Рішення № 99852254, 24.09.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2021
Номер справи
520/9777/21
Номер документу
99852254
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2021 р. № 520/9777/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу № 520/9777/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області стосовно розгляду заяви ОСОБА_1 про підтвердження стажу роботи від 26 квітня 2021 року, подану через веб-портал ПФУ та зареєстровану під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській розглянути заяву ОСОБА_1 про підтвердження стажу роботи від 26 квітня 2021 року, подану через веб-портал ПФУ та зареєстровану під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722, та прийняти рішення про результати розгляду заяви про підтвердження стажу роботи, яким підтвердити період навчання з 01.09.1980 по 24.12.1983 у ПТУ № 72 м. Кіровське Донецької області, період проходження строкової військової служби у Радянській Армії з 12.11.1984 по 26.10.1987, періоди роботи на посаді електрослюсаря підземного на шахтоуправлінні "Рассвет" з 05.01.1984 по 02.11.1984, на посаді гірничого очисного забою з повним робочим днем під землею на шахтоуправлінні "Рассвет" з 24.12.1987 по 13.10.1993, на посаді підземного гірничого очисного забою у ТОВ "Карбон" з 15.11.1993 по 25.12.1993, на посаді підземного гірничого очисного забою на шахті імені " ОСОБА_2 " з 09.03.1994 по 24.04.1994, на посаді підземного гірничого очисного забою з повним робочим днем під землею на шахті імені " ОСОБА_3 " з 25.04.1994 по 31.10.1994, на посаді гірничого очисного забою підземного з повним робочим днем на шахті "Томская" з 09.11.1994 по 31.01.1997, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 1.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач в спірних правовідносинах допустив протиправну бездіяльність щодо розгляду заяви ОСОБА_1 про підтвердження стажу роботи від 26 квітня 2021 року, подану через веб-портал ПФУ та зареєстровану під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 23.06.2021 відкрито спрощене провадження по даній справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

13.07.2021 представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки в спірних правовідносинах управління діяло з дотриманням норм чинного законодавства України.

Положеннями ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно ч.2 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України: за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду.

Відповідно 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 у Словацькій Республіці подав заяву про призначення пенсії до відповідного органу. В подальшому, відповідний орган у Словацькій Республіці надіслав заяву до Пенсійного фонду України про призначення пенсії позивачу.

Листом № 13028/02-24 від 11.04.2018 Департамент пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України повідомив про те, що Пенсійний фонд України на лист № 650 628 9020 0 від 11.10.2017 надсилає рішення № 16 від 21.03.2017 про відмову в призначенні пенсії за віком та формуляр UKR/SK 3 про підтвердження страхового стажу, набутого на території України на позивача, який становить 12 років 0 місяців 29 днів. Відповідно до п. 3 ст. 2 Договору між Україною та Словацькою Республікою про соціальне забезпечення не зараховані до українського загального страхового стажу періоди трудової діяльності заявника з 15.11.1993 по 31.01.1997, набуті на території Російської Федерації.

18.03.2021 представник позивача за довіреністю через веб-портал ПФУ, подав від імені та в інтересах ОСОБА_1 заяву, складену у довільній формі, про підтвердження пільгового стажу роботи позивача. Заява була зареєстрована під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-026224. До заяви були додані наступні скановані з оригіналів документи: довіреність від 08.02.2021; закордонний паспорт ОСОБА_1 ; диплом про навчання ОСОБА_1 ; довідку про проходження служби в армії від 02.08.2016 № 250; трудову книжку ОСОБА_1 ; архівну довідку про перейменування Кузнецкуголь від 19.05.2016 № Р-18/2; архівну довідку про перейменування Шахти Томська від 19.05.2016 № Р-19/2; довідку по Шахті Рассвет від 26.10.2014 № 106; довідку про заробітну плату Кузнецкуголь від 19.05.2016 № Р-18/1; довідку про заробітну плату Шахти Томська від 19.05.2016 № Р-19/1; довідку про заробітну плату ОСОБА_4 від 10.11.2016 № 240; довідку про стаж Кузнецкуголь від 19.05.2016 № Р-18; довідку про стаж ОСОБА_5 від 19.05.2016 № Р-19; довідку про стаж ОСОБА_4 від 11.11.2016 № 469; історичну довідку по ОСОБА_6 ; історичну довідку ОСОБА_4 ; наказ Шахти Рассвет від 22.07.1994 № 212 (атестація).

Листом № 4460-6628/3-02/8-2000/21 від 21.04.2021 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомило представника позивача про те, що згідно з Порядком № 18-1 від 10.11.2006 заявник може звернутись до будь - якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від території обслуговування цього органу; відповідно до абз. 2 п. 2.23. Порядку № 22-1 від 25.11.2005 документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.

26.04.2021 представник позивача за довіреністю через веб-портал ПФУ, вдруге подав від імені та в інтересах ОСОБА_1 заяву про підтвердження стажу роботи позивача згідно додатку 2 Порядку № 18-1. Заява була зареєстрована під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722. У вказаній заяві представник позивача просив підтвердити стаж роботи ОСОБА_1 , а саме, зарахувати період навчання з 01.09.1980 по 24.12.1983, строкової служби 12.11.1984 по 26.10.1987 та роботи з 05.01.1984 по 02.11.1984, з 24.12.1987 по 13.10.1993, з 15.11.1993 по 25.12.1993, з 09.03.1994 по 24.04.1994, з 25.04.1994 по 31.10.1994, з 09.11.1994 по 31.01.1997 до пільгового стажу роботи (Список № 1). До заяви додані такі ж самі скановані з оригіналів документи, які подавались разом з першою заявою про підтвердження стажу роботи від 18.03.2021.

В листі № 6040-9812/3-02/8-2000/21 від 24.05.2021 управління повідомило представника позивача про те, що з питань, зазначених у зверненні, було надано відповідь листом № 4460-6628/3-02/8-2000/21 від 21.04.2021. Відповідно до Порядку № 18-1 від 10.11.2006 із заявою про підтвердження стажу роботи запропоновано ОСОБА_1 або його представнику, звернутись до будь - якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від території обслуговування цього органу.

Не погоджуючись із вказаною відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Щодо вирішення справи по суті, суд зазначає наступне.

Згідно ст. 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Отже, конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулюються Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", Закон № 1058-IV).

Згідно ч. 1 ст. 9 Закону № 1058-IV в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (в редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 7 липня 2014 року № 13-1) "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок № 22-1) затверджено порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Згідно п. 1.1 Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Відповідно до п. 2.23 цього Порядку документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

Разом із цим Указом Президента України від 8 листопада 2019 року № 837 "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави" з метою забезпечення подальшого здійснення структурних економічних реформ, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку України, підвищення добробуту населення, гармонійного розвитку регіонів, продовження впровадження європейських стандартів життя, зміцнення держави постановлено Кабінету Міністрів України вжити заходи, в тому числі: запровадження надання переважної більшості адміністративних послуг в електронному вигляді, насамперед послуг у сфері пенсійного забезпечення; до 30 червня 2020 року запровадження механізму автоматичного, без звернення особи, призначення пенсій за віком при досягненні пенсійного віку.

Як вбачається з офіційного сайту Пенсійного фонду України, на виконання зазначеного Указу Пенсійний фонд України в червні 2020 року розпочав упровадження нової системи "Автоматичне призначення пенсій" (без звернення особи), згідно якої подати документи для призначення пенсії можна через особистий кабінет на веб-порталі Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису, при цьому разом з анкетою-заявою на автоматичне призначення пенсії особа подає файли сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та ідентифікують цю особу. При цьому зазначено, що під час опрацювання звернень особі надсилаються повідомлення на вказаний мобільний номер телефону та адресу електронної пошти. Вказано також, що скановані копії виготовляються з оригіналів трудової книжки та документів про стаж, мають містити всі сторінки трудової книжки в хронологічному порядку та поля відповідних документів, бути придатними для сприйняття їх змісту; скан-копії повинні бути чіткими, тобто мають добре читатися назва документа, його серійний номер (за наявності), дата видачі, прізвище ім`я та по батькові власника, печатки, підписи тощо (https://www.pfu.gov.ua/cn/393004-novi-onlajn-poslugy-pensijnogo-fondu-ukrayiny-gotuyemo-dokumenty-dlya-pryznachennya-pensiyi-samostijno/).

При цьому, нормативними документами, якими встановлено вимоги щодо підтвердження трудового стажу у разі відсутності трудової книжки та подання документів для призначення пенсії, як і раніше є Порядок № 22-1 та Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637) (https://www.pfu.gov.ua/lg/341181-avtomatychne-pryznachennya-pensiyi/).

Підпунктом 2 п. 2.1 Порядку № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії додаються документи про стаж, що визначені Порядком 637.

Відповідно до п. 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Згідно ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ та ст. 48 Кодексу законів про працю України також основним документом, що підтверджує стаж роботи особи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Порядку № 637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Також, суд вказує наступне.

Відповідно до п. 1 Порядку № 18-1 цей Порядок визначає процедуру підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи: для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлену для окремої категорії працівників, у разі ліквідації підприємства, установи, організації без визначення правонаступника; до 01 січня 2004 року, якщо в трудовій книжці є записи з виправленнями або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях (їх правонаступниках), розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (далі - підприємства, які розташовані на тимчасово окупованій території).

Згідно з абз. 1, 2, 5 п. 2 Порядку № 18-1, дія цього Порядку поширюється на осіб, які працювали: на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України; у період до 01 січня 2004 року на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, та якщо в трудовій книжці є записи з виправленням або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи (далі - періоди роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території).

Відповідно до п. 11 Порядку № 18-1 із заявою про підтвердження стажу роботи (додаток 2) заявник (його законний представник або представник, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально (далі - його представник) може звернутись до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від території обслуговування цього органу.

Для підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, до заяви додаються: документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01 липня 2004 року та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр); трудова книжка; документи (за наявності), видані архівними установами, зокрема: довідка про заробітну плату; копії документів про проведення атестації робочих місць; копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати.

Пунктом 3 Порядку № 18-1 підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років та періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії (далі - Комісії).

Відповідно до п. 6 Порядку № 18-1 основним завданням Комісії є розгляд заяв про підтвердження стажу роботи та прийняття за результатами їх розгляду рішень про підтвердження (відмову в підтвердженні) стажу роботи.

Згідно з п. 10 Порядку № 18-1 рішення про результати розгляду заяви про підтвердження стажу роботи (додаток 1) приймається більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні, підписується головою Комісії або його заступником та набуває чинності з дня його прийняття.

Відповідно до абз. 2, 5 п. 2 розділу І Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління ПФУ від 30.07.2015 № 13-1 (далі – Положення № 13-1), у цьому Положенні терміни вживаються у таких значеннях: вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду (система надання послуг в електронній формі) (далі - вебпортал) - сукупність програмно-технічних засобів, що забезпечують оперативне приймання, обробку, зберігання та передачу інформації (даних) під час надання послуг громадянам, застрахованим особам та страхувальникам, а також надання установам банків та організаціям, що здійснюють виплату та доставку пенсій, інформації в електронній формі з дотриманням адресності та заходів щодо захисту відповідних видів інформації (даних); електронна послуга - надання інформації та/або документів з метою вирішення порушених особою, яка звертається до органів Пенсійного фонду, питань за допомогою засобів вебпорталу.

Згідно з абз. 6 п. 1 Розділу ІV Положення № 13-1 надання органами Пенсійного фонду послуг в електронній формі здійснюється з використанням технологій віддаленого доступу (вебтехнологій) та автоматизованої передачі і обробки інформації і включає подання користувачем електронних послуг через вебпортал з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID заяв, передбачених абзацом другим пункту 1.1 розділу І Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 та заяви про підтвердження стажу роботи відповідно до Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10 листопада 2006 року № 18-1 разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).

Враховуючи викладене, позивач мав право подавати заяву про підтвердження стажу роботи згідно додатку 2 Порядку № 18-1 разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту через веб-портал з використанням кваліфікованого електронного підпису.

При цьому, після отримання вказаної заяви, управління мало обов`язок розглянути таку заяву та прийняти відповідне рішення за результатом її розгляду.

Однак, вказаного рішення не було прийнято.

У зв`язку з чим, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області стосовно розгляду заяви ОСОБА_1 про підтвердження стажу роботи від 26 квітня 2021 року, подану через веб-портал ПФУ та зареєстровану під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722 та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській розглянути заяву ОСОБА_1 про підтвердження стажу роботи від 26 квітня 2021 року, подану через веб-портал ПФУ та зареєстровану під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722, та прийняти рішення про результати розгляду заяви про підтвердження стажу роботи.

Поряд з цим, стосовно позовних вимог про зобов`язання відповідача винести рішення, яким підтвердити період навчання з 01.09.1980 по 24.12.1983 у ПТУ № 72 м. Кіровське Донецької області, період проходження строкової військової служби у Радянській Армії з 12.11.1984 по 26.10.1987, періоди роботи на посаді електрослюсаря підземного на шахтоуправлінні "Рассвет" з 05.01.1984 по 02.11.1984, на посаді гірничого очисного забою з повним робочим днем під землею на шахтоуправлінні "Рассвет" з 24.12.1987 по 13.10.1993, на посаді підземного гірничого очисного забою у ТОВ "Карбон" з 15.11.1993 по 25.12.1993, на посаді підземного гірничого очисного забою на шахті імені " ОСОБА_2 " з 09.03.1994 по 24.04.1994, на посаді підземного гірничого очисного забою з повним робочим днем під землею на шахті імені " ОСОБА_3 " з 25.04.1994 по 31.10.1994, на посаді гірничого очисного забою підземного з повним робочим днем на шахті "Томская" з 09.11.1994 по 31.01.1997, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 1, суд вказує наступне.

Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Наведені положення не дозволяють скаржитися щодо законодавства або певних обставин абстрактно, лише тому, що заявник вважає начебто певні положення норм законодавства впливають на його правове становище.

Враховуючи те, що заява позивача про підтвердження стажу роботи від 26.04.2021 по суті відповідачем не розглянуто, суд виходить з того, що заявлена позивачем вимога є передчасною, а тому задоволенню не підлягає.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) до до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (місцезнаходження - майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, ідентифікаційний код - 14099344) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області стосовно розгляду заяви ОСОБА_1 про підтвердження стажу роботи від 26 квітня 2021 року, подану через веб-портал ПФУ та зареєстровану під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській розглянути заяву ОСОБА_1 про підтвердження стажу роботи від 26 квітня 2021 року, подану через веб-портал ПФУ та зареєстровану під № ВЕБ-20001-Ф-З-21-039722, та прийняти рішення про результати розгляду заяви про підтвердження стажу роботи.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код - 14099344) судовий збір у розмірі 908 грн (дев`ятсот вісім) грн 00 коп. в дохід держави за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.С. Мороко