
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2021 року Справа № 480/7975/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Савицької Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/7975/21 за позовом Управління соціального захисту населення Роменської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання протиправною та скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В:
Управління соціального захисту населення Роменської міської ради звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), і просить суд:
- визнати постанову про накладання штрафу від 09.06.2021 ВП №65554315, винесену головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Діхтяренком Володимиром Олександровичем по виконавчому листу №480/7777/20, протиправною;
- скасувати постанову про накладання штрафу від 09.06.2021 ВП №65554315, винесену головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Діхтяренком Володимиром Олександровичем по виконавчому листу №480/7777/20.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що на даний час позивачем виконано рішення Сумського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 по справі №480/7777/20 частково - здійснено нарахування ОСОБА_1 недоплаченої разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі 5-ми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги, та направлено до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) відповідну довідку. При цьому, коштів (крім коштів з Державного бюджету на конкретно визначені цілі) на реєстраційних рахунках позивача, які можна було б використати для виплати недоплаченої разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік ОСОБА_1 відсутні. Будь-яких додаткових джерел для виплати недоплаченої разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік ОСОБА_1 на даний час не існує, що унеможливлює виконання судового рішення. Відтак, позивач вважає, що Управління соціального захисту населення Роменської міської ради не має змоги виконати зобов`язання зі сплати на користь стягувача ОСОБА_1 вищевказаних коштів з підстав, що зумовлено обставинами, які мають винятковий характер і є поважними.
Ухвалою суду від 15.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, з урахуванням особливостей провадження у даній категорії справ, визначених ст. 287 КАС України. Судове засідання призначено на 23.09.2021.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву (а.с.37-44), в якому просив відмовити у задоволенні позову у зв`язку з його необґрунтованістю. Так, вказав, що на виконання виконавчого листа, виданого з примусового виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 06.05.2021 у справі №480/7777/20, позивачем було повідомлено державного виконавця, що стягувачу - ОСОБА_1 нараховано недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік в сумі 6800,00грн. В той же час, виплата нарахованих грошових коштів проведена не була.
При цьому, у державного виконавця відповідно до ст.ст.63,75 Закону України "Про виконавче провадження" відсутній альтернативний варіант для досягнення фактичного виконання рішення суду, згідно якого боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії, ніж той, що вказаний у виконавчому документі. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення, на державного виконавця покладається обов`язок вчинення відповідних заходів, примусового виконання рішення, передбачених Законом України «Про виконавче провадження» - винести постанову про накладений штрафу на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадин та встановити новий строк виконання.
Таким чином, державним виконавцем у відповідності до ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження» 09.06.2021 винесено постанову про накладення штрафу в розмірі 5100,00 гри., призначено новий строк виконання та попереджено боржника про кримінальну відповідальність за невиконання рішення суду.
Застосування такого заходу реагування є обов`язком державного виконавця і направлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження.
Ухвалою суду від 23.09.2021 було залучено до участі у розгляді справи як другого відповідача Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (далі - відповідач-2, УЗПВР у Сумській області), у зв`язку з чим судове засідання відкладено на 27.09.2021.
У судове засідання учасники справи не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином (а.с.76, 80-81). Представник позивача подав до суду заяву, в якій підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити, а розгляд справи здійснювати без участі сторони позивача (а.с.59). У відзиві на позовну заяву відповідач також просив проводити розгляд справи без участі представника відповідача (а.с.44).
Відповідно до ч.3 ст. 268 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції.
Приймаючи до уваги вказані норми та обставини, скорочені строки розгляду таких справ, суд вважав можливим розглядати справу у відсутності учасників справи.
Відповідно до вимог ч.13 ст.10 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання у справі не здійснюється та справа розглядається в письмовому провадженні.
Дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
З матеріалів справи судом встановлено, що рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 у справі №480/7777/20 позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Роменської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Роменської міської ради щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Зобов`язано Управління соціального захисту населення Роменської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум.
Вказане рішення у справі №480/9206/21 набрало законної сили 30.03.2021. На виконання вказаного рішення Сумським окружним адміністративним судом 06.05.2021 було видано виконавчий лист про зобов`язання Управління соціального захисту населення Роменської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум (а.с.46).
25.05.2021 головним державним виконавцем відділу ПВР УЗПВР у Сумській області Діхтяренко Володимиром Олексійовичем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №6554315 з примусового виконання виконавчого листа, виданого Сумським окружним адміністративним судом 06.05.2021 у справі №480/7777/20 (а.с.47), згідно п.2 якого боржника зобов`язано виконати рішення суду протягом десяти робочих днів.
31.05.2021 до відділу ПВР УЗПВР у Сумській області надійшов лист Управління соціального захисту населення Роменської міської ради від 31.05.2021 за №2187/03 про виконання рішення суду (а.с.49-50), в якому вказувалось, що виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 у справі №480/7777/20 здійснюється за рахунок коштів, передбачених відповідною бюджетною програмою 2501150 "Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни і жертвам нациських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною" для забезпечення виконання рішень суду в порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".
Також у листі було вказано, що Управлінням соціального захисту населення Роменської міської ради на адресу Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА, голови Роменської міської територіальної громади, Прем`єр-міністру України направлялися листи з проханням втручання для вирішення проблеми виконання постанов Сумського окружного адміністративного суду щодо здійснення виплати недоотриманої частини щорічної разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції Закону №3551, а також надані розрахунки потреби в додаткових коштах на виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня з проханням виділення додаткових асигнувань.
При цьому, до вказаного листа Управління соціального захисту населення Роменської міської ради було додано довідку від 31.05.2021 №218/01 про здійснення нарахування на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 у справі №480/7777/20 та копії листів Управління соціального захисту населення Роменської міської ради (а.с.51-55).
09.06.2021 головним державним виконавцем відділу ПВР УЗПВР у Сумській області Діхтяренко Володимиром Олексійовичем за невиконання судового рішення на підставі ст.ст.63,75 Закону України "Про виконавче провадження" прийнято постанову ВП №65554315, якою на боржника - Управління соціального захисту населення Роменської міської ради, накладено штраф на користь держави у розмірі 5100,00 грн та зобов`язано Управління соціального захисту населення Роменської міської ради виконати рішення протягом 10 робочих днів (а.с.56).
Не погодившись з вказаною постановою, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що в даному випадку виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судові рішення є обов`язковими до виконання на території України.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VІІІ (далі - Закон №1404).
Згідно з ч. 1 ст. 1 ст. 1 Закону № 1404 виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно зі статтею 5 Закону України №1404 примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1404 підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 15 Закону України №1404 сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Статтею 18 Закону України № 1404 встановлені обов`язки і права виконавців. Виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов`язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом. Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов`язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону № 1404 за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).
Згідно положень статті 27 Закону України №1404, у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
Статтею 63 Закону України №1404-VIII передбачено, що за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність. Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
Статтею 75 Закону України № 1404 встановлено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
У відповідності до ч. 4 ст. 19 Закону № 1404 сторони зобов`язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов`язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.
Системний аналіз викладених правових норм свідчить про те, що правовою підставою для накладення державним виконавцем на боржника штрафу у межах виконавчого провадження є невиконання боржником судового рішення у встановлений строк без поважних причин. Поважними причинами невиконання боржником рішення можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення боржника, пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для виконання рішення у встановлений виконавцем строк та повинні бути підтверджені належними доказами.
Судом встановлено, що 09.06.2021 головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) прийнято постанову ВП №65554315 про накладення штрафу на Управління соціального захисту населення Роменської міської ради у розмірі 5100,00 грн. за невиконання рішення Сумського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №480/7777/20.
Обґрунтовуючи поважність причин невиконання рішення суду, позивач вказує, що Управлінням соціального захисту населення Роменської міської ради було здійснено нарахування стягувачу грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком з урахуванням попередньо виплаченої суми у розмірі 6800 грн., а вказана грошова допомога до 5 травня є виплатою, яка фінансується з державного бюджету, кошти буде виплачено стягувачу після їх перерахування на рахунок позивача.
Суд зауважує, що постанова про накладення штрафу за невиконання судового рішення може бути винесена лише за умови, що судове рішення не виконано і таке невиконання сталося без поважних на те причин, коли боржник мав реальну можливість виконати таке судове рішення, проте не зробив цього.
Визначальною ознакою для накладення на боржника штрафу є саме не виконання рішення суду без поважних причин. Поважними можуть вважатися об`єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення божником, та які не залежали від його волевиявлення.
Враховуючи вищезазначене, невиконання судового рішення Управлінням соціального захисту населення Роменської міської ради в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин. Накладення штрафу у такому випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.
Вказані висновки узгоджуються з правовою позицією, викладеною Верховним Судом у постанові від 13.06.2018 у справі № 757/29541/14-а.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та «Про жертви нацистських переслідувань" установлено, що у 2020 році виплату до 5 травня разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і «Про жертви нацистських переслідувань" (далі - грошова допомога), проводить Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення), які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - районні органи соціального захисту населення), центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).
У вказаному пункті також зазначено, що районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перераховують кошти через відділення зв`язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у встановлених розмірах.
Тобто, Міністерство соціальної політики перераховує кошти регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між районними органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які і здійснюють безпосередню виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій.
Таким чином, нарахування та виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", у 2020 році здійснюють центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, так і Міністерство соціальної політики через відповідні структурні підрозділи.
Отже, визначений Кабінетом Міністрів України порядок передбачає, що виплату грошової допомоги до 5 травня проводить саме Міністерство соціальної політики через відповідні структурні підрозділи (районні органи соціального захисту населення та центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).
Як вже встановлено судом, листом від 31.05.2021 №2187/03 Управління соціального захисту населення Роменської міської ради повідомило відділ ПВР УЗПВР у Сумській області про те, що рішення Сумського окружного адміністративного суду у справі №480/7777/20 в частині проведення перерахунку стягувачу щорічної разової допомоги до 5 травня 2020 року виконано. Однак, кошти з Державного бюджету України на виконання вищевказаного рішення суду не надходили, що унеможливлює виконання рішення суду в частині виплати стягувачу щорічної разової допомоги до 5 травня за 2020 рік.
Крім того, Управління соціального захисту населення Роменської міської ради зверталося до Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА, голови Роменської міської територіальної громади, Прем`єр-Міністра України з листами щодо вирішення проблеми виконання рішень Сумського окружного адміністративного суду щодо здійснення виплати недоотриманої частини щорічної разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції Закону №3551, та зазначенням розрахунків потреби в додаткових коштах на виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня і проханням виділення таких додаткових асигнувань (а.с.52-55).
Таким чином, суд вважає, що позивач вчинив всі залежні від нього дії для забезпечення виплати перерахованої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду у справі №480/7777/20.
Суд зазначає, що постанова про накладення штрафу за невиконання судового рішення може бути винесена лише за умови, що судове рішення не виконано без поважних причин, коли боржник мав реальну можливість виконати таке судове рішення, проте не зробив цього. Поважними можуть вважатися об`єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення божником, та які не залежали від його волевиявлення.
Постанова державного виконавця про накладення штрафу не містить обґрунтувань щодо реальної можливості позивача сплатити стягувачеві суму перерахованої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік та умисного не вчинення цих дій.
Отже, невиконання судового рішення позивачем в частині виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, як учаснику бойових дій в розмірі 6800 грн. стягувачу - ОСОБА_1 , за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин, а накладення штрафу, у такому випадку, жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.
Відтак, часткове невиконання судового рішення, на думку суду, відбулось з незалежних від позивача причин, які є поважними у розумінні статей 63, 75, Закону України № 1404, що виключає можливість накладення штрафу на боржника.
У відповідності до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи, що станом на день прийняття державним виконавцем оскаржуваної постанови позивачем виконано рішення Сумського окружного адміністративного суду у справі №480/7777/20 не в повному обсязі не з його вини з поважним причин, суд визнає, що державний виконавець діяв передчасно, постанову про накладення штрафу прийняв без належного обґрунтування та з порушенням вимог ст.63 Закону України «Про виконавче провадження». Тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та вважає за необхідне постанову про накладення штрафу від 09.06.2021 ВП №6577738 визнати протиправною та скасувати таку постанову.
Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Роменської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Давидка Ігоря Ігоровича відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про накладання штрафу від 09.06.2021 ВП №65554315.
Стягнути на користь Управління соціального захисту населення Роменської міської ради (бульвар Шевченка, 8, м. Ромни, Сумська область, 42000, код ЄДРПОУ 03198095) за рахунок бюджетних асигнувань Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (вул. Герасима Кондратьєва, буд. 28, м. Суми, код ЄДРПОУ 43316700) суму судового збору у розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.В. Савицька