
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
14 вересня 2021 року м. Рівне №460/7464/21Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Головатчик А.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: представник Кожемякіна В.І., відповідача: представник Наумчук Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 до4 Територіальний вузол урядового зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернуся до суду з позовом до 4 територіального вузла урядового зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач відповідно до Житлового кодексу Української РСР, постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728 «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян» та постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 року № 1081 «Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями» має право на отримання грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення. В березні 2021 позивач звернувся із заявою до Житлової комісії 4 територіального вузла Урядового зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України (4 ТВУЗ Держспецзв`язку).
Однак, 15.04.2021 отримав відповідь що надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення здійснюється в межах коштів, що передбачаються у Державному бюджеті України на поточний 2021 рік. Згідно із запланованими витратами 4 ТВУЗ Держспецзв`язку не було передбачено видатків на виплату грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, законодавчі підстави для виплати грошової компенсації відсутні. 21.05.2021 представником позивача було подано адвокатський запит у відповідь на який відповідач зазначив, що Список осіб військовослужбовців 4 ТВУЗ щодо яких прийнято рішення про надання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення - відсутній, оскільки рішень щодо надання такої компенсації військовослужбовцям не приймалося. Крім того, надали витяг з протоколу засідання ЖПК 4 ТВУЗ Держспецзв`язку №1 від 19.03.2021, на якому розглядалася заява ОСОБА_1 щодо надання військовослужбовцю та членами його сім`ї компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення.
На думку позивача, рішення відповідача є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки порушує вимоги чинного законодавства України, які гарантують позивачу та членам його сім`ї право на забезпечення житлом або виплату грошової компенсації за належне житло.
Відзив на позовну заяву обґрунтований тим, що 4 ТВУЗ Держспецзв`язку дотримуючись Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, поставив позивача на квартирний облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов. Позивач перебуває на квартирному обліку з 16.08.2001. 03.08.2016 ОСОБА_1 отримав посвідчення учасника бойових дій, що в свою чергу надало позивачу право на першочергове отримання житлових приміщень як учаснику бойових дій. У загальному списку позивач перебуває за №31, а в першочерговому за №35. При цьому, черговість надання компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця та членів його сім`ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб які мають право на першочергове та позачергове отримання жилих приміщень. Разом з тим, виходячи з положень чинного законодавства України надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення здійснюється в межах коштів, що передбачаються у Державному бюджеті України на поточний 2021 рік. Згідно із запланованими витратами 4 ТВУЗ Держспецзв`язку не було передбачено видатків на виплату грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, законодавчі підстави для виплати грошової компенсації відсутні. У разі виділення фінансування на виплату грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, позивач буде розглянутий в порядку черги на засіданні житлово-побутової комісії 4 ТВУЗ Держспецзв`язку.
У відповіді на відзив позивач підтримав позицію викладену в адміністративному позові та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою суду від 15.06.2021 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.
02.07.2021 через відділ документального забезпечення (канцелярію) суду позивачем подано клопотання про долучення до матеріалів адміністративної справи квитанції про сплату судового збору на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою суду від 05.07.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі; розгляд справи ухвалено провести за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання у справі призначено на 29.07.2021.
Ухвалою суду від 29.07.2021 закрито підготовче провадження у справі та розгляд справи по суті призначено у відкритому судовому засіданні на 14.09.2021.
В судовому засіданні 14.09.2021 проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з наведених у ньому підстав, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просив відмовити в задоволення позовних вимог.
Заслухавши думку учасників справи, розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на квартирному обліку у 4 ТВУЗ Держспецзв`язку з 16.08.2001, згідно з протоколом №9 від 17.08.2001 зі складом сім`ї чотири особи.03.08.2016 ОСОБА_1 отримав посвідчення учасника бойових дій (серія НОМЕР_1 ), що в свою чергу надало позивачу право на першочергове отримання житлових приміщень як учаснику бойових дій. 4 ТВУЗ Держспецзв`язку дотримуючись «Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 № 1081 (далі - Порядок № 1081), поставив Позивача на квартирний облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов. Відтак, позивач перебуває у загальному списку за №31, а в першочерговому за №35.
08.12.2020 наказом начальника 4 територіального вузла урядового зв`язку Держспецзв`язку №147-ОС майстра-сержанта ОСОБА_1 було звільнено зі служби за підпунктом «а» частини першої, підпунктом «а» (у зв`язку із закінченням строку контракту) пункту 2 частини п`ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ та пунктом 173 Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, затвердженого указом Президента України від 31.07.2015 №463 з посади старшого водія автотранспортних засобів (спеціалізованих).
Загальна вислуга років на момент звільнення 31.12.2020 ОСОБА_1 становить 26 років.
15.03.2021 позивач звернувся із заявою до 4 ТВУЗ Держспецзв`язку, щодо отримання грошової компенсації за належне йому та членам його сім`ї жиле приміщення.
4 ТВУЗ Держспецзв`язку надано відповідь від 15.04.2021 за №55/03-869 в якій вказано, що порядок надання грошової компенсації за належне жиле приміщення приміщення військовослужбовцям Держспецзв`язку визначено Інструкцією з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 №380 (далі - Інструкція) та Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728 (далі - Порядок). При цьому, Порядком передбачено, що черговість надання компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця та членів його сім`ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб, які мають право на першочергове та позачергове отримання жилих приміщень. Житлові комісії військових частин, військових комісаріатів та квартирно-експлуатаційних установ (організацій), письмово інформують військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання жилих приміщень у поточному році про їх право на отримання компенсації та про її орієнтовний розмір. Крім того, пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 728, надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення здійснюється в межах коштів, що передбачаються у державному бюджеті. Згідно із запланованими витратами 4 ТВУЗ Держспецзв`язку не було передбачено видатків на виплату грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення. Також від Голови Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України відповідні асигнування на рахунки 4 ТВУЗ Держспецзв`язку - не надходили, у зв`язку з чим виплата компенсації Позивачу є неможливою. В разі виділення фінансування на виплату грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, Позивач буде розглянутий в порядку черги на засіданні житлово-побутової комісії 4 ТВУЗ Держспезв`язку. А тому, законодавчі підстави для виплати грошової компенсації позивачу відсутні.
Керуючись статтею 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» представником позивача 21.05.2021 подано адвокатський запит до відповідача.
27.05.2021 адміністрацією 4 ТВУЗ Держспецзв`язку на адвокатський запит надано відповідь в якій вказано, що Список осіб військовослужбовців 4 ТВУЗ щодо яких прийняті рішення про надання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення - відсутній, оскільки рішень щодо надання такої компенсації військовослужбовцям не приймалося. Одночасно надали витяг з протоколу засідання ЖПК 4 ТВУЗ Держспецзв`язку від 19.03.2021 №1, на якому розглядалася заява ОСОБА_1 щодо надання військовослужбовцю та членам його сім`ї компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення.
Не погоджуючись із рішенням відповідача щодо відмови у наданні грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення позивач звернувся із вказаним позовом до суду.
Вирішуючи адміністративний спір по суті, суд зазначає наступне.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII.
Згідно із частиною першою статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.
Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями, а також розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.
Механізм визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають разом з ними на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, який ведеться у військових частинах, органах, підрозділах, загонах, військових навчальних закладах, установах (далі - військові частини), а у разі їх розформування - у військових комісаріатах та квартирно-експлуатаційних установах (організаціях), за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення (далі - компенсація) установлено Порядком визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 728 (далі - Порядок 728).
Приписами пункту 3 цього Порядку зазначено, що військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, мають право отримати компенсацію один раз протягом усього часу проходження військовослужбовцями військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
Відповідно до пункту 5 Порядку №728 визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, черговість надання компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця та членів його сім`ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб, які мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.
Згідно із пунктом 6 вказаного Порядку підставою для відмови у наданні військовослужбовцю та членам його сім`ї компенсації є їх зняття з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або виключення із списків громадян, що мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.
Вичерпний перелік документів необхідних для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру наведений у пункті 11 Порядку №728.
За приписами п.11 Порядку 728, для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру житловій комісії подаються такі документи:
- рапорт військовослужбовця (заява особи, звільненої з військової служби в запас або у відставку, або члена сім`ї, зазначеної в абзацах четвертому і п`ятому пункту 2 цього Порядку) та нотаріально посвідчена згода членів його сім`ї на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;
- довідка про склад сім`ї та реєстрацію місця проживання (перебування);
- копії паспорта військовослужбовця і повнолітніх членів сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
- копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
- копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);
- копія облікової картки фізичної особи - платника податків (військовослужбовця та членів його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);
- копія свідоцтва про право власності на житло за його наявності (військовослужбовця та членів його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);
- довідка про отримання (неотримання) житла військовослужбовцем з колишнього місця перебування його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
- документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належне військовослужбовцю та членам його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, нерухоме майно;
- дозвіл органу опіки і піклування на отримання неповнолітнім членом сім`ї компенсації у випадках, визначених законодавством.
Згідно з пунктом 12 Порядку №728 житлові комісії розглядають рапорти військовослужбовців (заяви, зазначені в пункті 11 цього Порядку) щодо надання компенсації та приймають рішення про її надання або відмову в наданні.
Наказом Міністра оборони України № 542 від 08.10.2015, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 728 «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян» внесено зміни у Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 30.11.2011 № 737, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.01.2012 за №24/20337 (далі - Інструкція №737).
Зокрема, розділ IV було доповнено пунктами 4.10-4.18, які передбачають процедуру отримання військовослужбовцями грошової компенсації замість належного їм для отримання жилого приміщення.
Так, пунктом 4.13 цієї Інструкції встановлено, що черговість надання компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця (особи, звільненої з військової служби, та членів сім`ї військовослужбовця) на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб, які мають право на першочергове чи позачергове одержання жилих приміщень.
Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру військовослужбовець (особа, звільнена з військової служби, та члени сім`ї військовослужбовця) за місцем перебування його на квартирному обліку подає житловій комісії відповідної військової частини, військового комісаріату чи квартирно-експлуатаційній установі (організації) документи, визначені пунктом 11 Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 728.
Житлові комісії та/або квартирно-експлуатаційні організації одночасно перевіряють документи, зазначені у пункті 4.6 цього розділу.
Житлові комісії в десятиденний строк розглядають рапорти військовослужбовців (заяви осіб, звільнених з військової служби, та членів сімей військовослужбовців) щодо надання компенсації та на підставі отриманих документів приймають рішення про надання або відмову в наданні компенсації.
Відповідно до статті 47 Розділу II Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.
Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.
Статтею 24 Конституції України встановлено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Відповідно до статті 19 Розділу І Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статей 42 та 43 Житлового кодексу Української РСР, пункту 32 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 № 1081 та пункту 38 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 № 470, жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Зазначеній категорії громадян жилі приміщення надаються в порядку черговості.
Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік, включення до списків осіб, які користуються правом позачергового та першочергового одержання жилих приміщень.
Враховуючи викладене Адміністрація Держспецзв`язку, діючи в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, для громадян (військовослужбовців), які потребують поліпшення житлових умов, та мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом, встановила передбачену Житловим кодексом Української РСР черговість в отриманні житлових приміщень.
Що стосується виплати грошової компенсації військовослужбовцям Держспецзв`язку та членам їх сімей за належне їм для отримання житлове приміщення відповідно до Порядку 728, то механізм здійснення такої виплати встановлений у розділі VI Інструкції про організацію забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України і членів їх сімей, затвердженої наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України від 05.01.2016 № 3, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.02.2016 за № 172/28302 (далі - Інструкція).
Відповідно до пункту 8 розділу VI Інструкції, на підставі даних щодо кількості військовослужбовців Держспецзв`язку та членів їх сімей, які перебувають на квартирному обліку, ЖПК щороку в строк, передбачений для складання проекту кошторису на плановий рік, визначають орієнтовну потребу в коштах на виплату компенсації та надають її до підрозділу, відповідального за виконання бюджетної програми «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України» (далі - відповідальний підрозділ).
У десятиденний строк після затвердження кошторису Адміністрації Держспецзв`язку відповідальний підрозділ надає до ЖПК обсяги фінансування, які передбачені на виплату компенсації в межах бюджетних призначень на відповідний рік.
Так відповідно до пункту 9 розділі VI Інструкції, житлово-побутова комісія письмово інформує військовослужбовців Держспецзв`язку та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання житлових приміщень у поточному році, про їх право на отримання компенсації та про її орієнтовний розмір.
Відповідно до пункту 5 Порядку 728 та пункту 4 розділу VI Інструкції черговість надання компенсації визначається за часом зарахування військовослужбовця Держспецзв`язку та членів його сім`ї на квартирний облік та/або включення до списків осіб, які користуються правом першочергового чи позачергового отримання житлових приміщень.
Списки осіб, які потребують поліпшення житлових умов затверджуються на засіданні Центральної житлово-побутовій комісії Держспецзв`язку (далі - ЦЖПК) після проведення щорічної перереєстрації, яка здійснюється відповідальним підрозділом Департаменту забезпечення Держспецзв`язку на вимогу пункту 25 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР, Української республіканської ради професійних спілок від 11.12.1984 № 470.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 728 «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян» надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації здійснюється в межах коштів, що передбачаються у державному бюджеті.
При цьому слід зазначити, що згідно з пунктом 8 частини першої статті 7 Бюджетного кодексу України бюджетна система України ґрунтується зокрема на принципі цільового використання бюджетних коштів - бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями.
Абзацом другим частини четвертої статті 20 Бюджетного кодексу України встановлено, що відповідальний виконавець бюджетних програм у процесі їх виконання забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації відповідних бюджетних програм у межах визначених бюджетних призначень.
Із аналізу положень законодавства слідує, що грошова компенсація за належне до отримання жиле приміщення виплачується військовослужбовцям та особам, звільненим з військової служби та членам їх сімей відповідно до черговості взяття на облік такої особи, як громадянина, що потребує поліпшення житлових умов, або часу включення такої особи до списків осіб, що мають право на позачергове одержання жилих приміщень, за результатами розгляду Комісією з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних Сил України списку громадян, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, що подається начальниками гарнізонів через квартирно-експлуатаційні організації та Головне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України.
Так, судом встановлено, що при звільненні з військової служби, позивач залишився перебувати на квартирному обліку та має право на забезпечення житлом для постійного проживання в порядку черговості або за бажанням при настанні черги на отримання житла та наявності відповідних кошторисних призначень - на виплату грошової компенсації.
ОСОБА_1 у Списку осіб, які перебувають на квартирному обліку в загальній черзі знаходиться під № 31 (склад сім`ї 4 особи), в першочерговому за №35, а отже у поточному році (з урахуванням передбачених обсягів фінансування за бюджетною програмою 6641060 «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України») його черга на отримання житла або грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення не настала.
Також, суд зауважує, що виплата компенсації залежить не лише від подання заяви військовослужбовця про отримання грошової компенсації за неотримане жиле приміщення, а й від настання черги, яку він займає на квартирному обліку для отримання жилого приміщення чи грошової компенсації.
При цьому, житлово-побутова комісія 4 ТВУЗ Держспецзв`язку, про те що настала черга позивача на отримання жилого приміщення чи відповідної за неї грошової компенсації і про подання відповідних документів визначених пунктом 11 Порядку №728 не повідомляла.
Разом з тим, суд звертає увагу, що в матеріалах справи також відсутні докази прийняття відповідного рішення про виплату грошової компенсації за належне до отримання жиле приміщення ОСОБА_1 , яке було б прийняте Житловою комісією та/або квартирно-експлуатаційною організацією, що є підставою для включення позивача до списків громадян, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у гарнізоні.
Щодо покликання позивача на постанову Верховного Суду від 11 грудня 2020 року у справі №810/3772/17, то у вказаній справі суди встановили, що особа перебувала на квартирному обліку і при цьому житловою комісією було прийнято рішення про надання грошової компенсації, тобто правові позиції були сформовані за наслідком вирішення правовідносин, відмінних від спірних правовідносин у цій справі, у зв`язку з чим правовідносини у цій справі та справі № 810/3772/17 не є подібними.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, дослідивши матеріали справи, суд не вбачає правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Згідно статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є необґрунтованими, а адміністративний позов таким, що не підлягає задоволенню.
Оскільки у задоволенні позовної заяви судом відмовлено, розподіл судових витрат в порядку ст. 139 КАС України судом не здійснюється.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) в позові до 4 Територіального вузла урядового зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України (код ЄДРПОУ 34781331, вул.Соборна,227-Д, м.Рівне, 33001) про визнання протиправним та скасування рішення житлово-побутової комісії від 19.03.2021 та зобов`язання житлово-побутової комісії 4 територіального вузла урядового зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України прийняти рішення про надання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складений 24 вересня 2021 року
Суддя Н.В. Друзенко