Постанова № 99938995, 27.09.2021, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
27.09.2021
Номер справи
766/13725/21
Номер документу
99938995
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №766/13725/21

н/п 3/766/8584/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.09.2021 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Херсонській області Автономної республіки Крим та м. Севастополя, про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого директором ТОВ «Строй опт»,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «Строй опт» вчинив порушення п.46.2, ст.46 Податкового Кодексу України, а саме невчасне подання податкового обліку разом з аудиторським звітом підприємством ТОВ «Строй опт» (код ЄДРПОУ 41481333) чим порушено абз.4 п. 46.2 ст. 46 Податкового Кодексу України (далі - Податковий кодекс), абз.2 п.3 ст.14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року №996-ХІУ (далі- Закон №996), а саме: в строк не пізніше 10 червня 2021 року підприємством не подано контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом за 2020 рік.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, як: порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

У судові засідання, призначені на 25.08.2021, 13.09.2021, 27.09.2021 р. ОСОБА_1 , не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини гарантовано кожній фізичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправних зволікань) судового захисту.

В поняття «розумний строк» розгляду справи, Європейський суд з прав людини включає: складність справи; поведінку заявника; поведінку органів державної влади; важливість справи для заявника.

Згідно рішення Європейського суду з прав людини у справі «Смірнов проти України» від 08.11.2005 слідує, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.

Крім того, Європейський суд з прав людини в п. 41 рішення від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження та добросовісно виконувати процесуальні обов`язки (див., рішення у справі «Олександр Шевченко проти України», заява № 8371/02, п. 27, рішення від 26.04.2007 та «Трух проти України», заява №50966/99 від 14.10.2003).

Зловживаючи своїми правами ОСОБА_1 , не вжив належних заходів, щоб дізнатись про стан судового провадження, заяв та клопотань, в тому числі про зміну місця проживання, до суду не подавав.

З огляду на викладене судом не встановлено поважних причин неявки ОСОБА_1 , до суду, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП не є перешкодою для розгляду адміністративної справи, а тому вважає за можливе надати оцінку фактам, викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення за відсутності останнього.

Крім того, відсутність правопорушника під час розгляду адміністративних матеріалів за жодних обставин не може виступати як засіб уникнення адміністративної відповідальності особи, яка вчинила правопорушення, оскільки це буде означати безкарність такої поведінки.

Так, вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення підтверджена наступними дослідженими в судовому засіданні доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення №265/21-22-18-04-04/41481313 серії від 04.08.2021, в якому викладено обставини вчиненого адміністративного правопорушення, ОСОБА_1 ;

- актом №1041/21-22-18-05-06/33824075 від 02.04.2021, складеним Головним управлінням ДПС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі, про результати камеральної перевірки своєчасності подання (неподання) ТОВ «Строй опт», річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом відповідно до якого встановлено порушення:

- абз.4 п.46.2 ст.46 Податкового кодексу платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

-згідно з абз.2 п. 3 ст.14 Закону №996 великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов`язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).

-відповідно до п.2. ст.2 Закону №996 середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної звітності за рік, шо передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - до 20 млн. євро, чистий дохід від реалізації - до 40 млн. євро, середня кількість працівників - до 250 осіб. Відповідно до абз.7 п.2 ст.2 Закону №996 якщо підприємство однієї з категорій за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств. Оскільки в 2018 році підприємство ТОВ «Строй опт» відносилось до категорії середніх підприємств, то у 2020 році воно вважається середнім. Згідно курсу валют НБУ середній курс євро за 2018 рік складав 32,1429 грн. Згідно з поданими ТОВ «Строй опт» (код ЄДРПОУ 41481333) до податкового органу податкової декларації з податку на прибуток підприємства та фінансового звіту суб`єкта малого підприємництва за 2018 рік дохід підприємства за 2018 рік складав 704,35 млн.грн. (21,9 млн.євро), балансова вартість основних засобів складала 0,0074 млн.грн. (0,0002 млн.євро), середня кількість працівників - 25 осіб.

-Листом про запрошення для ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення;

-Актом неявки на підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 04.08.2021 року;

-Податковою декларацію з податку на прибуток підприємства від 01.03.2019 року.

Докази, яким надано під час судового розгляду оцінку, узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин вчиненого ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, а тому вказують на наявність в діях останньої адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Однак, при вирішенні питання щодо притягнення останнього до адміністративної відповідальності приходжу до таких висновків.

Порушення, інкриміновані ОСОБА_1 , полягають в неподані контролюючому органу в строк не пізніше 10.06.2021 року річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом за 2020 рік.

Правопорушення, вчинене ОСОБА_1 , не є триваючим, а тому можна зробити висновок, що за часом порушення було допущено ОСОБА_1 , у червні 2021р. і саме від цієї дати підлягають відрахуванню строки притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

Статтею 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Так, протокол про адміністративне правопорушення №265/21-22-18-04-04/41481313 складено 04.08.2021 р., адміністративне правопорушення є завершеним фактично вчинено 10.06.2021 р. Таким чином строк притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП минув, що виключає можливість провадження шляхом розгляду справи.

Враховуючи, що з моменту вчинення зазначеного діяння сплив тримісячний строк, передбачений ст. 38 КУпАП, провадження у справі на підставі ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.23, 40-1, 163-1, 250-252, 280, 283, 284 КУпАП, суд-

п о с т а н о в и в:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , закрити у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

СуддяВ. Е. Дорошинська