
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
24 вересня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/3109/21
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву відповідача про заміну відповідача правонаступником в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-енерго сервіс" до Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 28.12.2020 р. № 01-25-155-167/20 та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Херсон-енерго сервіс" звернулося з позовною заявою до Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради, в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 28.12.2020 р. № 01-25-155-167/20 про відмову в продовженні терміну дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами за № 10-2932, № 10-2930, № 10-2931, № 10-2929, № 10-2928, № 10-2940, № 10-2939, № 10-2938, № 10-2937, № 10-2933, № 10-2934, № 10-2935, № 10-2936 та договорів від 11.08.2015 р. № 01-16-90/15, від 07.12.2015 р. № 01-16-169/15; зобов`язати повторно розглянути заяви від 12.02.2020 р. та продовжити термін дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами за № 10-2932, № 10-2930, № 10-2931, № 10-2929, № 10-2928, № 10-2940, № 10-2939, № 10-2938, № 10-2937, № 10-2933, № 10-2934, № 10-2935, № 10-2936 та договорів від 11.08.2015 р. № 01-16-90/15, від 07.12.2015 р. № 01-16-169/15.
Ухвалою від 07.07.2021 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
У встановлений суддею строк позивач усунув недоліки позовної заяви та ухвалою від 20.07.2021 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Ухвалою від 20.07.2021 р. відмовлено в задоволенні заяви позивача про забезпечення позову.
17.09.2021 р. від Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради надійшла заява, в якій просить: замінити Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради на його правонаступника Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради.
Заява мотивована тим, що згідно рішення Херсонської міської ради від 26.02.2021 р. № 73 та рішення від 16.03.2021 р. № 144 припинено роботу Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради шляхом ліквідації з 01.06.2021 р., а правонаступником визначено Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради. Згідно рішення Херсонської міської ради від 23.07.2021 р. № 447 Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради передано майно та документацію.
Дослідивши заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку про її задоволення, зважаючи на наступне.
26.02.2021 р. V сесією міської ради VIII скликання прийнято рішення № 73, відповідно до п.6 якого з 01.06.2021 р. припинено шляхом ліквідації, зокрема Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради.
З 01.06.2021 р. утворено виконавчий орган Херсонської міської ради зі статусом юридичної особа - Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради з чисельністю 12 штатних одиниць (пп.2.2 п.2 рішення від 26.02.2021 р. № 73).
Згідно Положення про Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради, затвердженого рішення міської ради від 26.02.2021 р. № 73, Управління є виконавчим органом Херсонської міської ради, який створений Херсонською міською радою.
Метою діяльності Управління є забезпечення ефективного розвитку індустрії гостинності, реалізації на території Херсонської міської територіальної громади державної політики у сфері туризму та курортів, поліпшення якості туристичних послуг та туристичної інфраструктури, створення унікальної туристичної пропозиції, формування бренду міста, поліпшення іміджу і створення конкурентноспроможного на всеукраїнському та міжнародному ринках туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби мешканців міської територіальної громади та її гостей, здійснювати функції робочого органу із регулювання діяльності у галузі зовнішньої реклами на території Херсонської міської територіальної громади, відповідно до чинного законодавства.
Основними завданнями Управління є, зокрема: здійснення контролю за надходженням плати за договорами, укладеними з Управлінням; здійснення контролю та обліку об`єктів зовнішньої реклами, згідно з установленим порядком їхнього розміщення (розташування) (пп.пп.3.2.3, 3.2.4 пп.3.2 п.3 Положення).
Функціями Управління відповідно до завдань та повноважень, зокрема є: сприяння розвитку діяльності у галузі розміщення об`єктів зовнішньої реклами; приймає та розглядає заяви про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами та/або його скасування/анулювання, продовження строку дії дозволу, переоформлення дозволу, внесення змін та доповнень до дозволів (договорів).
Суд зазначає, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься запис про те, що Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради з 02.03.2021 р. знаходиться в стані припинення.
З вищевикладеного вбачається, що Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради (код ЄДРПОУ 44325599) є правонаступником Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради.
Згідно ч.1 ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради є правонаступником Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради, суд дійшов висновку щодо можливості задоволення заяви, та заміни сторони у справі її правонаступником відповідно до приписів ст.52 КАС України.
Крім того, суд вважає за необхідне вказати наступне.
Приписами ст.12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно ч.3 ст.257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи обсяг та характер доказів у справі, значення справи для сторін, суд вважає за доцільне перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче засідання.
Відповідно до ч.6 ст.260 КАС України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Положеннями ч.4 ст.173 КАС України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З матеріалів справи слідує, що провадження у справі відкрито 20.07.2021 р.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе продовжити строк підготовчого провадження по справі на тридцять днів.
Керуючись ст.ст.52, 173, 190, 236, 243, 248, 257 КАС України, суд -
ухвалив:
Задовольнити заяву відповідача.
Замінити первісного відповідача Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради на належного - Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради (73003, м.Херсон, пр.Ушакова, будинок 37, код ЄДРПОУ 44326699).
Перейти до розгляду адміністративної справи № 540/3109/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-енерго сервіс" до Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 28.12.2020 р. № 01-25-155-167/20 та зобов`язання вчинити певні дії за правилами загального позовного провадження.
Продовжити строк підготовчого провадження у справі на тридцять днів.
Призначити підготовче засідання на 11 жовтня 2021 року о 10:00 год. в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м.Херсон, вул.Філатова, 29.
Зобов`язати позивача у п`ятиденний строк з дня отримання ухвали надати до суду належним чином засвідчені копії дозволів на розміщення зовнішньої реклами за № 10-2932, № 10-2930, № 10-2931, № 10-2929, № 10-2928, № 10-2940, № 10-2939, № 10-2938, № 10-2937, № 10-2933, № 10-2934, № 10-2935, № 10-2936 та договорів від 11.08.2015 р. № 01-16-90/15, від 07.12.2015 р. № 01-16-169/15
Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.І. Бездрабко