
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залучення відповідача в адміністративній справі
23 вересня 2021 року ЛуцькСправа № 140/9256/21 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання Управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області про заміну первісного відповідача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області про визнання протиправними дій та рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області про визнання протиправними дій та скасування рішення про припинення надання житлової субсидії, зобов`язання надати йому житлову субсидію відповідно до раніше оформленої заяви.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.42).
16.09.2021 через канцелярію суду представник відповідача подав клопотання про заміну первісного відповідача належним відповідачем, яке мотивоване тим, що Управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області на даний час не має законних підстав приймати рішення щодо призначення/відмови житлової субсидії ОСОБА_1 , жителю села Великий Омеляник так, як позивач не перебуває на обліку в управлінні (а.с.46-48).
Аналізуючи аргументи, викладені в клопотанні, суд приходить до висновку про залучення у справі другого відповідача з огляду на таке.
Так, спірні правовідносини у даній справі виникли з приводу припинення надання житлової субсидії ОСОБА_1 на підставі рішення від 08.07.2021 №1158/01-32 про припинення надання житлової субсидії, яке прийняте Управлінням соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №708-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Волинської області», рішення Луцької міської ради від 17.12.2020 №1/20 «Про реорганізацію сільських рад шляхом приєднання до Луцької міської ради», Заборольська територіальна громада (в підпорядкуванні якої перебувало село Великий Омеляник) ввійшла до складу Луцької міської територіальної громади.
Як слідує з матеріалів справи, Управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області згідно з актом прийому-передачі від 19.07.2021 передало особові справи одержувачів житлових субсидій, в тому числі позивача ОСОБА_1 , до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради (а.с.50-51).
Відповідно до пунктів 43, 60, 129 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву; декларацію; довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності); договір наймання (оренди) житла (у разі наявності); інші документи, які не передбачені цим пунктом, але відповідно до цього Положення необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).
Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів та отримання інформації відповідно до пункту 50 цього Положення приймається рішення про: призначення житлової субсидії; непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від`ємне значення); відмову в призначенні житлової субсидії.
На кожного одержувача житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення заводять справу, в якій зберігаються матеріали, необхідні для призначення житлової субсидії, та розрахунки її розміру.
Отже, з вищевикладеного слідує, що на даний час повноваження щодо надання житлової субсидії позивачу ОСОБА_1 перейшли до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради.
Відповідно до частини третьої статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Відтак, оскільки позов подано до Управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області, до якого заявлено позовні вимоги щодо визнання протиправними дій та скасування рішення про припинення житлової субсидії, при цьому позовні вимоги зобов`язального характеру, а саме: надати позивачу житлову субсидію, заявлені до неналежного відповідача, тому Департамент соціальної політики Луцької міської ради слід залучити до участі у справі як другого відповідача.
З наведених підстав суд дійшов висновку, що у клопотанні представника відповідача про заміну первісного відповідача слід відмовити.
Керуючись статтями 48, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У клопотанні представника відповідача про заміну первісного відповідача відмовити
Залучити до участі у справі як співвідповідача Департамент соціальної політики Луцької міської ради (43025, Волинська область, місто Луцьк, проспект Волі, будинок 4а, ідентифікаційний код 03191963).
У зв`язку із залученням співвідповідача судовий розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації Волинської області, Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання протиправними дій та рішення, зобов`язання вчинити дії проводити спочатку та за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у межах строку розгляду справи, передбаченого частиною першою статті 258 КАС України.
Надати відповідачу – Департаменту соціальної політики Луцької міської ради строк для подання відзиву на позов – п`ятнадцять днів з дня вручення копії ухвали про залучення співвідповідача у справі, який повинен відповідати вимогам частини другої статті 162 КАС України.
Роз`яснити відповідачу – Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, що відповідно до частини третьої статті 79 КАС України відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Роз`яснити відповідачу – Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, що відповідно до вимог частини третьої статті 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162 КАС України).
Роз`яснити сторонам, що письмові докази подаються безпосередньо до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії з дотриманням вимог статей 79, 94 КАС України, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі, разом із витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, а відповідачу – Департаменту соціальної політики Луцької міської ради також копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і не може бути оскаржена.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій
24 вересня 2021 року