Постанова № 99903166, 17.09.2021, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.09.2021
Номер справи
653/2747/21
Номер документу
99903166
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 653/2747/21

Провадження № 3/653/1628/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

17 вересня 2021 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., за участю секретаря Волвенко А.О., прокурора Чернати К.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, не одруженого, не працюючого, на момент звільнення працював – поліцейським взводу №1 відділу патрульної поліції в Автономній республіці Крим та м.Севастополі,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучі поліцейським, тобто суб`єктом декларування та відповідальності, згідно зі статтею 1, підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог, передбачених ч.1 ст. 45 Закону україни «Про запобігання корупції», несвоєчасно 31 травня 2021 року о 15.39 годині, без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

При складанні протоколу та у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнав повністю, підтвердивши обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, щиро розкаявся.

Прокурор в судовому засіданні повністю підтримала протокол про адміністративне правопорушення, просить суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КупАП та притягнути його до адміністративної відповідальності.

Суд вислухавши правопорушника ОСОБА_1 , прокурора, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію», ОСОБА_1 , 20 січня 2020 року складено Присягу працівника Національної поліції України на вірність Українському народові.

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України №49 о/с від 20 січня 2020 року «Про особовий склад» ОСОБА_1 відповідно до частини 2 статті 47, частини 1 статті 49, статті 52 та частини 1 статті 56 Закону України «Про Національну поліцію» прийнято на службу в поліцію за конкурсом та призначено з 20 січня 2020 року по відділу патрульної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на посаду?поліцейського взводу № 1, установивши посадовий оклад у розмірі 2470 грн., присвоївши спеціальне звання рядового поліції та закріпивши за ним спеціальний жетон з індивідуальним номером 0166200.

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України №819 о/с від 30 жовтня 2020 року «Про особовий склад» відповідно до статей 81, 82 Закону України «Про національну поліцію», а також наказу МВС від 12 березня 2016 року № 177 «Про затвердження Порядку присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 квітня 2016 року за № 498/28628, присвоєно спеціальне звання поліції по відділу патрульної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі капрал поліції ОСОБА_1 (0166200), поліцейському взводу № 1.

Частиною 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Відповідно до частини 1 статті 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Згідно з частиною 1 статтею 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».

У положенні пункту 1 Розділу II наказу від 09.11.2016 № 1179 МВС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» зазначено, що під час виконання службових обов`язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов`язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.

Згідно з підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» поліцейські є суб`єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно зі ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь та гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, відповідно до статті 1, підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», капрал поліції ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія вказаного Закону.

Згідно з абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства (далі - НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. п. 1 п. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року у редакції від 12 грудня 2019 року №168/19 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, 27 грудня 2019 року № 1301/34272 щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Подання декларацій здійснюється згідно із Законом України «Про запобігання корупції», шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр).

Згідно з листом НАЗК від 06.02.2020 № 71-03/4127/20 встановлено, що у пункті І розділу III Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням національного агентства 10.06.2016 №3 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 (далі - Порядок), зазначається, що усі компоненти, які суб`єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр), зберігаються в ІТС Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічний частині ІТС Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ІТС Реєстр відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.

Відповідно до роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК №1 від 03.02.2021 року зазначається, що якщо суб`єкт декларування звільняється або іншим чином припиняє відповідну діяльність до подання декларації «щорічна» за попередній рік (наприклад, з 15 січня 2021 року), то йому рекомендується подати спочатку декларацію «щорічна» за попередній рік (2020 рік); подати після цього окрему декларацію за період з 01.01.2021 до 14.01.2021 включно (тобто період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями).

Це зумовлено тим, що у різні звітні періоди (2020 та 2021 роки) застосовуються різні розміри ПМ.

Таким чином, поліцейський взводу № 1 відділу патрульної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Іщенко О.І. був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік з 01 січня 2021 року до 23:59 год. 31 березня 2021 року включно.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік лише 31 травня 2021 року о 15:39 годині, тобто несвоєчасно https:// рublic.nazk.gov.ua/documents/507a955e-1215-42f3-b4bc-73a4af6939b0).

У своїх поясненнях від 18 серпня 2021 року ОСОБА_1 підтвердив факт несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік. Зазначив, що він мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вказаною адресою має комп`ютерну техніку котра забезпечена доступом в мережу «Інтернет». В кінці 2019 року, з метою працевлаштування до лав Національної поліції було подано відповідні документи у відділ патрульної поліції а Автономній республіці Крим та м. Севастополі. При поданні заяви на прийняття на службу в поліцію, 25 листопада 2019 року в кадровому підрозділі було ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», в тому числі з необхідністю подачі декларацій.

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 49 о/с від 20 січня 2020 року було прийнято в поліцію за конкурсом, призначено до відділу патрульної поліції а Автономній республіці Крим та м. Севастополі на посаду поліцейський взводу № 1.

20 січня 2020 року ним складено присягу працівника Національної поліції України.

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 72 о/с від 21 січня 2021 він був звільнений зі служби в поліції з 22 січня 2021 року.

22 січня 2021 року у секторі кадрового забезпечення управління патрульної поліції в Херсонській області отримав трудову книжку, військовий квиток і приписне посвідчення), обхідний лист, витяг з наказу про звільнення. В день звільнення на лікарняному та у відпустці не перебував.

На момент проходження служби в поліції достовірно знав, що є суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції».

18 лютого 2021 року отримав в АТ КБ «Приватбанк» електронний цифровий підпис і строком дії один рік). Ніяких проблем із користуванням електронного цифрового підпису не було. Цього ж дня (18.02.2021) за допомогою вказаного ЕЦП було подано декларацію «перед звільненням» з комп`ютерної техніки розташованої вдома. В травні 2021 року отримав лист від НАЗК в якому зазначено, факт відсутності в єдиному державному реєстрі декларації його декларації (щорічної) за 2020 рік.

31 травня 2021 року подав «щорічну» декларацію за 2020 рік з комп`ютерної техніки розташованої вдома за вищевказаною адресою, при цьому, спроб входу до Єдиного державного реєстру декларацій з 01 січня 2021 року до 01 квітня 2021 року з метою подачі «щорічної» декларації за 2020 рік не робив.

В період з 22 січня 2021 року до 31 травня 2021 року на стаціонарному лікарняному не перебував за кордон не виїжджав, будь-яких фізичних та технічних обмежень для своєчасної подачі щорічної декларації за 2020 рік не мав.

Відсутність у ОСОБА_1 поважних причин для несвоєчасного подання вищевказаної декларації також підтверджується наступними доводами.

Відповідно до вимог антикорупційного законодавства державою з лютого 2016 року забезпечено надання суб`єктам декларування ЕЦП на безоплатній основі в акредитованих центрах.

Відповідну інформацію із зазначенням Електронного реєстру суб`єктів, які надають послуги, пов`язані з ЕЦП, розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України (https://www.czo.gov.ua/ca-registry).

Порядок видачі та користування ЕЦП визначений Законом України «Про електронний цифровий підпис», постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми, власності», а також розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 145-р «Про забезпечення надання послуг електронного цифрового підпису державним службовцям, які займають посади, віднесені до першої - третьої категорії, та інші прирівняні до них посади».

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб`єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім`я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації - 3 місяці.

Відповідно до пункту 8 розділу другого рішення НАЗК від 10 червня 2016 року № 3 зі змінами від 12 грудня 2019 року, яким затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього особистого кваліфікованого електронного підпису. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставляння відповідної відмітки в документі. Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них особистого кваліфікованого електронного підпису.

Відповідно до пункту 9 розділу другого рішення НАЗК від 10.06.2016 № 3 із змінами від 12 грудня 2019 року, яким затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.

На офіційному веб-сайті НАЗК з початку 2021 року постійно публікувалася інформація про те, що з 01 січня 2021 року триває черговий етап декларування.

В Національному агентстві з питань запобігання корупції працює багатоканальна «гаряча лінія», за якою надаються відповіді на питання щодо заповнення декларацій та роботи з Реєстром декларацій: +38(044)200-06-94.

Крім того, на офіційному веб-сайті НАЗК (https://nazk.gov.ua) суб`єктів декларування завчасно проінформовано про те, що для того, щоб подати декларацію необхідно перевірити внесену інформацію та виконати такі дії:

1.натиснути кнопку «Зберегти чернетку»;

2.натиснути кнопку «Зберегти декларацію»;

3.обрати збережену чернетку та натиснути кнопку «Продовжити роботу»;

4.натиснути кнопку «Подати документ»;

5.підтвердити ознайомлення з передбаченою законодавством відповідальністю за подання недостовірних відомостей у декларації, проставивши відповідну позначку;

6. натиснути кнопку «Подати документ»;

7. натиснути кнопку «Подати декларацію».

НАЗК також на електронну адресу, зазначену суб`єктом декларування для спілкування, направляється письмове повідомлення про те, що збереження чернетки декларації не є її поданням до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також про те, що для подання декларації суб`єкту необхідно перевірити ще раз введену інформацію та натиснути кнопку «Подати документ» у правому верхньому куті форми електронної декларації та виконати запропоновані системою дії.

Так, про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі з вимогами фінансового контролю, зокрема ч. 2 ст. 45 цього Закону, свідчить його особистий підпис (25.11.2019) у Рекомендаціях для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийняті на службу/роботу.

Крім того, 25.11.2019 року ОСОБА_1 під особистий підпис було ознайомлено з пам`яткою для поліцейських державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов`язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме з вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також 08 січня 2021 року ОСОБА_1 під особистий підпис було ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Про обізнаність щодо строків, порядку та алгоритму подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, вміння ОСОБА_1 працювати у Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, свідчить той факт, що ним 17 січня 2020 року успішно подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як кандидата на посаду.

19 березня 2020 року своєчасно та успішно подано щорічну декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а також 18 лютого 2021 року своєчасно та успішно подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням).

Згідно з відомостями АЦСК АТ КБ «ПриватБанк» щодо електронного цифрового підпису (далі ЕЦП), ОСОБА_1 встановлено, що ЕЦП ОСОБА_1 отримав 18.02.2021 з терміном дії до 18.02.2022 включно, тобто мав діючий ЕЦП у встановлений строк для подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

Відповідно до листа НАЗК від 22 липня 2021 № 47-06/54774/21 щодо послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 , встановлено, що останній у період з 01 січня 2021 року до 31 березня 2021 року включно, тобто у встановлені ч. 2 ст. 45 Закону України Про запобігання корупції» строки, жодних дій, направлених на своєчасне подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік у Реєстрі не здійснював. Проте у вказаний період, а саме 18.02.2021 о 15:06, здійснив вхід до Реєстру у подальшому заповнив усі розділи указаної декларації та о 15:45 цього ж дня успішно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

З метою подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, ОСОБА_1 вперше здійснив вхід до Реєстру лише 31.05.2021 року о 14:22, у подальшому ОСОБА_1 заповнив усі розділи указаної декларації та о 15:39 цього ж дня успішно її подав.

Відповідно до листа НАЗК від 16 квітня 2021 року № 47-06/23682/21, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ITC «Реєстр») за період часу з 01 січня 2021 року по 01 квітня 2021 року встановлено, що у зв`язку з проведенням програмно-технічного обслуговування ITC Реєстр, доступ до нього було обмежено 15 січня 2021 року у період з 17:00 до 22:58, та 21 січня 2021 року у період з 9:00 до 12:28.

У зв`язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ITC Реєстр, доступ до нього було обмежено 02 лютого 2021 року у період з 13:09 до 14:19 годину.

Через помилки у роботі програмного забезпечення ITC Реєстр, у період з 15:43 по 22:02 25 березня 2021 року доступ до його публічної частини (https://public.nazk.gov.ua) та частин для доступу до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування (https://portal.nazk.gov.ua/) було частково обмежено. Також, у розділі 11, подання суб`єктами декларування в цей проміжок часу до ITC Реєстр декларацій, відбувалось некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування.

Помилку із некоректним відображенням розділу 22 декларацій у публічній частині ITC Реєстр було усунуто 26 березня 2021 року о 15:00 годині, а у персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування 30 березня 2021 року о 14:54.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ITC Реєстр, які б завадили поданню документів до ITC Реєстр у період з 01 січня 2021 року по 01 квітня 2021 року не зафіксовано.

Також, відповідно до листа Управління патрульної поліції в Херсонській області Департаменту Патрульної поліції Національної поліції України від 13 серпня 2021 року № 11371/41/23/02-2021 встановлено, що в управлінні патрульної поліції в Херсонській області Департаменту патрульної поліції (далі - управління) наявні персональні комп`ютери з доступом до мережі Інтернет, якими при необхідності може скористатись будь-який працівник управління та відділу патрульної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Департаменту патрульної поліції.

Таким чином, у передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» строки ОСОБА_1 , будучи своєчасно обізнаним про строки, порядок та алгоритм подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, жодних дій, направлених на подання вказаної вище декларації не вчиняв, а виконав вказані дії лише 31 травня 2021 року, тобто несвоєчасно.

Вказане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості для своєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік та відсутність поважних причин щодо несвоєчасного подання вказаної декларації.

Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування і зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Згідно із ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Об`єктивна сторона ч.1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, суб`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у формі непрямого умислу полягає у тому, що ОСОБА_1 своєчасно був обізнаним про вимоги фінансового контролю, зокрема необхідні терміни, алгоритм подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік та своєчасно ознайомлений з вимогами фінансового контролю, згідно з Законом України «Про запобігання корупції».

Вказане також свідчить, що ОСОБА_1 , достовірно знаючи про строки, алгоритм необхідних дій в Реєстрі для успішного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, був попереджений про обмеження та наслідки невиконання вимог фінансового контролю, але свідомо допускав їх настання.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними матеріалами, а саме:

-витягом з наказу «Про особовий склад» Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 49 о/с від 20 січня 2020 року;

-витягом з наказу «Про особовий склад» Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 72 о/с від 21 січня 2021 року;

-витягом з наказу «Про особовий склад» Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 819 о/с від 30 жовтня 2020 року;

-копією присяги ОСОБА_1 ;

-витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

-поясненням ОСОБА_1 ;

-копією розписки про отримання оригіналів документів та доведення до відома обов`язку подання декларації;

-листом НАЗК від 22 липня 2021 року № 47-06/54774/21

-послідовністю дій ОСОБА_1 ;

-іншими матеріали, отриманими під час проведення перевірки.

Отже, з урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за несвоєчасне подання декларації за 2020 рік, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлені вказані факти, які підтверджені неспростованими доказами та поясненнями самого правопорушника.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 за несвоєчасне подання декларації за 2020 рік доказана в повному обсязі і тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вважає можливим призначити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу, при цьому суд враховує характер вчиненого, особу правопорушника, обставинами, що пом`якшують відповідальність суд вважає, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Також, керуючись ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі – 454,00 грн. на користь держави.

Керуючись ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 38, 40-1, п. 7 ст. 247, ст.ст. 172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп., на користь держави (отримувач коштів ГУК у Херсон обл/Генічес р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ)37959517, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку UA628999980313090106000021112, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО)899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Повний текст постанови виготовлений 21 вересня 2021 року.

Суддя Генічеського районного суду Ю. Г. Берлімова