
Справа № 589/3199/21
Провадження № 3/589/1226/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2021 року м. Шостка
Суддя Шосткинського міськрайонного суду в Сумській області Євдокімова О.П.
При секретарі судового засідання Юрочко Л.М.
за участю прокурора Зайцев І.А.
правопорушника ОСОБА_1
захисника Шпак Д.Г
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Сумській області протокол № 242/2021 від 05.08.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Шостка Сумської області, працює головним лікарем КНП «Шосткинський районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Шосткинської міської ради, мешканка АДРЕСА_1 , раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, код: 3330705680
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 виконуючи обов`язки головного лікаря КНП «Шосткинський районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Шосткинської міської ради, та відповідно до п.п. «а» ч. 2 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 01.04.2021 року о 20 год 53 хв подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнала та пояснила суду, що вона несвоєчасно подала декларацію з поважних причин, а саме через те, що в період який надавався для подачі декларації за 2020 рік з 01.01.2021 року по 01.04.2021 року у неї на підприємстві КНП «Шосткинський районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Шосткинської міської ради, де вона працює головним лікарем, проходила процедура передачі юридичної особи, через що ОСОБА_1 була дуже зайнята. Також у ОСОБА_1 було велике навантаження через те, що вона ще працює сімейним лікарем та в неї було багато відвідувачів і на неї було велике навантаження та саме через це вона не змогла своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
В судовому засіданні прокурор Зайцев І.А. зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та підстави для накладення на неї адміністративного стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Також прокурор зазначив, що посилання ОСОБА_1 на велике навантаження на роботі не є поважною причиною, поважною причиною може лише бути якась непереборна сила, щось наприклад якогось стихійного лиха або якоїсь тяжкої хворобі, тощо.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні думку сторін, приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю підтверджується доказами, наявними у справі.
Так ч.1ст.172-6КУпАП передбачена адміністративна відповідальність несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2,5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до рішення Шосткинської районної ради 7 скликання 24 сесія від 15.06.20218 року, ОСОБА_1 призначено на посаду головного лікаря КНП «Шосткинський районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Шосткинської міської ради. (а.с.28)
Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України Про запобігання корупції дія розділу VII Фінансовий контроль цього Закону розповсюджується на керівників закладів охорони здоров`я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня, тобто ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
З витягу графіку робочого часу видно, що ОСОБА_1 у період відведений для подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, працювала на займаній посаді.(а.с.34-41)
При перегляді дій користувача Реєстру, які вчинила ОСОБА_1 за період 1.01 – 12.05.2021 року, встановлено, що дії по заповненню декларації особи пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, вбачається, що 20.04.2021р. року о 14:08 год. ОСОБА_1 увійшла в систему а в 14:09 вийшла з неї при цьому перешкод у доступі до Реєстру в неї не встановлено.
З витягу із Єдиного державного реєстру декларацій вбачається, що датою публікації щорічної декларації ОСОБА_1 є 01.04.2021 року о 20.53 год. (а.с.45,46)
Відтак, подання щорічної декларації за 2020 рік ОСОБА_1 здійснила лише 01.04.2021 року о 20.53 год., тобто вже після відведеного Законом терміну для подання щорічних декларацій з 01 січня 202 року до 23:59 31 березня 2021 року.
Суд не має законних підстав для визнання зайнятість ОСОБА_1 на роботі поважною причиною пропуску строку подання декларації, так як зазначена зайнятість жодним чином об`єктивно не перешкоджала і не унеможливлювала останній виконати покладений на неї Законом обов`язок щодо подачі декларації. Тим більше ,що на це в останньої було 4 місяці.
Отже, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування та відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), чим порушила вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», та несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення суд відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, які пом`якшує відповідальність, та відсутність обставин, які обтяжують відповідальність.
З огляду на наведене, суд вважає доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне покарання у виді штрафу в межах санкції ст. 172-6 КУпАП.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (який на 1 січня 2021 року становив 2270 грн. 00 коп.) тобто 454 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284, 289, 291 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят ) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 грн. на користь Держави в особі Державної судової адміністрації (реквізити: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; код банку отримувача: 899998; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу; 101; 3330705680; Судовий збір, стягнутий з ОСОБА_1 на користь держави, за рішенням № 589/3199/21.
Постанова судді може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Шосткинський міськрайонний суд, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Повний текст рішення виготовлено 21.09.2021 року
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області О.П.Євдокімова