ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-376/10/1970
"22" березня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.
при секретарі с/з Винник І.В.
за участю сторін:
представника позивача Скакун Т.П.,
представника відповідача Маньовської О.С..
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Тернопільського обласного центру зайнятості до комунального підприємства «Чортків Дім»(м. Чортків) про стягнення штрафу за порушення ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення»розмірі 5952 гривень, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Тернопільський обласний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства «Чортків Дім»(м. Чортків) про стягнення штрафу за порушення ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення»розмірі 5952 гривень.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та надав пояснення, що розпорядженням голови Чортківської районної державної адміністрації від 26.12.2008 року № 1024 на виконання вимог статей 5,20 Закону України «Про зайнятість населення» для працевлаштування безробітних з числа соціально незахищених категорій громадян у КП «Чортків Дім», доведена квота на І квартал 2009 року в кількості 1 чол. із категорії молоді, яка закінчила навчання в професійно-технічних закладах освіти і якій надається перше робоче місце за фахом робітник з комплексного обслуговування будівель. Відповідно до вказаного розпорядження, на КП «Чортків дім» Чортківським районним центром зайнятості 14.01.2009 року було направлено ОСОБА_4, випускника Чортківського ВПУ та було видано відповідне направлення №1917090102005, але 19.01.2009 року підприємством було відмовлено в прийнятті на роботу з причин невідповідності рівню освіти. 16.03.2009 року видано вдруге направлення за № 19170901020002027 для працевлаштування в рахунок квоти безробітного ОСОБА_5, але 17.03.2009 року підприємством-відповідачем йому було відмовлено в прийняті на роботу з мотивації занятості вакансії, хоча інших направлень для працевлаштування соціально незахищених категорій громадян центром зайнятості в це підприємство не видавалось.
Тернопільським обласним центром зайнятості 22.12.2009 року в комунальному підприємстві «Чортків Дім»проведено перевірку щодо дотримання вимог ст.5 Закону України «Про зайнятість населення», за результатами якої складено акт від 22.12.2009 року, в якому зафіксовано факт порушення вищевказаним підприємством положень ст.5 ЗУ «Про зайнятість населення». А оскільки, частина 3 статті 5 Закону України «Про зайнятість населення»передбачає, що у разі відмови у прийомі на роботу громадян із категорій соціально незахищених у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі 4 мінімальних заробітних плат, тому на комунальне підприємство «Чортків Дім» накладено штраф в сумі 5952 грн. В добровільний термін боржником штраф не сплачено.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила, мотиви виклала в поданому суду письмовому запереченні та наданих поясненнях, а саме, що позовні вимоги не підлягають до задоволення і є безпідставними, виходячи з наступного:
В акті вказується, що розпорядженням голови Чортківської районної державної адміністрації від 26.12.2008 року №1024 на виконання вимог статті 5 Закону України „Про зайнятість населення" для працевлаштування безробітних з числа соціально незахищених категорій громадян КП „Чортків дім" доведено квоту на перший квартал 2009 року в кількості 1 чоловіка із категорії молоді, яка закінчила навчання в професійно-технічних закладах освіти і якій надається перше робоче місце за фахом робітник з комплексного обслуговування будівель.
Відповідно до зазначеного розпорядження на КП „Чортків дім" Чортківським районним центром зайнятості 14.01.2009 року направлено ОСОБА_4, випускника Чортківського ВПУ та було видане відповідне направлення №1917090102005, однак 19.01.2009 року підприємство відмовило йому у працевлаштуванні з причини невідповідності рівню освіти. 16.03.2009 року видане чергове направлення за №19170901020002027 для працевлаштування в рахунок квоти для безробітного ОСОБА_5. Однак, 17.03.2009 року підприємством йому було відмовлено в прийнятті на роботу з мотивації зайнятості вакансії, хоча інших квотних направлень Чортківський районний центр зайнятості для працевлаштування квотних категорій громадян на вказане підприємство не видавав.
Представник відповідача зазначає, що станом на 14.01.2009 р. та на 16.03.2009р. КП «Чортків Дім»могло прийняти робітників за наступними професіями: покрівельник, слюсар-сантехнік, а безробітні ОСОБА_4, ОСОБА_5 закінчили Чортківське вище професійне училище за робітничими професіями відповідно «оператор компютерного набору»та «машиніст холодильних установок». Робітники таких професій не відносяться до робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків, як це зазначено в направленнях на працевлаштування від 14.01.2009 року №19170901020002005 та від 16.03.2009 року №19170901020002027. Робочі місця, які не потребують відповідної кваліфікації, на моменти направлення безробітних ОСОБА_5 та ОСОБА_4 були зайняті.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що голова Чортківської районної державної адміністрації на виконання вимог статей 5, 20 Закону України «Про зайнятість населення» видав розпорядження від 26.12.2008 року № 1024 про бронювання робочих місць для соціально незахищених категорій громадян на підприємствах, установах, організаціях, що знаходяться на території Чортківського району на 2009 рік, в тому числі, і Чортківське комунальне підприємство «Чортків Дім», код 35126731, зареєстрована як юридична особа Чортківською районною державною адміністрацією Тернопільської області за адресою м. Чортків, вул. Сонячна, 7, реєстраційне свідоцтво серії АОО № 757127 від 22.08.2007 року.
Для даного підприємства була доведена квота на І квартал 2009 року в кількості 1 чол. із категорії молоді, яка закінчила навчання в професійно-технічних закладах освіти і якій надається перше робоче місце.
14.01.2009 року Чортківським районним центром зайнятості відповідно до зазначеного розпорядження було надано у КП «Чортків Дім», направлення за №19170901020002005 для працевлаштування ОСОБА_4 в рахунок 5% квоти на посаду робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків. 16.01.2009 року підприємством було надано відповідь про прийняте рішення у якому відмовлено ОСОБА_4 в прийняті на роботу з причини: кандидатура не відповідає вимогам.
16.03.2009 року видано чергове направлення за № 19170901020002027 для працевлаштування ОСОБА_5 в рахунок 5% квоти на посаду робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, однак, 17.03.2009 року підприємством було надано відповідь про прийняте рішення у якому йому було відмовлено в прийняті на роботу з причини: вакансія зайнята.
На підставі Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року за № 47, начальником інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Тернопільського ОЦЗ ОСОБА_6 22.12.2009 року проведено перевірку щодо дотримання вимог ст.5 Закону України «Про зайнятість населення»в комунальному підприємстві «Чортків Дім». За результатами проведеної перевірки складено акт від 22.12.2009 року, яким зафіксовано факт порушення вищевказаним підприємством положень ст.5 ЗУ «Про зайнятість населення».
Відповідно до ч.3 ст.5 Закону України «Про зайнятість населення» у разі відмови у прийомі на роботу громадян із категорій соціально незахищених у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі 4 мінімальних заробітних плат, тому на комунальне підприємство «Чортків Дім»було накладено штраф в сумі 5952 грн.
Суд вважає, що твердження представника відповідача про те що безробітний ОСОБА_4, який закінчив Чортківське вище професійне училище за робітничою професією «машиніст холодильних установок», не відноситься до робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків є безпідставним, оскільки, відповідно до штатного розпису виробничого персоналу КП «Чортків дім»на 2008 рік ( хоча робоче місце було заброньовано на 2009 рік ) до робітників з комплексного обслуговування та ремонту будинків відносяться такі робітничі професії, як електрогазозварювальник. електромонтер, муляр, покрівельник, прибиральник прибудинкових територій, робітник, слюсар-сантехнік, столяр, чистильник димовентиляційних каналів, штукатур, що не відповідає загальним вимогам законодавства. Відповідно до Класифікатора професій, затвердженого наказом Держспоживстандартом України від 26.12.2005 року № 375, робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків належить до окремої робітничої професії, якій присвоєно код 7129.2. Кваліфікаційними вимогами до даної робітничої професії є базова або неповна базова загальна середня освіта, а також одержання професії безпосередньо на виробництві, без вимог до стажу роботу. ОСОБА_4 має повну базову освіту, закінчив Чортківське ВПУ та шукає роботу вперше.
Також суд не погоджується із відмовою підприємства в працевлаштуванні ОСОБА_5 в рахунок 5% квоти на посаду робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків з причини: вакансія зайнята, оскільки, за направленням Чортківського районного центру зайнятості, які видавались на дане підприємство на квотні місця, безробітних не було працевлаштовано протягом 2009 року взагалі.
Також відповідно до п.14 Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, працевлаштування громадян на заброньовані робочі місця здійснюється тільки за направленням державної служби зайнятості.
Крім того, звіти про наявність вакансій з 01.01.2009 року по 26.01.2009 року та протягом березня 2009 року до Чортківського районного центру зайнятості не подавались.
Також наявність вільного робочого місця на КП «Чортків дім»станом на 14.01.2009 року та на 16.03.2009 року підтверджується розпорядженням голови Чортківської районної державної адміністрації від 26.12.2008 року № 1024 та графіком працевлаштування, погодженим між відповідачем та Чортківським районним центром зайнятості.
Відповідачем розпорядження голови не оскаржувалось, жодних заперечень до виду професії та періоду працевлаштування на адресу центру зайнятості від відповідача не надходило.
На підставі вищенаведеного суд приходить до переконання, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про зайнятість населення, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Чортків Дім»(м. Чортків, вул3. Сонячна, 7, інд код 35126731 на користь Тернопільського обласного центру зайнятості робочий орган Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф в розмірі 5952 гривень, який перерахувати на рахунок Чортківського районного центру зайнятості № 37175305900554, код 21131396, МФО 838012 в УДК в Тернопільській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.
копія вірна
СуддяКрапiвницька Н.Л.