Рішення № 99897971, 27.09.2021, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2021
Номер справи
400/5541/21
Номер документу
99897971
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 вересня 2021 р. № 400/5541/21 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Брагаря В.С. за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження розглянув адміністративну справу

за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-СЕРВІС", вул. Космонавтів, 156, корп. А, м. Миколаїв, 54031,

до відповідача:Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001,

про:визнання протиправним та скасуваня наказу від 29.06.21 р. № 11,

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-СЕРВІС" (далі - позивач, ТОВ "ТОРГ-СЕРВІС") звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС Миколаївській області (надалі - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку №11 від 29.06.2021.

В обґрунтування позовних вимог ТОВ "ТОРГ-СЕРВІС" зазначило, що спірне рішення відповідача про анулювання реєстрації платника єдиного податку є протиправним та таким, що винесено з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 19.07.2021 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 08.09.2021 - 11:45 год.

02.09.2021 року від відповідача надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку стало наявність податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, таким чином, прийняте рішення відповідає нормам чинного законодавства.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "ТОРГ-СЕРВІС" з 01.01.2016 є платником єдиного податку з юридичних осіб 3 групи з обраною ставкою єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування 5%.

29.06.2021 відповідачем проведено камеральну перевірку з питань дотримання платником єдиного податку ТОВ «ТОРГ-СЕРВІС» вимог перебування на спрощеній системі оподаткування, за результатами якої складено акт №4548/14-29-18-07-15/38524467. Перевіркою встановлено, що позивачем порушено умови перебування на спрощеній системі оподаткування, а саме: наявність податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів абз.8 пп.298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПК України.

Податковий борг виник по самостійно задекларованих податкових зобов`язаннях з єдиного податку починаючи з 19.11.2020 р. в сумі 52934,28 грн. та не погашений протягом двох послідовних кварталів. Станом на дату проведення перевірки податковий борг позивача з єдиного податку юридичних осіб становить 21825,71 грн. (станом на 30.06.2021) та не подано заяву про перехід на загальну систему оподаткування.

29.06.2021 відповідач прийняв рішення №11 про анулювання реєстрації платника єдиного податку позивача на підставі ст. 298 п. 298.2. пп. 298.2.3. пп. 8 ПК України, тобто у зв`язку з наявністю податкового боргу на кожне перше число місяці протягом двох послідовних кварталів.

Не погоджуючись із вказаним рішенням про анулювання з реєстрації платника єдиного податку від 29.06.2021, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Згідно із п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПК України) платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПК України, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ).

Сплата єдиного податку платниками третьої групи здійснюється за місцем податкової адреси (п. 295.4 ст. 295 ПКУ).

Відповідно до п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов`язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у таких випадках та в строки:

8) у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абзац третій п. 59.1 ст. 59 ПКУ).

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ (п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Відповідно до п. 299.10 ст. 299 ПК України реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі, зокрема:

якщо фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку порушують умови, визначені ПКУ щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, то такі платники зобов`язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснене одне із порушень, перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених цією главою, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення (п. 299.11 ст. 299 ПКУ).

Згідно з акту перевірки ТОВ «ТОРГ-СЕРВІС» та інтегрованої картки платника на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів був наявний податковий борг, а саме: станом на 01.01.2021 у сумі 52934,28 грн., станом на 01.02.2021 у сумі 52934,28 грн, станом на 01.03.2021 у сумі 52934,28 грн, станом на 01.04.2021 у сумі 49934,28 грн, станом на 01.06.2021 у сумі 36825,74 грн., станом на 30.06.2021 у сумі 21825,28 грн.

Отже, позивачем було порушено умови перебування на спрощеній системі оподаткування, а саме не сплачено протягом двох послідовних кварталів податкові зобов`язання по єдиному податку.

Вищевказані обставини є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом прийняття рішення контролюючим органом згідно п. 299.11 ст. 299 ПКУ.

При цьому суд зазначає, що позивач ні у позовній заяві не заперечив наявність податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, які зазначені в акті перевірки від 29.06.2021.

Отже, на думку суду, рішення від 29.06.2021 № 11 про анулювання реєстрації платника єдиного податку є обґрунтованим, правомірним та таким, що не підлягає скасуванню.

Щодо тверджень позивача про те, що під час камеральної перевірки податковий орган не може перевіряти своєчасність реєстрації податкових накладних, своєчасність сплати грошових зобов`язань, суд з такими твердженнями не погоджується, з огляду на наступне.

Відповідно до положень п. 75.1 ст. 75, п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити, в тому числі, камеральні перевірки. Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.

Таким чином, податковий орган мав право перевіряти шляхом проведення камеральної перевірки своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, а тому доводи позивача є цілком безпідставними.

Враховуючи зазначені обставини, оскаржуване позивачем рішення є правомірним та не підлягає скасуванню судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги позивача не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-СЕРВІС" (вул. Космонавтів, буд. 156, корп. А, м. Миколаїв, 54000, код за ЄДРПОУ 38524467) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 44104027) - відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя В. С. Брагар