
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/2543/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. № 0001313305 на суму 44910 грн., № 0001323305 на суму 510 грн.
Позовні вимоги мотивує безпідставністю нарахування йому грошових зобов`язань та застосування штрафу за спірними податковими повідомленнями-рішеннями. Так, відповідно до п.2.2.2 акту перевірки від 19.12.2019 р. при перевірці заявленого доходу позивачем та податковими агентами виявлена невідповідність в податкових деклараціях з різницею в сумі 459520 грн. Тому контролюючий орган вказав на порушення п.п.292.1, 292.6 ст.292 ПК України, оскільки відбулося заниження доходу на суму 459520 грн., у зв`язку з перевищенням об`єму доходу за календарний рік, так як ФОП ОСОБА_1 перебував на 2 групі єдиного податку, для яких на той час діяла норма ліміту доходу в 1500000 грн. на календарний рік. Вважає, що в діях позивача відсутня протиправна поведінка та вина у вчиненні податкового правопорушення, оскільки податкові декларації за формою 1-ДФ зобов`язаний подавати податковий агент та саме він несе відповідальність за їх достовірність. За декларацією, поданою позивачем 19.01.2018 р. № 1326, дохід склав 1280000 грн., а податковим агентом - ТОВ "Фітафарм" при поданні форми 1-ДФ допущена помилка в сумі 1739520 грн. заявленого доходу. Вказує, що після звернення позивача до ТОВ "Фітафарм" 16.02.2021 р. останнім подано до ДПС коригуючі декларації, чим виправлено допущені помилки на суму 464480 грн.
Ухвалою від 10.06.2021 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
У встановлений суддею строк позивач усунув недоліки позовної заяви і ухвалою від 23.06.2021 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі, надано відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.
09.07.2021 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що контролюючим органом дотримано норми податкового законодавства щодо призначення та проведення документальної невиїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 . Позивачем подана декларація платника єдиного податку за 2017 рік № 1326 від 19.01.2018 р., за даними якої задекларовано отримання доходу у розмірі 1280000 грн. Разом з тим, в ході проведення перевірки встановлено, що платником протягом 2017 року відповідно до відомостей з Центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПС України отримано доходи від проведення господарської діяльності (157 ознака доходу) від податкових агентів: ЧОКП "ФАРМАЦІЯ" (код ЄДРПОУ 1980963) та ТОВ "ФІТАФАРМ" (код ЄДРПОУ 37821303) у сумі 1739520 грн. Сума перевищення отриманого доходу платником єдиного податку II групи ОСОБА_1 за 2017 рік складає 239520 грн. (1739520 грн. - 1500000 грн.). Проведеною перевіркою встановлено, що позивачем в порушення вимог п.293.8 ст.293 ПК України не застосована ставка платника єдиного податку у розмірі 15 відсотків від суми перевищення отриманого доходу за 2017 рік. У результаті перевірки донараховано єдиного податку позивачу у розмірі 35928 грн. (239520 грн. х 15 %), застосовано штрафні санкції у розмірі 8982 грн. (35928 грн. х 25 %), застосовано штраф у розмірі 510 грн. за порушення платником податків порядку зберігання первинних документів, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом України.
Ухвалою від 13.07.2021 р. відмовлено в задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про розгляд справи у відкритому судовому засіданні з викликом сторін.
Зважаючи на викладене, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 11.04.2016 р., про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис № 24870000000007119.
Основним видом діяльності позивача за КВЕД є: 46.22 оптова торгівля квітами та рослинами.
З 01.05.2016 р. ФОП ОСОБА_1 обрано спрощену систему оподаткування та 2 групу платника єдиного податку зі сплатою 20 % від розміру мінімальної заробітної плати, про що 20.04.2016 р. видано витяг з Реєстру платників єдиного податку № 1621103401093.
19.01.2018 р. позивачем до контролюючого органу подано податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2017 рік, в якій вказано загальну суму доходу за звітний (податковий) період в розмірі 12800000 грн.
У період з 10.12.2019 р. по 12.12.2019 р. головним державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі Бабич І.Л. проведено документальну позапланову невиїзну перевірку діяльності фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) за період діяльності з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р. з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування відповідно до затвердженого плану перевірки.
Перевіркою встановлено, що платником протягом 2017 року відповідно до відомостей з Центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПС України отримано доходи за ознакою "157"(від проведення господарської діяльності) від податкових агентів: ЧОКП "ФАРМАЦІЯ", ТОВ "ФІТАФАРМ" у сумі 1739520 грн. Як наслідок, платником на порушення п.п.292.1, 292.6 ст.292 ПК України занижено обсяг отриманого доходу всього за 2017 рік на 459520 грн.
Через заниження загальної суми отриманого доходу за 2017 рік платником занижено за вказаний звітний період суму єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду на 35928 грн. Також у зв`язку із перевищенням обсягу доходу понад 1500000 грн. в період з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р., платник податків ОСОБА_1 повинен був перейти з 01.01.2018 р. на сплату інших податків і зборів (на загальну систему оподаткування, особливості оподаткування доходів від обрання якої встановлено ст.177 ПК України).
За результатами проведення вказаної перевірки складено акт від 19.12.2019 р. № 150/21-22-33-05/ НОМЕР_1 , в якому зафіксовано наступні порушення:
1. пп.296.1.1 п.296.1 ст.296 ПК України "Ведення обліку і складання звітності платниками єдиного податку", відсутня книга обліку доходів;
2. п.291.4 ст.291, п.292.1, п.292.6 ст.292, пп.2 п.293.8 ст.293, пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПК України занижено суму єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду за перевіряємий період з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р. на 35928 грн., в тому числі через: заниження єдиного податку за 2017 рік на 35928 грн.;
3. ст.44 ПК України в частині незабезпечення зберігання первинних документів, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, протягом установлених строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом України.
На підставі акта перевірки від 19.12.2019 р. № 150/21-22-33-05/ НОМЕР_1 відповідачем винесено податкові повідомлення-рішення від 21.01.2020 р.:
- № 0001313305 про збільшення суми грошового зобов`язання по єдиному податку з фізичних осіб на 44910 грн., з яких: за податковим зобов`язанням - 35928 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 8982 грн.;
- № 0001323305 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 510 грн.
Вважаючи, що податкові повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. № 0001313305 та № 0001323305 є протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Як вбачається з позовної заяви та відзиву на позовну заяву, спірним у даній справі є правомірність:
- нарахування штрафу за ненадання первинних документів на запит;
- визначення доходу позивача за 2017 рік у розмірі 1739520 грн. від ТОВ "ФІТАФАРМ" (за 1 квартал 2017 року - 150400 грн., за 2 квартал 2017 року - 295900 грн., за 3 квартал 2017 року - 741450 грн., за 4 квартал 2017 року - 533590 грн.).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначені Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПК України).
Пунктом 44.1 статті 44 ПК України передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Підпунктом 44.3 статті 44 ПК України платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складання якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Відповідно до п.44.6 ст.44 ПК України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам органу державної податкової служби, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Положеннями п.73.3 ст.73 ПК України визначено, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:
1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;
2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;
3) печатку контролюючого органу.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб`єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
2) для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу та/або для визначення рівня звичайних цін у випадках, визначених цим Кодексом;
3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків:
податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування;
акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної;
5) у разі проведення зустрічної звірки;
6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.
Запит вважається належним чином врученим, якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Приписами п.42.1 ст.42 ПК України (тут та надалі в редакції, чинні на час направлення запиту) передбачено, що податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
Згідно п.42.2 ст.42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Відповідно до п.42.4 ст.42 ПК України у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Як вбачається з матеріалів справи, 25.01.2019 р. контролюючим органом сформовано запит про надання документальних підтверджень та пояснень ФОП ОСОБА_1 , оскільки виявлено розбіжність між інформацією з ЦБД ДРФО ДФС України у 2017 році та декларацією платника єдиного податку від 19.01.2018 р. № 1326.
Вказаний запит надіслано ФОП ОСОБА_1 на адресу, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: АДРЕСА_1 .
До контролюючого органу поштова кореспонденція повернулася 12.03.2019 р. з відміткою "не проживає".
Пунктом 42.3 ст.42 ПК України визначено, що якщо платник податків у порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата.
В той же час жодних доказів повідомлення відповідача про зміну місця проживання позивач не надав, у зв`язку з чим в силу п.42.4 ст.42, ст.73 ПК України запит вважається належним чином врученим.
Аналогічна правова позиція щодо належного вручення документів у разі неможливості їх вручення платнику податків внаслідок незнаходження за фактичним місцем розташування (місцезнаходженням) викладена в постанові Верховного Суду від 06.08.2019 р. у справі № 520/8681/18.
Позивач не заперечує той факт, що документи на запит податкового органу від 25.01.2019 р. № 330/ФОП/21-22-54-13-19 не надано, ані до перевірки, ані під час її проведення.
Згідно п.121.1 ст.121 ПК України незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. № 0001323305 на суму 510 грн. є правомірним та скасуванню не підлягає.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. № 0001313305 на суму 44910 грн. суд вважає за необхідне вказати наступне.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено в главі 1 розділу XIV ПК України.
Так, відповідно до пп.291.2 ст.291 ПК України спрощена система оподаткування, обліку та звітності це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п.297.1 ст.297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Згідно п.291.3 ст.291 ПК України юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Пунктом 291.4 статті 291 ПК України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що до другої групи платників єдиного податку можуть бути віднесені фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
Відповідно до п.292.1 ст.292 ПК України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) доходом платника єдиного податку, зокрема для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
За змістом п.292.6 ст.292 ПК України датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб`єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п.292.14 ст.292 ПК України).
Пунктом 296.2 статті 296 ПК України передбачено, що платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.
Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.
Як вбачається з матеріалів справи, 19.01.2018 р. позивачем до контролюючого органу подано податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2017 рік, в якій вказано загальну суму доходу за звітний (податковий) період в розмірі 12800000 грн.
Згідно виписок АТ КБ "ПриватБанк" по рахунку, який належить ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), ТОВ "ФІТАФАРМ" (код ЄДРПОУ 37821303) перераховано позивачу кошти:
- за січень 2017 року в загальній сумі 46600 грн. (платіжні доручення від 11.01.2017 р. № 2555 на суму 6500 грн., від 12.01.2017 р. № 2560 на суму 6500 грн., від 20.01.2017 р. № 2581 на суму 8000 грн., від 24.01.2017 р. № 2590 на суму 8000 грн., від 24.01.2017 р. № 2596 на суму 600 грн., від 25.01.2017 р. № 2600 на суму 12000 грн., від 30.01.2017 р. № 2613 на суму 3500 грн., від 30.01.2017 р. № 2615 на суму 1500 грн.);
- за лютий 2017 року в загальній сумі 20250 грн. (платіжні доручення від 07.02.2017 р. № 2601 на суму 3400 грн., від 08.02.2017 р. № 2611 на суму 2000 грн., від 13.02.2017 р. № 130 на суму 3000 грн., від 13.02.2017 р. № 129 на суму 5000 грн., від 15.02.2017 р. № 2634 на суму 6850 грн.);
- за березень 2017 року в загальній сумі 65370 грн. (платіжні доручення від 02.03.2017 р. № 2673 на суму 6500 грн., від 03.03.2017 р. № 2678 на суму 3320 грн., від 06.03.2017 р. № 2682 на суму 8000 грн., від 14.03.2017 р. № 2701 на суму 1400 грн., від 17.03.2017 р. № 168 на суму 12000 грн., від 22.03.2017 р. № 2728 на суму 1500 грн., від 22.03.2017 р. № 2729 на суму 150 грн., від 30.03.2017 р. № 2752 на суму 12500 грн., від 31.03.2017 р. № 2761 на суму 20000 грн.);
- за квітень 2017 року в загальній сумі 65700 грн. (платіжні доручення від 04.04.2017 р. № 2773 на суму 10000 грн., від 05.04.2017 р. № 2777 на суму 2300 грн., від 12.04.2017 р. № 2811 на суму 9400 грн., від 14.04.2017 р. № 2817 на суму 9000 грн., від 19.04.2017 р. № 2827 на суму 10000 грн., від 19.04.2017 р. № 2832 на суму 5000 грн., від 20.04.2017 р. № 223 на суму 10000 грн., від 28.04.2017 р. № 2873 на суму 10000 грн.);
- за травень 2017 року в загальній сумі 109250 грн. (платіжні доручення від 04.05.2017 р. № 2891 на суму 14200 грн., від 10.05.2017 р. № 2909 на суму 10000 грн., від 12.05.2017 р. № 2920 на суму 15000 грн., від 14.05.2017 р. № 2924 на суму 3000 грн., від 16.05.2017 р. № 2931 на суму 1400 грн., від 16.05.2017 р. № 2938 на суму 5000 грн., від 17.05.2017 р. № 2940 на суму 3000 грн., від 17.05.2017 р. № 2942 на суму 9100 грн., від 18.05.2017 р. № 2949 на суму 16000 грн., від 18.05.2017 р. № 2951 на суму 5000 грн., від 19.05.2017 р. № 2955 на суму 5000 грн., від 23.05.2017 р. № 2973 на суму 5000 грн., від 23.05.2017 р. № 2975 на суму 3000 грн., від 23.05.2017 р. № 2977 на суму 2500 грн., від 26.05.2017 р. № 2987 на суму 3000 грн., від 26.05.2017 р. № 2991 на суму 4750 грн., від 30.05.2017 р. № 2997 на суму 4300 грн.);
- за червень 2017 року в загальній сумі 84950 грн. (платіжні доручення від 02.06.2017 р. № 3017 на суму 2000 грн., від 02.06.2017 р. № 3018 на суму 2100 грн., від 03.06.2017 р. № 3021 на суму 10000 грн., від 09.06.2017 р. № 3038 на суму 8400 грн., від 13.06.2017 р. № 3042 на суму 3050 грн., від 13.06.2017 р. № 3048 на суму 3300 грн., від 14.06.2017 р. № 3054 на суму 10000 грн., від 15.06.2017 р. № 3057 на суму 9100 грн., від 15.06.2017 р. № 3058 на суму 6000 грн., від 15.06.2017 р. № 3063 на суму 3000 грн., від 15.06.2017 р. № 3064 на суму 5000 грн., від 16.06.2017 р. № 315 на суму 6700 грн., від 23.06.2017 р. № 3081 на суму 9300 грн., від 26.06.2017 р. № 3083 на суму 2000 грн., від 26.06.2017 р. № 3084 на суму 5000 грн.);
- за липень 2017 року в загальній сумі 101650 грн. (платіжні доручення від 03.07.2017 р. № 3100 на суму 5000 грн., від 04.07.2017 р. № 333 на суму 4100 грн., від 04.07.2017 р. № 3105 на суму 2500 грн., від 05.07.2017 р. № 3112 на суму 3000 грн., від 17.07.2017 р. № 3134 на суму 5000 грн., від 18.07.2017 р. № 3135 на суму 1000 грн., від 18.07.2017 р. № 3143 на суму 700 грн., від 20.07.2017 р. № 3147 на суму 3750 грн., від 20.07.2017 р. № 3148 на суму 5250 грн., від 25.07.2017 р. № 3154 на суму 2500 грн., від 25.07.2017 р. № 363 на суму 5000 грн., від 25.07.2017 р. № 3155 на суму 14000 грн., від 26.07.2017 р. № 3157 на суму 4300 грн., від 26.07.2017 р. № 366 на суму 5000 грн., від 27.07.2017 р. № 3160 на суму 11000 грн., від 28.07.2017 р. № 3166 на суму 14600 грн., від 28.07.2017 р. № 3167 на суму 10000 грн., від 28.07.2017 р. № 3168 на суму 4350 грн., від 28.07.2017 р. № 3169 на суму 600 грн.);
- за серпень 2017 року в загальній сумі 104400 грн. (платіжні доручення від 01.08.2017 р. № 3173 на суму 400 грн., від 01.08.2017 р. № 3175 на суму 3000 грн., від 04.08.2017 р. № 3182 на суму 1350 грн., від 07.08.2017 р. № 3189 на суму 9300 грн., від 08.08.2017 р. № 3192 на суму 3000 грн., від 10.08.2017 р. № 3200 на суму 2000 грн., від 10.08.2017 р. № 394 на суму 3200 грн., від 11.08.2017 р. № 3204 на суму 5000 грн., від 11.08.2017 р. № 396 на суму 5000 грн., від 14.08.2017 р. № 3209 на суму 8000 грн., від 14.08.2017 р. № 3213 на суму 1400 грн., від 16.08.2017 р. № 3217 на суму 3500 грн., від 17.08.2017 р. № 3220 на суму 4000 грн., від 17.08.2017 р. № 3221 на суму 5000 грн., від 17.08.2017 р. № 404 на суму 1250 грн., від 17.08.2017 р. № 405 на суму 2500 грн., від 22.08.2017 р. № 3237 на суму 5000 грн., від 23.08.2017 р. № 3239 на суму 2000 грн., від 28.08.2017 р. № 3242 на суму 15000 грн., від 29.08.2017 р. № 3247 на суму 2500 грн., від 30.08.2017 р. № 424 на суму 7000 грн., від 30.08.2017 р. № 427 на суму 15000 грн.);
- за вересень 2017 року в загальній сумі 125100 грн. (платіжні доручення від 05.09.2017 р. № 3264 на суму 10000 грн., від 06.09.2017 р. № 3268 на суму 4000 грн., від 06.09.2017 р. № 3272 на суму 7500 грн., від 07.09.2017 р. № 3273 на суму 10100 грн., від 08.09.2017 р. № 3281 на суму 5000 грн., від 12.09.2017 р. № 456 на суму 16200 грн., від 12.09.2017 р. № 457 на суму 5000 грн., від 13.09.2017 р. № 459 на суму 2500 грн., від 14.09.2017 р. № 3295 на суму 15000 грн., від 14.09.2017 р. № 3296 на суму 5000 грн., від 20.09.2017 р. № 3312 на суму 3250 грн., від 20.09.2017 р. № 3313 на суму 11000 грн., від 21.09.2017 р. № 3323 на суму 3250 грн., від 21.09.2017 р. № 3325 на суму 6850 грн., від 25.09.2017 р. № 3340 на суму 1250 грн., від 25.09.2017 р. № 3341 на суму 100 грн., від 26.09.2017 р. № 3343 на суму 4050 грн., від 27.09.2017 р. № 3344 на суму 2400 грн., від 27.09.2017 р. № 3345 на суму 600 грн., від 28.09.2017 р. № 3348 на суму 2050 грн., від 29.09.2017 р. № 3354 на суму 10000 грн.);
- за жовтень 2017 року в загальній сумі 90180 грн. (платіжні доручення від 02.10.2017 р. № 3358 на суму 2800 грн., від 03.10.2017 р. № 3364 на суму 2000 грн., від 03.10.2017 р. № 494 на суму 400 грн., від 05.10.2017 р. № 3371 на суму 530 грн., від 09.10.2017 р. № 3375 на суму 5050 грн., від 11.10.2017 р. № 3379 на суму 2650 грн., від 13.10.2017 р. № 3386 на суму 12550 грн., від 16.10.2017 р. № 3398 на суму 2000 грн., від 17.10.2017 р. № 3400 грн., від 7500 грн., від 18.10.2017 р. № 3404 на суму 3650 грн., від 20.10.2017 р. № 3417 на суму 7000 грн., від 24.10.2017 р. № 3425 на суму 2200 грн., від 25.10.2017 р. № 3429 на суму 2500 грн., від 25.10.2017 р. № 3430 на суму 5000 грн., від 25.10.2017 р. № 516 на суму 6100 грн., від 26.10.2017 р. № 3433 на суму 9000 грн., від 26.10.2017 р. № 519 на суму 9500 грн., від 26.10.2017 р. № 3436 на суму 6500 грн., від 27.10.2017 р. № 3438 на суму 3250 грн.);
- за листопад 2017 року в загальній сумі 214410 грн. (платіжні доручення від 02.11.2017 р. № 3450 на суму 8200 грн., від 02.11.2017 р. № 3457 на суму 3000 грн., від 07.11.2017 р. № 3461 на суму 6350 грн., від 07.11.2017 р. № 3462 на суму 5000 грн., від 07.11.2017 р. № 546 на суму 22000 грн., від 08.11.2017 р. № 3466 на суму 7000 грн., від 08.11.2017 р. № 3467 на суму 3050 грн., від 09.11.2017 р. № 556 на суму 4000 грн., від 09.11.2017 р. № 559 на суму 9500 грн., від 09.11.2017 р. № 561 на суму 13600 грн., від 09.11.2017 р. № 3470 на суму 760 грн., від 10.11.2017 р. № 3472 на суму 6400 грн., від 10.11.2017 р. № 3474 на суму 8600 грн., від 13.11.2017 р. № 3478 на суму 10000 грн., від 13.11.2017 р. № 3479 на суму 10100 грн., від 13.11.2017 р. № 574 на суму 10000 грн., від 14.11.2017 р. № 3484 на суму 6500 грн., від 15.11.2017 р. № 3487 на суму 7200 грн., від 15.11.2017 р. № 580 на суму 5000 грн., від 20.11.2017 р. № 3502 на суму 11000 грн., від 21.11.2017 р. № 587 на суму 5100 грн., від 21.11.2017 р. № 3503 на суму 6000 грн., від 22.11.2017 р. № 3505 на суму 7500 грн., від 23.11.2017 р. № 3506 на суму 3000 грн., від 24.11.2017 р. № 591 на суму 13000 грн., від 24.11.2017 р. № 594 на суму 5000 грн., від 28.11.2017 р. № 6522 на суму 2450 грн., від 29.11.2017 р. № 3525 на суму 4800 грн., від 29.11.2017 р. № 3528 на суму 800 грн., від 30.11.2017 р. № 607 на суму 7500 грн., від 30.11.2017 р. № 3533 на суму 2000 грн.);
- за грудень 2017 року в загальній сумі 229000 грн. (платіжні доручення від 01.12.2017 р. № 3538 на суму 30000 грн., від 01.12.2017 р. № 610 на суму 5000 грн., від 04.12.2017 р. № 3540 на суму 6800 грн., від 04.12.2017 р. № 3543 на суму 10000 грн., від 05.12.2017 р. № 616 на суму 15000 грн., від 05.12.2017 р. № 3547 на суму 5000 грн., від 07.12.2017 р. № 3554 на суму 2000 грн., від 08.12.2017 р. № 3558 на суму 5000 грн., від 08.12.2017 р. № 3559 на суму 4200 грн., від 08.12.2017 р. № 3560 на суму 5000 грн., від 11.12.2017 р. № 3565 на суму 5000 грн., від 12.12.2017 р. № 3567 на суму 800 грн., від 13.12.2017 р. № 628 на суму 10000 грн., від 14.12.2017 р. № 3573 на суму 5000 грн., від 14.12.2017 р. № 3574 на суму 2000 грн., від 15.12.2017 р. № 3578 на суму 1400 грн., від 15.12.2017 р. № 3581 на суму 3200 грн., від 15.12.2017 р. № 3580 на суму 5000 грн., від 15.12.2017 р. № 3583 на суму 10000 грн., від 18.12.2017 р. № 3592 на суму 3000 грн., від 19.12.2017 р. № 3600 на суму 1400 грн., від 20.12.2017 р. № 3603 на суму 13000 грн., від 21.12.2017 р. № 642 на суму 10000 грн., від 22.12.2017 р. № 647 на суму 10000 грн., від 22.12.2017 р. № 3608 на суму 2300 грн., від 25.12.2017 р. № 3612 на суму 2500 грн., від 25.12.2017 р. № 3613 на суму 2000 грн., від 26.12.2017 р. № 3614 на суму 3000 грн., від 26.12.2017 р. № 3618 на суму 3450 грн., від 28.12.2017 р. № 3623 на суму 11100 грн., від 28.12.2017 р. № 669 на суму 30000 грн., від 28.12.2017 р. № 3626 на суму 5650 грн., від 28.12.2017 р. № 3628 на суму 1200 грн.).
Таким чином, ФОП ОСОБА_1 отримав дохід від ТОВ "ФІТАФАРМ" за І квартал 2017 року в розмірі 132220 грн., за ІІ квартал 2017 року - 259900 грн., за ІІІ квартал 2017 року - 331150 грн., за ІV квартал 2017 року - 533590 грн.
За змістом акта перевірки від 19.12.2019 р. № 150/21-22-33-05/ НОМЕР_1 , відповідно до відомостей з Центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПС України ФОП ОСОБА_1 протягом 2017 року отримав дохід від податкових агентів: ЧОКП "ФАРМАЦІЯ" за І квартал 2017 року в розмірі 18180 грн.; ТОВ "ФІТАФАРМ" за І квартал 2017 року в розмірі 150400 грн., за ІІ квартал 2017 року - 295900 грн., за ІІІ квартал 2017 року - 741450 грн., за ІV квартал 2017 року - 533590 грн.
Проте, 13.02.2021 р. ТОВ "ФІТАФАРМ" подало до контролюючого органу уточнюючі розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, відповідно до яких відкориговано показники сплачених сум ФОП ОСОБА_1 за І квартал 2017 року з 150400 грн. на 150400 грн., за ІІ квартал 2017 року з 295900 грн. на 259900 грн., за ІІІ квартал 2017 року з 741450 грн. на 331150 грн. Вказані уточнюючі розрахунки прийнято податковим органом, про що свідчать відповідні відмітки та квитанції.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що ФОП ОСОБА_1 у 2017 році не занижено єдиного податку, а відтак податкове повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. № 0001313305 на суму 44910 грн. підлягає скасуванню.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, позовні вимоги ФОП ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Приписами ч.1 ст.139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (ч.3 ст.139 КАС України).
ФОП ОСОБА_1 оскаржувалися податкові повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. №№ 0001313305, 0001323305 на загальну суму 45420 грн., а тому розмір судового збору становить 908 грн.
За результатами розгляду справи суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. № 0001313305 на суму 44910 грн., що складає 98,87 % від заявлених вимог ((44910 грн. х 100 %) : 45420 грн.), у зв`язку з чим з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у сумі 897,73 грн. ((908 грн. х 89,87 %) : 100 %).
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -
вирішив:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73026, м.Херсон, просп.Ушакова, 75, код ЄДРПОУ ВП 43995495) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.01.2020 р. № 0001313305.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73026, м.Херсон, просп.Ушакова, 75, код ЄДРПОУ ВП 43995495) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 897 (вісімсот девяносто сім) грн. 73 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко
кат. 111030200