податків, оскільки відповідно до пункту 52-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються. Просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відзив на позовну заяву обґрунтований тим, що застосування штрафних санкцій за податковими повідомленнями-рішеннями №249717000708 від 08.04.2020, №249217000708 від 08.04.2021, №249517000708 від 08.04.2021, №249417000708 від 08.04.2021, є правомірним, оскільки такі санкції застосовані до платника податків за порушення, які мали місце до 01 березня 2020 року, а тому норми пункту 52-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України у даному випадку не підлягають застосуванню. Просив відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.
Ухвалою суду від 13.07.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 05.08.2021.
Ухвалою суду від 05.08.2021, постановленою без виходу до нарадчої кімнати (протокол судового засідання від 05.08.2021), у підготовчому засіданні оголошена перерва до 26.08.2021.
Ухвалою суду від 26.08.2021, постановленою без виходу до нарадчої кімнати (протокол судового засідання від 26.08.2021), закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 21.09.2021.
У судове засідання 21.09.2021 прибув представник позивача та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, у судове засідання не прибув, проте подав до суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Ухвалою суду від 21.09.2021, постановленою без виходу до нарадчої кімнати (протокол судового засідання від 21.09.2021), вирішено продовжити розгляд справи за відсутності уповноваженого представника відповідача.
На підставі статей 243, 250 КАС України, вступна та резолютивна частини рішення проголошені у судовому засіданні 21.09.2021.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з`ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд
В С Т А Н О В И В:
У відповідності до наказу від 17.02.2021 №405-п головним державним ревізором-інспектором Головного управління ДПС у Рівненській області проведена перевірка фізичної особи - ОСОБА_1 , за результатами якої складений Акт «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 ро 28.05.2020, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 по 28.05.2020» від 03.03.2021 №1308/17-00-13-09/ НОМЕР_1 (далі - Акт перевірки) (а.с. 7).
У розділі 4 «Висновки» Акта перевірки зазначено про установлені порушення:
(1) пунктів 164.1 та 164.3 статті 164, пункту 167.1 статті 167, пунктів 178.2, 178.3, 178.6 статті 178 Податкового кодексу України (далі - ПК України) - відображення перекручених даних в деклараціях, що призвело до заниження оподатковуваного доходу за 2017 рік на суму 21029,65 грн, за 2019 рік - 3336,09 грн;
(2) пункту 178.6 статті 178 ПК України - книга обліку доходів і витрат за період з 01.01.2017 по 01.10.2018 не надана до перевірки;
(3) пункту 164.1 статті 164, пункту 167.1 статті 167, пункту 178.2 та пункту 178.3 статті 178 ПК України - донараховано податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю в сумі 4385,83 грн, у тому числі: за 2017 рік - 3785,33 грн, за 2019 рік - 600,50 грн;
(4) пункту 201.4, пункту 201.10 статті 201 ПК України - не зареєстровані в ЄРПН податкові накладні на операції з постачання фармацевтичних товарів на суму ПДВ у розмірі 184419,80 грн;
(5) підпункту 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПК України - донараховано військовий збір в сумі 365,48 грн, у тому числі: за 2017 рік - 315,44 грн, за 2019 рік - 50,04 грн;
(6) пункту 44.1, пункту 44.3 статті 44 ПК України - не забезпечено зберігання у повному обсязі первинних документів, звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством за період з 01.01.2017 по 30.10.2018.
На підставі Акта перевірки контролюючим органом винесені податкові повідомлення-рішення від 08.04.2021 (далі - ППР):
№249717000708, яким застосований штраф у розмірі 44717,50 грн - відсутність реєстрації в установлені строки податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) (а.с. 31);
№249217000708, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, у розмірі 54802,29 коп, у тому числі: за податковими зобов`язаннями - 4385,83 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 1096,46 грн (а.с. 33);
№249517000708, яким застосовані штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн - не забезпечено зберігання у повному обсязі первинних документів, звітності, інших документів, пов`язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (а.с. 35);
№249417000708, яким збільшено суму грошового зобов`язання з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, у розмірі 456,85 коп, у тому числі: за податковими зобов`язаннями - 365,48 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 91,37 грн (а.с. 37).
Перевіривши правову та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб`єктом владних повноважень в основу оскаржуваних рішень - ППР, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає таке.
Щодо ППР №249717000708, яким застосований штраф у розмірі 44717,50 грн - відсутність реєстрації в установлені строки податкових накладних в ЄРПН, судом установлено наступне.
З урахуванням уточнених розрахунків та розрахунків коригувань, позивачем задекларовано зобов`язань по податку на додану вартість (ПДВ): з 01.01.2017 по 31.12.2017 - 87066,00 грн, з 01.01.2018 по 31.12.2018 - 49604,00 грн, з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 917,00 грн, з 01.01.2020 по 28.05.2020 - 46833,00 грн.
В Акті перевірки зазначено, що позивач не зареєстрував податкові накладні в ЄРПН за такі періоди: січень 2017 року на 3891,00 грн, лютий 2017 року на 3689,00 грн, березень 2017 року на 4784,20 грн, квітень 2017 року на 6806,20 грн, травень 2017 року на 6933,00 грн, червень 2017 року на 6811,40 грн, липень 2017 року на 6876,00 грн, серпень 2017 року на 267,00 грн, вересень 2017 року на 6761,00 грн, жовтень 2017 року на 10068,00 грн, листопад 2017 року на 9245,00 грн, грудень 2017 року на 14936,00 грн, січень 2018 року на 2177,00 грн, лютий 2018 року на 5742,00 грн, березень 2018 року на 3259,00 грн, квітень 2018 року на 2244,00 грн, травень 2018 року на 3107,00 грн, червень 2018 року на 12362,00 грн, липень 2018 року на 2481,00 грн, серпень 2018 року на 1771,00 грн, вересень 2018 року на 1958,00 грн, жовтень 2018 року на 4746,00 грн, листопад 2018 року 5096,00 грн, грудень 2018 року на 4661,00 грн, лютий 2019 року на 257,00 грн, березень 2019 року на 477,00 грн, квітень 2019 року на 183,00 грн, травень 2020 року на 46833,00 грн.
Відповідно до пункту 185.1. статті 185 ПК України, об`єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
За правилами пункту 186.1. статті 186 ПК України, місцем постачання товарів є: а) фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання (крім випадків, передбачених у підпунктах "б" і "в" цього пункту); б) місце, де товари перебувають на час початку їх перевезення або пересилання, у разі якщо товари перевозяться або пересилаються продавцем, покупцем чи третьою особою; в) місце, де провадиться складання, монтаж чи встановлення, у разі якщо товари складаються, монтуються або встановлюються (з випробуванням чи без нього) продавцем або від його імені.
Відповідно до пункту 193.1 статті 193 ПК України, ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 20 відсотків; б) 0 відсотків; в) 7 відсотків по операціях з: постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні; постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я".
Пунктом 194.1. статті 194 ПК України визначено, що операції, зазначені у статті 185 цього Кодексу, крім операцій, що не є об`єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та 7 відсотків, оподатковуються за ставкою, зазначеною в підпункті «а» пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, яка є основною.
За приписами пункту 201.1. статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов`язань (пункт 201.7 статті 201 ПК України).
Податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі: здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника); виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв`язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами; надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника) (пункт 201.4 статті 201 ПК України).
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пункту 120-1.1. статті 120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Аналіз вказаних вище норм ПК України дає підстави для висновку, що єдиною підставою для звільнення платника податків від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України, є одночасна наявність двох умов: податкова накладна не повинна надаватися отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються на нульовою ставкою.
Така позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 04.09.2018 у справі №816/1488/17 (№К/9901/152/17), які є обов`язковими для врахування судами в силу вимог частини п`ятої статті 242 КАС України.
Стаття 195 ПК України визначає перелік операцій, які підлягають оподаткуванню на нульовою ставкою, а стаття 197 ПК України - перелік операцій, які звільнені від оподаткування.
Суд зазначає, що позивачем не надано суду жодних належних та допустимих доказів існування двох умов, при яких не настає відповідальність за порушення в частині не реєстрації ПН в ЄРПН: податкова накладна не повинна надаватися отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються на нульовою ставкою.
Позивач протягом спірних періодів здійснював діяльність у сфері торгівлі фармацевтичними товарами.
Тому позивач був зобов`язаний на суми операцій з постачання товарів зареєструвати в ЄРПН відповідні податкові накладні.
Тому застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 50% є правомірним за період з 15.04.2018 по 15.05.2019 у розмірі 21301,00 грн.
Проте, оскаржуване ППР №279717000708 підлягає скасуванню в частині застосування штрафних санкцій на суму у розмірі 23416,50 грн, оскільки порушення строків реєстрації ПН в ЄРПН в цій частині відбулося 15.06.2020.
За правилами пункту 52-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються.
Щодо ППР №249217000708, №249517000708 та №249417000708, суд зазначає, що позивач оскаржує такі рішення виключно в частині застосування штрафних санкцій: 1020,00 грн, 1096,46 грн та 91,37 грн, посилаючись на відсутність правових підстав для нарахування штрафів в силу пункту 52-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України.
За правилами пункту 52-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
порушення вимог законодавства в частині:
обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку;
порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Зазначена вище норма стосується питання неможливості застосування у певних випадках штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Тобто, порушення податкового законодавства, для застосування вказаної норми, повинні мати місце саме з 1 березня 2020 року.
У даному ж випадку штрафні санкції за ППР №249217000708, №249517000708 та №249417000708 застосовані до позивача за порушення, які мали місце до 1 березня 2020 року.
Щодо ППР №249217000708, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, у розмірі 54802,29 коп, у тому числі: за податковими зобов`язаннями - 4385,83 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 1096,46 грн: дата подання декларації - 09.02.2018 та 03.02.2020; періоди, по яких установлені порушення - 01.01.2017 по 31.12.2017, з 01.01.2019 по 31.12.2019 (а.с. 34).
Щодо ППР №249517000708, яким застосовані штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн - не забезпечено зберігання у повному обсязі первинних документів, звітності, інших документів, пов`язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством: періоди, по яким установлені порушення - 01.01.2017 по 31.12.2018 (а.с. 36).
Щодо ППР №249417000708, яким збільшено суму грошового зобов`язання з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, у розмірі 456,85 коп, у тому числі: за податковими зобов`язаннями - 365,48 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 91,37 грн: дата подання декларації - 09.02.2018 та 03.02.2020; періоди, по яким установлені порушення - 01.01.2017 по 31.12.2017 та з 01.01.2019 по 31.12.2019 (а.с. 38).
Зі змісту Розрахунків податкових зобов`язань та штрафних санкцій вбачається, що штрафні санкції за вказаними вище ППР нараховані за допущені позивачем порушення податкового законодавства, які мали місце до 1 березня 2020 року, а тому у даному випадку норми пункту 52-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України не підлягають до застосування.
Тому оскаржувані ППР №249217000708, №249517000708 та №249417000708 є правомірними та такими, що не підлягають скасуванню.
За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачем доведено правомірність оскаржуваних рішень - ППР №249217000708, №249517000708 та №249417000708 та ППР №249717000708 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 21301,00 грн, у порядку статті 77 КАС України, а тому заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення частково.
За правилами частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
На користь позивача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 (нуль) коп, сплачена відповідно до квитанції від 05.07.2021 №МР_АВ0110976NB_20044125 (оригінал знаходиться у матеріалах справи).
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РОНКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Рівненській області (вулиця Відінська, 12, місто Рівне, 33023; код ЄДРПОУ ВП 44070166) про визнання протиправними і скасування рішень - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Рівненській області від 08 квітня 2020 року №249717000708 в частині визначення суми штрафу у розмірі 23416 грн 50 коп.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 (нуль) коп за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у Рівненській області (код ЄДРПОУ ВП 44070166).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 29 вересня 2021 року
Суддя К.М. Недашківська