
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1632/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
І.Зміст позовних вимог
ОСОБА_1 ( далі -позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Херсонській області), у якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення від Управління СБ України в Херсонській області та відмови у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії військового пенсіонера з 05.03.2019 року, згідно довідки УСБ України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розміри щомісячних видів грошового забезпечення із надбавками, доплатами, підвищення, премії) № 71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020року, для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в установленому законом порядку, прийняти від Управління СБ України в Херсонській області довідку про розмір ОСОБА_1 грошового забезпечення за № 71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, здійснити ОСОБА_1 перерахунок та сплатити пенсію військовослужбовця з 05.03.2019 року, з урахуванням даних вказаних в довідці № 71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020року про розмір грошового забезпечення;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, провести перерахунок та сплатити різницю недоотриманих грошових коштів пенсії військовослужбовця за період з 05.03.2019 року по 01.04.2021 року.
II. Позиція позивача та заперечення відповідача
Вказані вимоги позивач обґрунтовує тим, що з 2003 року є військовим пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року №2262-ХІІ у розмірі відповідного грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення ( надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством. У серпні 2020 року позивач звернувся до Управління СБ України в Херсонській області з проханням надати до ГУ ПФУ в Херсонській області довідку щодо розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 р., внаслідок чого останнім було надано позивачу копію такої довідки та повідомлено щодо скерування оригіналу довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Херсонській області. Разом з тим, відповідач протиправно та безпідставно повернув довідку про розмір грошового забезпечення позивача до УСБ України в Херсонській області без виконання. У зв`язку з вказаними обставинами, 21.10.2020 р. позивач особисто звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із письмовою заявою про перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки, проте ГУ ПФУ в Херсонській області відмовило позивачу у перерахунку та виплаті пенсії згідно вказаної довідки Управління СБ України в Херсонській області, обґрунтовуючи відсутністю нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій після визнання не чинними Окружним адміністративним Судом м. Києва п.п.1,2 Постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб". Позивач вважає, дану відмову ГУ ПФУ в Херсонській області протиправною, оскільки у рішенні від 06.08.2019 року у справі № Пз /9901/12/19 Верховним Судом визнано безпідставним посилання відповідача про відсутність п.п.1,2 Постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02. 2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб", як нормативного акту, що встановлює та регулює механізм перерахунку пенсій військовослужбовців, оскільки на час виникнення спірних правовідносин, є чинними Постанова Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року " Про порядок перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"" та Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", на підставі норм яких і встановлено порядок перерахунку пенсій. З огляду на вказане, позивач також вважає, що ГУ ПФУ в Херсонській області протиправно відмовило Управлінню СБ України в Херсонській області в отриманні його довідки для обчислення та перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 , чим порушив права і законні інтереси позивача.
25.05.2021 року відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, яким заперечує проти його задоволення, мотивуючи тим, шо відповідно до приписів частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України та з урахуванням положень пункту 1 Порядку № 45 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". Крім того, додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення). Враховуючи, що Управлінням СБ України в Херсонській області не дотримано процедуру, визначену Порядком № 45, то у останнього відсутні підстави для видачі нової довідки. При цьому, відповідач вказує, що Управління Служби безпеки України в Херсонській області у квітні 2018 року вже надавало ГУ ПФУ в Херсонській області довідку від 10.04.2018 № N/A-1415 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу у зв`язку із прийняттям Постанови № 704, а надання інших довідок з іншими даними з тих самих підстав не передбачено. При цьому, відповідач вказує, що 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема, пункти 1, 2 Постанови №103, проте, до врегулювання на законодавчому рівні питання щодо умов, порядку та розміру подальшої виплати пенсій, перерахованих на виконання Постанови №103, виплата пенсій органами Пенсійного фонду України продовжувалася в попередньо встановлених розмірах. Крім того, скасування з 05.03.2019 в судовому порядку пунктів 1, 2 Постанови №103 не змінило алгоритму дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262, передбаченого Порядком № 45, а інших нормативно - правових актів, що стосуються перерахунку пенсій, призначених за Законом №2262, Кабінетом Міністрів України до цього моменту не прийнято. Враховуючи, що довідка Управління Служби безпеки України в Херсонській області від 14.08.2020 № 71/Ж-246/1/60 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 надана до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області без додержання процедурних вимог, установлених Порядком № 45, тобто з порушенням вимог чинного законодавства України, тому відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача.
III. Процесуальні дії у справі
Ухвалою суду від 20.04.2021 року позовну заяву залишено без руху.
30.04.2021 року недоліки позовної заяви усунуто.
Ухвалою суду від 05.05.2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Частиною 4 ст. 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
ОСОБА_1 є військовим пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року №2262-ХІІ у розмірі 59 % грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням - посадою начальника 2 напрямку відділу контррозвідувального захисту економіки Управління служби безпеки України в Херсонській області, підполковника Служби безпеки України, що підтверджується протоколом про призначення пенсії від 21.06.2007р. за пенсійною справою №N/A- 1415.
Відповідно до матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 , у квітні 2018 року на підставі довідки Управління СБ України в Херсонській області від 10.04.2018 р № N/A-1415 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії згідно постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" за нормами, чинними на 01.03.2018 р. ГУ ПФУ в Херсонській області було здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням основного розміру пенсії 59 % грошового забезпечення ( 23 роки вислуга років) та його складових: посадовий оклад - 6630,00 грн; оклад за військовим званням - 1 480,00 грн. та надбавка за вислугу років (45%) -3618,00 грн. ( а.с. 42-43)
03 серпня 2020 року позивач звернувся до Управління СБ України в Херсонській області із заявою щодо підготовки та надання до ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 квітня 2019 року з обов`язковим зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій відповідно до рішення Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року у справі № 160/8324/19. ( а.с. 15)
14.08.2020 р. Управлінням СБ України в Херсонській області складено довідку № 71/ж-246/1/60 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого за відповідною або аналогічною посадою на день звільнення із служби - начальник 2 напрямку відділу контррозвідувального захисту економіки Управління служби безпеки України в Херсонській області, станом на 05.03.2019 р. згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", який складається з посадового окладу 6630,00 грн., окладу за військовим званням - 1480,00 грн., надбавки за вислугу років 45 % - 3618,00 грн., надбавки за особливості проходження служби 39 % - 4546,00 грн., доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі 5% - 331,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15 % - 994,00 грн., преміювання 10 % - 663,00 грн. Примітка - довідка складена на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 р. у зразковій справі № 160/8324/19 щодо здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 року основного розміру пенсії. ( а.с. 17).
08 серпня 2020 року Управління СБ України в Херсонській області листом за № 71/ж-246/60 повідомило позивача щодо скерування до ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області довідки № 71/ж-246/1/60 від 14.08.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , додавши до цього листа копію такої довідки. ( а.с. 16)
21.10.2020 р. позивач звернувся до ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області з заявою щодо перерахунку розміру його пенсії відповідно до рішення Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року у справі № 160/8324/19, повідомивши при цьому, що довідку встановленого зразка про розмір його грошового забезпечення направлено Управлінням СБ України в Херсонській області на адресу ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області у серпні 2020 року ( а.с. 18).
02.11.2020 р. ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області листом за №4314-4197/Ж-03/8-2100/20 повідомило ОСОБА_1 про те, що на виконання постанови КМУ від 21.02.2018р. №103 " Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", відповідно до довідок про розмір грошового забезпечення, наданих уповноваженими органами силових міністерств та відомств, відповідно до Порядку № 45, органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій відповідно до норм Закону № 2262, чинних на момент перерахунку. Разом з тим, 05.03.2019 р. набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема, пункти 1, 2 Постанови №103. Нормативно - правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, які передбачають проведення перерахунку пенсій, призначених за Законом № 2262, після дати набрання судовим рішенням законно сили не приймалось. ( а.с. 9).
З змісті позову позивач вказує на те, що ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області повернуло на адресу Управління СБ України в Херсонській області довідку Управління СБ України в Херсонській області № 71/ж-246/1/60 від 14.08.2020 р. без виконання.
Вважаючи дії відповідача щодо відмови в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення від Управління СБ України в Херсонській області та відмови в перерахунку та виплати пенсії з 05.03.2019 р. згідно довідки Управління СБ України в Херсонській області № 71/ж-246/1/60 від 14.08.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсій станом на 05.03.2019 р. протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
V. Норми права, які застосував суд
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Соціальний і правовий захист військовослужбовців і працівників Служби безпеки України врегульовано Законом України від 25.03.1992 р. № 2229-ХІІ "Про Службу безпеки України" (далі - Закон України № 2229-ХІІ), яким визначено, що держава забезпечує соціальний і правовий захист військовослужбовців і працівників Служби безпеки України. Військовослужбовці Служби безпеки України користуються політичними, соціально-економічними та особистими правами і свободами, а також пільгами відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", цього Закону, інших актів законодавства. ( частини 1, 2 ст. 27 цього Закону).
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей регулює Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 № 2011-XII в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин. (надалі - Закон № 2011-XII), яким передбачено, зокрема,
- держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів ( частина 1 статі 9);
- до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення ( частина друга статі 9);
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 2262-XII), який передбачає, зокрема, що
- пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України ( частина 3 статті 43).
- у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. ( частина 18 статті 43).
- перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. ( частина 3 статті 51).
- перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку ( частина 1 статті 63).
- якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону ( частина 2 статті 63).
- усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій ( частина 4 статті 63).
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45), яким визначено, що
- пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-XII, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262- XII, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України ( пункт 1 в редакції постанови КМ № 103 від 21.02.2018).
- Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію, зокрема до Міноборони (далі - державні органи) ( абзац перший пункту 2 в редакції постанови КМ № 784 від 21.08.2019)
- Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ( абзац другий пункту 2 в редакції постанови КМ № 103 від 21.02.2018);
- на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України ( абзац перший пункту 3 в редакції постанови КМ № 103 від 21.02.2018);
- довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком ( пункт 3 в редакції постанови КМ № 1372 від 23.12.2009).
- перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. ( пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою КМ № 847 від 28.10.2015);
- під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. ( пункт 5 цього Порядку).
Додатком № 2 до Порядку № 45, в редакції постанови КМ № 103 від 21.02.2018, затверджена форма Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яка передбачає розміри посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1), яким передбачено, зокрема,
- заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання. ( абзац 1 пункту 4 цього Порядку);
- перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії ( пункт 23 цього Порядку);
- про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій, згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень ) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії. ( пункт 24 цього Порядку).
VI. Оцінка суду
З огляду на вищевказані приписи чинного законодавства, органи Пенсійного фонду наділені повноваженнями щодо проведення перерахунку раніше призначених пенсій, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. При цьому, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Аналогічний правовий висновок викладений у постановах Верховного Суду від 10.10.2019 у справі №553/3619/16-а, від 15.07.2020 у справі №520/3360/19 та від 03.09.2020 у справі 553/3619/16-а.
Водночас вищеописані норми права свідчать про те, що до моменту отримання належної довідки від державного органу, з якого особа була звільнена зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком, у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.
Як встановлено судом, спірність питання у даній справі полягає у відмові відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", на підставі довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії, виданої державним органом, з якого особи були звільнені із служби, на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 року у зразкові справі № 160/8324/19.
Вирішуючи спірність вказаного питання, суд враховує наступне.
Як вбачається з листа-відповіді ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області від 02.11.2020 р. за № 4314-4197/К-03/8-2120/20, то за позицією відповідача у даних спірних правовідносинах відсутні законні підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Херсонській області від 14.08.2020 71/ж-246/1/60 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , станом на 05.03.2019 рок, оскільки після набрання 05.03.2019 року законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 р. по справі № 826/3858/18 Кабінетом Міністрів України не приймались інші нормативно - правові акти, що стосуються перерахунку пенсій, призначених за Законом № 2262-ХІІ.
Проте, суд не погоджується з вказаною позицією відповідача з огляду на таке.
Так, 30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності 01.03.2018 р., (далі - постанова КМУ № 704), пунктом другим якої, зокрема, встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Також цією постановою КМУ № 704 установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями, додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 15.
21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - постанова КМУ № 103, в редакції ), якою передбачалось, зокрема
- перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (пункт перший цієї постанови);
- виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року (пункт другий цієї постанови)
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМ України № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Так, відповідно до Додатку № 2 до Порядку № 45, в редакції станом на 01.01.2016 року) затверджена форма Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії передбачала посадовий оклад, підвищення посадового окладу у відсотках, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років у відсотках, надбавка за виконання особливо важливих завдань у відсотках, надбавка за службу в умовах режимних обмежень у відсотках, надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови у відсотках, надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний" у відсотках, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання у відсотках, надбавка за спортивні звання у відсотках, премія у відсотках.
Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач та Управління, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.
Отже, з 5 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії виходячи з розміру складових, розрахованих за положеннями Постанови № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.
До аналогічного висновку дійшов Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у постанові від 17.12.2019 року за результатами розгляду зразкової адміністративної справи № 160/8324/19, яка залишена без змін постановою Велика Палата Верховного Суду від 24 червня 2020 року (провадження № 11-20заі20), зокрема, Верховний Суд виснував, що "з 5 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати ОСОБА_3 має право на отримання пенсії виходячи з розміру складових, розрахованих за положеннями Постанови № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ".
Частиною 3 статі 291 КАС України передбачено, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
З огляду на викладене, Управління Служби безпеки України в Херсонській області при виготовленні довідки №71/К-246/1/60 від 14.08.2020 діяло відповідно до вищевказаних положень Конституції України та КАС України, що відповідно до статті 63 Закону 2262-ХІІ та пункту 23 Порядку № 3-1 зобов`язує відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, для здійснення обчислення та перерахунку його пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ, виданої державним органом, з якого особи були звільнені із служби, на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 року у зразкові справі № 160/8324/19.
Як зазначалось вище, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ. За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів пенсійний орган ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії. Рішення про відмову із зазначенням причини орган ПФУ видає (надсилає) заявникові протягом 5 днів з дня його прийняття.
З листа ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області від 02.11.2020 р. №4314-4197/ж-03/8-2100/20 вбачається, що позивача повідомлено про результати розгляду його звернення стосовно перерахунку пенсії на підставі копії довідки Управління СБ України в Херсонській області № 71/ж-246/1/60 від 14.08.2020 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсій станом на 05.03.2019 р.
Враховуючи, що відповідачем не заперечується отримання від Управління Служби безпеки України в Херсонській області довідки № 71/К-246/1/60 від 14.08.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, за нормами чинними на 05.03.2019 р., згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії), складеної на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 р. у зразковій справі № 160/8324/19, тому суд вважає, що відповідач протиправно відмовив позивачу у здійсненні такого перерахунку.
При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
Верховний Суд у своїй практиці неодноразово покликався на те, що "ефективний засіб правового захисту" у розумінні ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату. Винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації - не відповідає зазначеній нормі Конвенції ( Постанова Великої Палати Верховного Суду від 28.03.2018 у справі № 705/552/15-а, постанови Верховного Суду від 18.04.2018 у справі № 826/14016/16 СМ, від 11.02.2019 у справі № 2а-204/12 ).
Згідно частини першої статі 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод та інтересів людини і громадянина з боку суб`єктів владних повноважень.
Отже за змістом вказаної норми, при розгляді справи суд обмежений предметом та обсягом заявлених позовних вимог та не може застосовувати інший спосіб захисту ніж той, що зазначив позивач у позовній заяві. Водночас суд може вийти за межі правового обґрунтування, зазначеного у позовній заяві, якщо вбачає порушення інших приписів ніж ті, про які йдеться у позовній заяві.
Таким чином, вихід за межі позовних вимог можливий у справах за позовами до суб`єктів владних повноважень, при цьому, вихід за межі позовних вимог повинен бути пов`язаний із захистом саме тих прав, щодо яких подана позовна вимога.
Вказане підтверджується роз`ясненням поняття "виходу за межі позовних вимог", наведеним у Постанові Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року "Про судове рішення".
Так, відповідно до пункту 3 цієї, Постанови виходом за межі позовних вимог є вирішення незаявленої вимоги, задоволення вимоги позивача у більшому розмірі, ніж було заявлено.
Як вбачається зі змісту позову, позивач просить зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії військовослужбовця з урахуванням даних вказаних в довідці за №71/ж-246/1/60 від 14.08.2020 року про розмір грошового забезпечення.
Разом з тим, суд вказує, що відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Отже, у разі не проведення перерахунку пенсій з вини органів Пенсійного фонду України такий перерахунок провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, без обмеження строком.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне, вийти за межі позовних вимог, оскільки це є необхідним для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких він просить та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки Управління СБ України в Херсонській області № 71/ж-246/1/60 від 14.08.2020 р., з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 01.04.2019 року.
При цьому, вимога позивача в частині зобов`язання ГУ ПФУ в Херсонській області провести перерахунок та сплатити ОСОБА_1 різницю недоотриманих грошових коштів пенсії військовослужбовця за період з 05 березня 2019 року по 01 квітня 2021 р. є необґрунтованою та спростовується вищенаведеним.
Щодо вимоги позивача в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області у зв`язку з відмовою в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення від Управління СБ України в Херсонській області і як наслідок зобов`язати відповідача в установленому законом порядку прийняти від Управління СБ України в Херсонській області довідку про розмір грошового забезпечення за № 71/ж-246/1/60 від 14.08.2020 р., то суд вказує про таке.
Право на судовий захист має лише та особа, яка є суб`єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.
Разом з тим, вказані дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області оскаржуються в частині відмови в отриманні довідки не від позивача, а від Управління СБ України в Херсонській області, яке не є стороною у даній справі, а тому в межах даної справи такі вимоги не підлягають розгляду.
VII. Висновок суду
Частиною 1 статті 73 КАС України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.1 ст.77 КАС України).
Згідно зі статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
VIIІ. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. (ч. 3 ст.139 КАС України)
Згідно з ч. 1 ст.4 ЗУ "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI).
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено, що в 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2021 року становить 2 270 гривні.
Отже, за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору повинен складати 908,00 грн.
Відповідно до п. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як встановлено судом, позивачем фактично заявлено дві вимоги немайнового характеру, зокрема,
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Херсонській області щодо відмови в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення від Управління СБ України в Херсонській області
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Херсонській області щодо відмови у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії військового пенсіонера з 05.03.2019 року, згідно довідки УСБ України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розміри щомісячних видів грошового забезпечення із надбавками, доплатами, підвищення, премії) № 71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020року, для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року;
Натомість, при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір в сумі 908,00 грн., що підтверджується платіжним документом № 1023290512 від 13.04.2021 р., тобто за одну вимогу немайнового характеру.
При цьому, позивачем не сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн. за іншу вимогу немайнового характеру.
З огляду на викладене та враховуючи, що за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Херсонській області відмови у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії військового пенсіонера з 05.03.2019 року, згідно довідки УСБ України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розміри щомісячних видів грошового забезпечення із надбавками, доплатами, підвищення, премії) № 71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020року, для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року у зв`язку з неправильним визначенням позивачем способу захисту порушених прав, тому сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача в сумі 908,00 грн.
Разом з тим, судом відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення від Управління СБ України в Херсонській області та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в установленому законом порядку, прийняти від Управління СБ України в Херсонській області довідку про розмір ОСОБА_1 грошового забезпечення за № 71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020 року, а тому не сплачений позивачем за вказану вимогу судовий збір у сумі 908,00 грн. підлягає стягненню з ОСОБА_1 до Державного бюджету України.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області ( місцезнаходження: 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, код ЄДРПОУ 21295057 ) про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 , пенсії військового пенсіонера з 05.03.2019, згідно довідки Управління Служби безпеки України в Херсонській області №71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020 року про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розміри щомісячних видів грошового забезпечення із надбавками, доплатами, підвищення, премії , для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки Управління СБ України в Херсонській області №71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020 року з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 01.04.2019 року.
В частині позовних вимог щодо визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення від Управління СБ України в Херсонській області та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в установленому законом порядку, прийняти від Управління СБ України в Херсонській області довідку про розмір ОСОБА_1 грошового забезпечення за № 71/Ж-246/1/60 від 14.08.2020 року - відмовити.
В частині позовних вимог щодо зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області провести перерахунок та сплатити різницю недоотриманих грошових коштів пенсії військовослужбовця за період з 05.03.2019 року по 01.04.2021 року - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області( місцезнаходження: 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, код ЄДРПОУ 21295057 ) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 908,00 грн. ( дев`ятсот вісім грн. 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Державного бюджету України судовий збір у розмірі в сумі 908,00 грн. ( дев`ятсот вісім грн. 00 коп.).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.А. Дубровна
кат. 112010201