Постанова № 99929201, 27.08.2021, Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
27.08.2021
Номер справи
187/677/21
Номер документу
99929201
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 187/677/21

3/0187/386/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

27 серпня 2021 року смт Петриківка

Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Говорухи В.О., за учатсі прокурора Усатого О.П. та особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення пердбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, складенні у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кам`янське, Арцизького району, Одеської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді депутата Дніпропетровської обласної ради,-

В С Т А Н О В И В:

13.05.2021 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення, пов`язані з корупцією № 381 від 28.04.2020 та № 382 від 28.04.2020 відносно ОСОБА_1 за ст.172-6 КУпАП.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Дніпропетровської обласної ради згідно п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування, а також, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП є суб`єктом даного правопорушення.

За потоколом вісімнадцятої сесії сьомого скликання Дніпропетровської обласної ради від 25 жовтня 2019 року ОСОБА_1 обрано депутатом Дніпропетровської обласної ради. Перша сесія восьмого скликання Дніпропетровської обласної ради відбулася 08 грудня 2020, на підставі викладеного каденція депутатів Дніпропетровської ради припинена, ОСОБА_1 , склав повноваження депутата Дніпропетровської обласної ради.

Так ОСОБА_1 несвоєчасно 21.04.2021 року о 22 годині 03 хвилині без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, поза межами 20-ти денного строку встановленого законодавством.

Також ОСОБА_1 есвоєчасно та без поважних причин подав декларацію за минулий 2020 рік наступного року після припинення діяльності, а саме - о 19 год. 52 хв. 22.04.2021 року.

Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», і вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КупАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судове засідання 25.05.2021 та 31.05.2021, ОСОБА_1 будучи повідомлений про час та місце розгляду справи не з`явився. За вимогами ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачені, у тому числі ст.172-6 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов`язковою. У зв`язку з чим прокурором заявлено клопотання про зупинення строку розгляду адміністративної справи, відповідно до ст. 277 КУпАП, 31.05.2021 строк розгляд адміністративної справи відносно ОСОБА_1 було зупинено.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6КУпАП визнав повністю та пояснив, що не подав декларації через необізнаність в необхідності їх подачі.

Прокурор Усатий О.П. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив накласти на нього мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією зазначеної статті.

Заслухавши пояснення особи, стосовно якої складений протокол, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, повністю підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів: протоколами про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, № 381 та № 382 від 28.04.2021, якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», згідно з витягу з протоколу вісімнадцятої сесії сьомого скликання Дніпропетровської обласної ради від 25 жовтня 2019 року було обрано депутатом Дніпропетровської обласної ради та визнано повноваження ОСОБА_1 . Перша сесія восьмого скликання Дніпропетровської обласної ради відбулася 08 грудня 2020, на підставі викладеного каденція депутатів Дніпропетровської ради припинена, ОСОБА_1 , склав повноваження депутата Дніпропетровської обласної ради. При цьому, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями 21.04.2021 року о 22 годині 03 хвилині, а декларацію за минулий 2020 рік наступного року після припинення діяльності лише 22.04.2021 року о 19 годині 52 хвилині.

Відповідно п.2 ч.5 розділу порядку затвердженого наказом НАЗК № 168/19 від 12.12.2019 «декларація перед звільненням» - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повинен враховувати об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.

Згідно ч. ст. 36 КупАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий стан, враховуючи як пом`якшуючі відповідальність обставину визнання ОСОБА_1 своєї вини та щире каяття, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 36, 172-6 ч.1, 283-285 КУпАП, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. (реквізити: отримувач УК у Петриківському районі 21081100, р/р 31114106004225, ОКПО 37320300, МФО 899998, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код класифікації доходів бюджету 21081100).

Штраф повинен бути сплачений добровільно протягом 15 діб.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 грн. (чотириста двадцять) на користь Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795), реквізити: отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, р/р 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу – судовий збір по справі про адміністративне правопорушення.

Термін пред`явлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десяти денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.

Суддя: В. О. Говоруха