
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/12955/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся в суд з позовом до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (79022, м. Львів, вул. Виговського, 34) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови у наданні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї та скасувати лист - відповідь №260306-5370 від 20.07.2021 року про відмову в наданні позивачу державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року;
- зобов`язати Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради призначити ОСОБА_1 державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що дії Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови у призначені ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року за результатами повторного розгляду його заяви протиправними. Зазначив, що оскільки рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/7782/20 від 07 грудня 2020 року визнано протиправними дії відповідача, скасовано повідомлення про відмову та зобов`язано повторно розглянути заяву позивача про призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї, а відповідач, зловживаючи своїми дискреційними повноваженнями порушує права позивача на вказану допомогу.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 09 серпня 2021 року задоволено клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору та звільнено позивача від сплати судового збору за подання даної позовної заяви.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 09 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у справі №380/12955/21 за позовом ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
Копію вказаної ухвали суду надіслано на електронну адресу відповідача 10.08.2021 року та отримано представником відповідача, що підтверджується звітом про отримання електронного листа (а.с. 10)
На час прийняття рішення у даній справі відзив на позовну заяву або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.
Отже, суд дійшов висновку, що відповідач своєчасно та належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.
13.08.2020 ОСОБА_1 звернувся до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомог як малозабезпеченій сім`ї за адресою: АДРЕСА_2 . Разом із заявою позивач надав декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, довідку від 10.08.2020 виданої Львівським міським центром зайнятості про доходи за 6 місяців.
17.08.2020 Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради прийняв повідомлення про відмову у наданні державної соціальної допомоги № 3260. Підстава для відмови у призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги: середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім`ї.
До повідомлення було надано відповідачем розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім`ї для призначення державної соціальної допомоги. У розрахунку: 1) розмір доходу фактичний 0. ; 2) розмір доходу розрахований -14169 грн. Середньомісячних дохід сім`ї 2361,50 грн.
Позивач вважає відмову відповідача у призначенні йому державної соціальної допомоги протиправною, тому звернувся до суду з цим позовом.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2020 року у справі №380/7782/20 позов ОСОБА_1 задоволено частково: визнано протиправними дії Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови у наданні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї; визнано протиправним та скасовано повідомлення №3260 від 17.08.2020 року Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про відмову в наданні державної соціальної допомоги; зобов`язано Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї, з урахуванням висновків суду по цій справі; в задоволені іншої частини позовних вимог відмовлено.
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2020 року у справі №380/7782/20 повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 від 13.08.2020 року про призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року.
За результатами розгляду вище вказаної заяви прийнято рішення, яке викладено у листі від 18.06.2021 №260306-4225, яким відмовлено ОСОБА_1 у призначенні державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року з наступних підстав. На підставі отриманих відомостей від ДПС та Пенсійного фонду України, відповідачем проведено повторний розрахунок розміру допомоги з 01.08.2020 року. Оскільки середньомісячний дохід сім`ї позивача (2361,50 грн.) перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму сім`ї - 549,25 грн.. то після перерахунку розмір призначеної допомоги з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року становить 0,00 грн.
Протиправні дії відповідача щодо відмови у призначенні державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року послугували підставою для звернення позивача до Львівського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям" (далі - Закон №1768-III) спрямований на реалізацію конституційних гарантій прав громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім`ям.
Відповідно до статті 1 Закону №1768-III державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї. Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України (стаття 3 Закону №1768-III). При цьому, малозабезпечена сім`я - сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї (стаття 1 Закону №1768-III).
Відповідно до частини першої статті 5 Закону №1768-III розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом.
Середньомісячний сукупний дохід сім`ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім`ї, одержаний ними протягом шести місяців, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (абзац 7 статті 1 Закону №1768-III).
Прожитковий мінімум для сім`ї - визначена для кожної сім`ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до частини першої статі 6 Закону №1768-III державна соціальна допомога призначається на шість місяців.
Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №250 (далі - Порядок №250).
Відповідно до п. 5 Порядку №250, для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім`ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи:
заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;
декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (за наявності).
Відповідно до пункту 7, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім`ї.
Розмір прожиткового мінімуму для сім`ї залежить від її складу і визначається як сума прожиткових мінімумів, розрахованих і затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до пункту 9 порядку, середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім`ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів малозабезпеченої сім`ї, одержаний ними протягом шести місяців.
Шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги .
Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім`ї для призначення державної соціальної допомоги визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.
Згідно приписів п.10 Порядку № 250, державна соціальна допомога не призначається, якщо:
1) у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).
2) особи, які входять до складу малозабезпеченої сім`ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
3) у власності малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 80, ст. 2271; 2015 р., № 70, ст. 2312), а також житла, отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа за рахунок державного чи місцевого бюджету; житлових приміщень у гуртожитках;
4) у власності малозабезпеченої сім`ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).
Отже, суд зазначає, що право на отримання такого виду соціального допомоги пов`язано безпосередньо з середньомісячним сукупним доходом, який повинен бути нижчим від прожиткового мінімуму для сім`ї, і для встановлення такої обставини потребується перевірка достовірності наданих заявником відомостей. Надання недостовірних відомостей, зокрема приховування факту отримання членом сім`ї доходу, є встановленою законодавством підставою для відмови в призначенні відповідної соціальної допомоги, або припинення її виплати в разі безпідставного призначення.
Відповідно до пункту 21 Порядку рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви і надсилається наступного дня після його прийняття уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.
Відповідно до пункту 23 Порядку контроль за правильністю призначення і виплати державної соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення та Нацсоцслужба.
Як встановлено судом, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2020 року у справі №380/7782/20 повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 від 13.08.2020 року про призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року.
За результатами розгляду вище вказаної заяви прийнято рішення, яке викладено у листі від 18.06.2021 №260306-4225, яким відмовлено ОСОБА_1 у призначенні державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року з наступних підстав. На підставі отриманих відомостей від ДПС та Пенсійного фонду України, відповідачем проведено повторний розрахунок розміру допомоги з 01.08.2020 року. Оскільки середньомісячний дохід сім`ї позивача (2361,50 грн.) перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму сім`ї - 549,25 грн.. то після перерахунку розмір призначеної допомоги з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року становить 0,00 грн.
Відповідно до пункту 4 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632, до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи:
заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
грошове забезпечення військовослужбовців;
пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);
соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення), у тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
грошові перекази, отримані із-за кордону;
дивіденди від цінних паперів;
інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.
Відповідачем 03.03.2021 зроблено запит до Головного управління ДПС у Львівській області щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела та суми отриманих доходів фізичних осіб і ПФУ про дохід сім`ї та сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2020 року по 30.06.2020 року. Згідно отриманих відомостей від ДПС від 03.03.2021 року за вказаний період дохід ОСОБА_1 становить 3545,49 грн. - код 128 сума державної та соціальної допомоги у вигляді адресних виплат, з яких: 2364,78 грн. - виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та 1180,71 грн. - виплата від перерахунку субсидії за рішенням суду за період з 01.11.2019 року по 30.04.2020 року; згідно отриманих відомостей від ПФУ становить 0,00 грн.
Відповідно до пункту 13 Порядку, що був чинним на час подачі позивачем заяви про призначення допомоги, під час обчислення державної соціальної допомоги для розрахунку середньомісячного сукупного доходу за кожний місяць, в якому відсутні доходи, включаються:
0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - для непрацюючих працездатних осіб, які не мали доходів протягом періоду, за який враховуються доходи, та/або якими чи за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, або осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування); осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості та не отримували допомогу по безробіттю; осіб, які доглядали за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку;
0,25 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - для осіб, які навчалися за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та протягом періоду, за який враховуються доходи, не отримували стипендії;
фактично отримані особами доходи - у разі, коли протягом періоду, за який враховуються доходи, вони отримували хоча б один із таких видів доходів, як пенсія, стипендія, державна допомога сім`ям з дітьми, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, допомога по безробіттю, компенсація за надання соціальних послуг з догляду;
фактично отримані особами доходи - у разі, коли вони звертаються за призначенням тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею та державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
фактично отримані особами доходи - у разі, коли вони перебували на строковій військовій службі.
Отже, суд зазначає, що п. 13 Порядку № 632 врегульовано порядок проведення розрахунку середньомісячного сукупного доходу під час обчислення державної соціальної допомоги.
На підставі отриманої інформації та поданих позивачем документів здійснено розрахунок розміру допомоги:
- сукупний дохід для розрахунку допомоги з врахуванням пункту 13 Порядку №632 складає 14 169,00 грн., а саме: 14 169,00 грн. (0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - для непрацюючих працездатних осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості та не отримували допомогу по безробіттю);
- членів сім`ї - 1;
- середньомісячний дохід сім`ї - 2361,50 грн. (14169,00/6);
- рівень забезпечення прожиткового мінімуму сім`ї складає 549,25 грн., а саме: для працездатної особи - 549,25 грн. (25% від 2197,00 (прожитковий мінімум працездатної особи).
Оскільки середньомісячний дохід сім`ї склав 2361,50 грн., що перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму сім`ї - 549,25 грн., то державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям за період з 01.08.2020 року по 31.01.2021 року, не може бути призначена позивачу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що посадові особи Управління, при визначенні підстав для призначення позивачу державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов`язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його дій, законність прийнятих рішень.
Таким чином, оскільки належними та допустимими доказами відповідач, як суб`єкт владних повноважень на якого покладено обов`язок щодо доказування, довів правомірність власного рішення, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (79022, м. Львів, вул. Виговського, 34) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Кухар Н.А.