Рішення № 99871414, 24.09.2021, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
24.09.2021
Номер справи
465/4966/19
Номер документу
99871414
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

465/4966/19

2-а/465/102/21

РІШЕННЯ

Іменем України

24.09.2021 року Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Мартьянової С.М.

при секретарі Галімурки О.І.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ:

позивачка звернулася до суду із позовом до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що постановою Адміністративної комісії при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради №626 від 25.06.2019 року ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. Протокол, на підставі якого винесено оскаржувану постанову складено за відсутності позивачки, а копію такого їй не вручено. Крім того, повідомлення про розгляд справи та про місце проведення такого розгляду ОСОБА_1 не отримувала. Зазначає, що жодного правопорушення вона не вчиняла, відповідачем порушено процедуру розгляду справи про адміністративне правопорушення та не надано суду доказів про здійснення такого правопорушення. Оскільки копію постанови №626 від 25.07.2019 року позивачка отримала лише 27.08.2019 року, просить поновити строк для звернення до суду для оскарження зазначеної постанови. Відтак враховуючи вищевказані обставини, просить скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.

Ухвалою Франківського районного суду міста Львова від 21.11.2019 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою судді Франківського районного суду м. Львова від 16.07.2021 року закрито підготовче провадження, справу призначеного до судового розгляду по суті.

Позивачка на судове засідання не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час та місце судового розгляду.

У відповідності до вимог ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Згідно ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Судом встановлено фактичні обставини справи, відповідно до постанови Адміністративної комісії Франківської районної адміністрації Львівської міської ради №626 від 25.07.2019 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності у зв`язку з порушенням державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, а саме: не укладення договору на вивіз твердих побутових відхдів, чим порушив ст. 152 КУпАП, за що передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 340 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка не була ознайомлена з постановою про притягнення до адміністративної відповідальності, підпис ОСОБА_1 на такій постанові відсутній.

Як вбачається з диспозиції ст.152 КпАП України адміністративна відповідальність передбачена за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Згідно з вимогами ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до ч.6 ст.276КУпАП адміністративними комісіями справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем проживання порушника.

Відповідно до ст.278КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Крім того, за змістом ст.7КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Окрім цього, відповідно дост.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст.283КУпАП постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім`я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.

Отже, постанова №626 від 25.07.2019 року не відповідає вимогам ст. 283 КУпАП, зокрема, така винесена за відсутності ОСОБА_1 .

Частинами 2, 4 статті 71КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано суду доказів вчинення відповідачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 286 КАС України, які відповідають нормам ст. 293 КУпАП, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право серед іншого скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.

Разом з тим, пункт 1статті 247 КУпАП вказує на те, що обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Враховуючи те, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення було істотно порушено порядок провадження в адміністративній справі, зокрема, розглянуто справу з порушенням вимог ст. 268 КУпАП, а прийняте рішення не відповідає вимогам ст.283 КУпАП, суд доходить до висновку, що постанова адміністративної комісії Франківської районної адміністрації Львівської міської ради №626 від 25.07.2019 року прийнята неправомірно, а тому підлягає скасуванню.

Керуючись, статтями 8, 9, 72, 77,241-246, 250,286 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити.

Поновити строк на оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанову у справі про адміністративне правопорушення №626 від 25.07.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП скасувати.

Сторони:

Позивач: ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 );

Відповідач: Франківська районна адміністрація Львівської міської ради (ЄДРПОУ: 04056121, місце знаходження: 79044, м. Львів, вул. Генерала, 85)

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Франківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня складення судового рішення.

Суддя Мартьянова С.М.