<Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 липня 2009 р. Справа № 2а-1112/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю: секретаря - Нероди Г.М.,
прокурора - Сініціна В.О.,
представника позивача - Філатової І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах Охтирського міськрайонного центру зайнятості до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лан-1" про стягнення штрафних санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Охтирський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Охтирського міськрайонного центру зайнятості (далі по тексту - позивач, Охтирський МЦЗ) звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Лан-1» (далі по тексту відповідач, СТОВ «Лан-1») 1809грн. 79коп. штрафних санкцій. Свої вимоги мотивує тим, що до відповідача, який є страхувальником і перебуває на обліку як платник страхових внесків в Охтирському МЦЗ, за порушення строків сплати страхових внесків рішенням №1 від 09.02.2009 року було застосовано штрафні санкції в сумі 1 809грн. 79коп. Рішення відповідачем не оскаржувалось, борг станом на 23.02.2009 року не сплачений.
Представник позивача та прокурор в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримали у повному обсязі, додатково пояснили, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена, тому просили її стягнути в судовому порядку.
Представник відповідача, повторно належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.26,32), в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши прокурора, повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що СТОВ «Лан-1», яке зареєстроване як юридична особа та включене в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України відповідно до ст. 1 Закону «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» є страхувальником та значиться на обліку в Охтирському МЦЗ, що підтверджується поясненнями прокурора, представника позивача та копією довідки №591 про включення до ЄДРПОУ (а.с.14).
Згідно ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття» Фонд загального державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочим органом якого є центр зайнятості, в тому числі позивач, є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обовязкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття» джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду.
Частина 2 статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачає обовязок роботодавців, до яких відноситься відповідач, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Частина 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону.
З акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття №105 від 08.12.2008 року та додатків до нього (а.с.9-11,12,13) вбачається, що відповідачем були порушені строки сплати страхових внесків, в результаті чого за період з 08.12.2008 року по 09.12.2008 року за ним утворилася заборгованість в сумі 4432грн. 17коп.
За несвоєчасну сплату страхових внесків відповідачу на підставі рішення №1 від 09.02.2009 року (а.с.8) була нарахована пеня в розмірі 1809грн. 79коп.. Зазначене рішення відповідач отримав 10.02.2009 року, на момент розгляду справи, як вбачається з пояснень прокурора, представника позивача, його не оскаржував, борг в добровільному порядку не погасив.
Відповідно до ч. 1 ст.38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Враховуючи, що на момент розгляду справи, відповідачем, в порушення вимог ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» нарахована пеня не була сплачена, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення штрафних санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, ст. 1, 17, 22, 35, 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах Охтирського міськрайонного центру зайнятості до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лан-1" про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лан-1" (код ЄДРПОУ 30794441) на користь Охтирського міськрайонного центру зайнятості 1809грн. 79коп. пені, нарахованої на підставі рішення №1 від 09.02.2009 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденній строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя <Текст >В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 10.07.2009 року.