Рішення № 99941521, 27.09.2021, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
27.09.2021
Номер справи
219/5686/21
Номер документу
99941521
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 219/5686/21

Провадження № 2/219/2345/2021

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2021 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області в складі:

судді Лапченко О.М.,

за участі секретаря Лосинської І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бахмут Донецької області цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, згідно якого просить стягнути з ОСОБА_1 суму надміру виплаченої державної допомоги на дітей одиноким матерям в розмірі 2051 гр. 33 коп.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ОСОБА_1 звернулася з заявою до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг для призначення державної соціальної допомоги особам, як одержувач державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям. Відповідно до рішення від 10.02.2020 року відповідачу було призначено допомогу з 01.01.2020 по 30.06.2020 у розмірі 2051,33 гривень, щомісячно. Допомога на дітей одиноким матерям призначалася і виплачувалася відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (далі - Порядок), у редакції чинній на момент спірних питань. Відповідно до п. 34 Порядку допомога виплачується протягом шести календарних місяців. Для продовження виплати вищезазначеної допомоги відповідачу необхідно було звернутися до Управління протягом липня 2020 року з заявою та відповідним пакетом документів. Але, відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» було встановлено, що строк виплати в тому числі і допомоги на дітей одиноким матерям, яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до Управління. Так, враховуючи норми вищезазначеної Постанови відповідачу було продовжено виплату допомоги одиноким матерям у розмірі 2051,33 грн., починаючи з 01.07.2020 по 31.07.2020. Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (далі - Постанова 632) було встановлено, що з 1 липня 2020 року призначення і виплата в тому числі і допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні - червні 2020 року, здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, а також особам, які звернулися за її призначенням у липні - серпні 2020 року, призначається і виплачується, починаючи з липня 2020 року, але з урахуванням змін, які були внесенні до порядку призначення та визначення права на отримання допомоги. Так, відповідачем було подано заяву 31.08.2020 для підтвердження та визначення права на отримання допомоги з 01.07.2020, з урахуванням змін. Відповідно до рішення від 16.09.2020 відповідач не мала права на отримання допомоги, тому що у складі сім`ї є працездатний, який не здійснює догляду, який не працював 3 місяці, що передують зверненню. Враховуючи п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» Управлінням було здійснено перерахунок розміру допомоги, в результаті якого було виявлено, що відповідачем не підтверджено право на отримання допомоги з 01.07.2020. В такому випадку Управлінням було визначено обсяг коштів, який підлягає поверненню, визначені строки повернення коштів та повідомлення отримувача допомоги. Сума переплати бюджетних коштів становить 2051,33 грн. (виплата за липень місяць 2020 року). Отже, враховуючи норми чинного законодавства, поверненню підлягають кошти, які були виплачені за липень 2020 року у розмірі 2051,33 грн. 22.11.2020, 22.01.2021 відповідачу за № 07/2674-10, 07/3291-23 були направлені повідомлення про необхідність повернення надмірно виплачених коштів у розмірі 2051,33 грн. у відповідності з чинним законодавством. Однак, відповідач не виявила бажання повернути кошти самостійно, відрахування здійснити не можливо, оскільки відповідачу не призначено допомогу. У разі неможливості добровільного повернення виплачених сум допомоги такі кошти стягуються у судовому порядку, тому Управління вимушено звернутися до суду.

Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 16.07.2021 року відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено судовий розгляд.

В судове засідання представник позивача не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином: у відповідності до частини 6 статті 128 ЦПК України - шляхом направлення судової повістки із розпискою рекомендованим листом з повідомленням на адресу, зазначену позивачем у позовній заяві, зазначив, що не заперечує щодо розгляду справи за його відсутності в разі неявки в судове засідання відповідача та винесення заочного рішення судом.

Повідомлений належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання (у відповідності до частини 7 статті 128 ЦПК України: шляхом направлення судової повістки за адресою місця проживання відповідача, зареєстрованого у встановленому законом порядку) відповідач в судове засідання не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила, заяв та клопотань про розгляд справи без її участі або про відкладення судового засідання від неї на адресу суду не надходило. У встановлений ухвалою суду про відкриття провадження у справі строк відзив на позовну заяву відповідачем також не поданий.

Оскільки відповідач була належним чином повідомлена про судове засідання, але причин неявки суду не повідомила, суд вважає можливим у відповідності до пункту 1 частини 3 статті 223 ЦПК України провести судове засідання без її участі.

При цьому, за наявності умов, передбачених ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд вважає необхідним розглянути справу на підставі наявних у справі доказів з ухваленням заочного рішення по справі.

У зв`язку з неявкою сторін та у відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося.

Суд, розглянувши цивільну справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи та докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Як передбачено ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачений цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що 20.01.2020 ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям. У заяві на призначення допомоги зазначила, що у шлюбі вона не перебуває, з особою, від якої має дитину не проживає, пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію не отримує, вона, не є приватними підприємцями, на обліку в центрі зайнятості не перебуває(а.с.7-8).

Деклараціями про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 20.01.2020 року та 31.08.2020 року ОСОБА_1 повідомила Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради, що інших доходів не має, у найм або оренду житлового приміщеного (будинку) або частки не здає, члени сім`ї без оформлення трудових відносин не працюють, доходів від народних промислів не має, не використовує наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини мікроавтобуса, не має заощаджень (що мають документальне підтвердження), не має грошових переказів, не існує інших видів додаткових джерел, для існування, земельної ділянки не має, транспортного засобу не має, земельну ділянку, квартиру(будинок), автомобіль, транспортний засіб (механізм) не придбала (а.с.109-110, 119-122).

Рішенням УПСЗН Бахмутської міської ради від 10.02.2020 відповідачу призначена допомога одиноким матерям (з урахуванням доходів) з 01.01.2020 по 30.06.2020 у розмірі 2051 гр. 33 коп. (а.с.13).

Як вбачається з довідки № 210, виданої 30.01.2020 головою квартального комітету № 15 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 разом зі своїм сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сином власника будинку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.11).

Згідно з довідкою № 05-06, виданою 05.02.2020 Бахмутським професійним аграрним ліцеєм, учень ОСОБА_3 отримав дохід за період з 01.09.2019 року по 31.12.2019 року у розмірі 2000 грн. (а.с.16).

Розпорядженням начальника Управління праці та соціального захисту населення від 24.06.2020 року продовжений строк виплати допомоги одиноким матерям (з урахуванням доходів) ОСОБА_1 з 01.07.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 2051 грн. 33 коп. (а.с.13 зворотня сторона).

31.07.2020 ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям. У заяві на призначення допомоги зазначила, що у шлюбі вона не перебуває, з особою, від якої має дитину не проживає, пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію не отримує, вона, не є приватними підприємцями, на обліку в центрі зайнятості не перебуває (а.с.14-15).

Згідно з довідкою № 05/456, виданою 25.08.2020 та № 05/475 від 01.09.2020 року Бахмутським професійним аграрним ліцеєм, учень ОСОБА_3 отримав дохід за період з 01.02.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 2042 грн. (а.с.18).

Відповідно до довідки від 11.09.2020 року Бахмутського МУПСЗН ОСОБА_1 знаходиться на обліку в УПСЗН Бахмутської міської ради та отримує допомогу на 1 дитину одиноким матерям (з урахуванням доходів) з жовтня 2019 року по березень 2020 року в розмірі 12607 грн. 99 коп. (а.с.19).

Актом про виявлення факту переплати, складеного начальником УПСЗН І.В. Сподіною, головним спеціалістом Гвоздицькою та спеціалістом А.М. Смиренською, встановлено, що ОСОБА_1 , отримувала в УПСЗН Бахмутської міської ради допомогу на дітей одиноким матерям по 30.06.2020р. З 01.07.2020р. по 31.07.2020р. допомога була продовжена без звернення заявниці. ОСОБА_1 31.08.2020 року звернулась за перерахунком допомоги на дітей одиноким матерям. Згідно п. 352 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми (у складі сім`ї є працездатні особи, що не працювали, не проходили військової служби, не проводили підприємницької діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти, не застраховані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи), ОСОБА_1 права на допомогу з 01.07.2020 року по 31.07.2020 року не має. Таким чином, з 01.07.2020 року по 31.07.2020 року утворилась переплата допомоги, яку ОСОБА_1 повинна відшкодувати управлінню в повному обсязі (а.с.20).

Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради від 16.09.2020 вирішено не призначати ОСОБА_1 допомогу на дітей одиноким матерям з 01.07.2020 на підставі п.352 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`я з дітьми (тому що у складі сім`ї є працездатні особи, що не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти, не застраховані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи) (а.с.20 на звороті).

Відповідно до ст. 18-1, 18-2 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (в редакції від 01.01.2020), право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю". Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною). Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. (ст. 18-3 ЗУ «Про державну допомогу сім`ям з дітьми»).

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» встановлено, що строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

Допомога на дітей одиноким матерям призначалася і виплачувалася відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, у редакції чинній на момент спірних питань, (далі - Постанова 1751).

Відповідно до п.34 постанови 1751 допомога виплачується протягом шести календарних місяців.

Для продовження виплати вищезазначеної допомоги відповідачу необхідно було звернутися до позивача протягом липня 2020 року з заявою та відповідним пакетом документів. Але, відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» було встановлено, що строк виплати в тому числі і допомоги на дітей одиноким матерям, яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до відповідача.

Але, відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» було встановлено, що строк виплати в тому числі і допомоги на дітей одиноким матерям, яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до відповідача. Так, враховуючи норми вищезазначеної постанови відповідачу було продовжено виплату допомоги одиноким матерям, починаючи з 01.07.2020 по 31.07.2020.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» було встановлено, що з 1 липня 2020 року призначення і виплата в тому числі і допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні - червні 2020 pоку, здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, а також особам, які звернулися за її призначенням у липні - серпні 2020 pоку, призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року, але з урахуванням змін, які були внесенні до порядку призначення та визначення права на отримання допомоги.

Так, відповідачем було подано заяву від 31.08.2020 для підтвердження та визначення права на отримання допомоги з 01.07.2020 з урахуванням змін.

Обґрунтовуючи підстави звернення з даним позовом до суду, позивач посилається на те, що відповідач не мала права на отримання допомоги, тому що у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи, та відповідно з 01.07.2020 року втратила право на отримання допомоги на дітей одиноким матерям.

Згідно п. 35-2 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 22.07.2020 року № 632 (який має дію з 01.07.2020 року), допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо: у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому - чотирнадцятому цього пункту).

Враховуючи п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» позивачем було здійснено перерахунок розміру допомоги, в результаті якого було виявлено, що відповідачем не підтверджено право на отримання допомоги з 01.07.2020. В такому випадку позивачу необхідно було визначити обсяг коштів, який підлягає поверненню, визначити строки повернення коштів та повідомити отримувача допомоги.

Таким чином, сума переплати бюджетних коштів становить 2051,33 грн. (виплата за липень місяць 2020 року).

Листами за № 07/2674-10 від 22.11.2020 та № 07/3291-23 від 22.01.2021 року Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради, повідомило ОСОБА_1 про надміру виплачені управлінням кошти з 01.07.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 2051 грн. 33 коп., які необхідно повернути управлінню. (а.с.21-24).

Відповідач не повернула кошти самостійно до цього часу.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачу було надмірно виплачено державні кошти у вигляді державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям в розмірі 2051,33 грн., які добровільно нею не повернуті, а тому підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Згідно ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ст. 1212 Цивільного кодексу України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Відповідно до ч. 1 ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; інше майно, якщо це встановлено законом.

Разом з тим, з доказів наданих стороною позивача, вбачається, що поведінка відповідача як набувача щомісячної допомоги не була добросовісною, а позивачем було прийнято рішення про надання такої допомоги за недостовірних даних наданих відповідачем, що є підставою для стягнення з відповідача безпідставно набутих грошових коштів.

На даний час відповідач не сплатила у добровільному порядку тимчасової допомоги загальною сумою 2051,33 грн.

Сума допомоги, перерахованої (виплаченої) повертається отримувачем за вимогою органу, що призначив допомогу. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму допомоги, питання про її стягнення органи, що призначають допомогу, вирішують у судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача надміру виплачених коштів державної допомоги у розмірі 2051,33 грн. підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 2 270 грн. 00 коп.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 4, 12, 13, 77, 78, 81, 89, 141, 258, 259, 263-265 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст.1166, 1215 Цивільного кодексу України, суд

ухвалив:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів державної допомоги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_1 , на користь Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області (р/р UА 298201720343170008000040846 Держказначейська служба України м. Київ, ОКПО 25953178, МФО 820172) суму надміру виплаченої державної допомоги в розмірі 2 051 грн. (дві тисячі п`ятдесят одну) грн. 33 коп.

Стягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_1 , на користь Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області (р/р UА 298201720343170008000040846 Держказначейська служба України м. Київ, ОКПО 25953178, МФО 820172) судовий збір в сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя О.М.Лапченко