Постанова № 99847457, 24.09.2021, Бородянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
24.09.2021
Номер справи
939/2145/21
Номер документу
99847457
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 939/2145/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 вересня 2021 рокусмт Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка надійшла з батальйону патрульної поліції в селі Чайки Управління патрульної поліції в Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Драганівки Чемеровецького району Хмельницької області, громадянина України, працюючого на посаді водія-експедитора в ТОВ "Мадагаскар 4" в м. Києві, який проживає і зареєстрований в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

02 вересня 2021 року, приблизно, о 14-й годині 49 хвилин, на 57 км автодороги Т-10-19 "Феневичі-Бородянка-Макарів-Бишів" в Бучанському районі Київської області, ОСОБА_1 з ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: порушення координації рухів, виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці, керував автомобілем "Fiat Scudo", реєстраційний номер НОМЕР_2 , від проходження медичного огляду у медичному закладі на стан наркотичного сп`яніння відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

При розгляді ОСОБА_1 свою провину не визнав, пояснивши, що 02 вересня 2021 року він на службовому автомобілі "Fiat Scudo" їхав в сторону смт Макарова Київської області; був дуже стомлений і під час руху задрімав за кермом, автомобіль втратив керованість і виїхав на смугу зустрічного руху, у зв`язку з чим його зупинили працівники поліції, які запідозрили, що він нетверезий і провели йому огляд з використанням приладу "Драгер"; після того як прилад не показав наявність алкоголю в його організмі, поліцейські запропонували йому пройти огляд на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі, на що він також погодився; однак, коли вони приїхали до лікарні, то він запідозрив, що поліцейські домовилися з лікарем про конкретний результат огляду, а тому він відмовився проходити огляд в лікарні на стан наркотичного сп`яніння; через два дні він самостійно звернувся до медичної лабораторії, де пройшов огляд, який не виявив в його організмі наркотичних речовин.

При розгляді справи також були досліджені такі докази.

Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 339661 від 02 вересня 2021 року, ОСОБА_1 в протоколі по суті порушення зазначив, що з протоколом погоджується, до працівників поліції претензій не має.

Як убачається з відтвореного відеозапису події з портативного відеореєстратора поліцейського, поліцейські зупинили автомобіль, за кермом якого знаходиться ОСОБА_1 ; водію ОСОБА_1 працівники поліції запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння з використанням приладу "Драгер" і результат огляду показав відсутність алкоголю в організмі водія; після цього працівники поліції запропонували водію пройти огляд на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі у лікаря-нарколога, на що водій ОСОБА_1 погодився; коли водій разом з працівниками поліції приїхали до медичного закладу, то ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан наркотичного сп`яніння без пояснення причин.

Оцінюючи досліджені докази, суддя приходить до такого висновку.

За ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти у встановленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Відповідно до п. 6, 7 розділу І та п. 8, 9, 10 розділу ІІ "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Згідно з п. 12 розділу ІІ "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я.

В даному випадку поліцейськими були дотримані зазначені вимоги.

Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він з ознаками наркотичного сп`яніння керував транспортним засобом і відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння.

Доводи ОСОБА_1 в тій частині, що він через два дні самостійно звернувся до медичного закладу, де пройшов огляд на стан сп`яніння, результат якого не виявив в його організмі наркотичних засобів, не виключають його відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки, перебуваючи безпосередньо в медичному закладі, водій відмовився проходити огляд на стан наркотичного сп`яніння, а тому наданий ним результат досліджень з медичної лабораторії "Діла" від 04 вересня 2021 року суддею до уваги не приймається.

При цьому суддя враховує, що медична лабораторія "ДІЛА" не відноситься до закладів охорони здоров`я, яким надано право на проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції відповідно до положень ст. 266 КУпАП, і крім того огляд проведено пізніше ніж протягом двох годин після зупинення водія поліцейськими, без супроводження водія поліцейськими і надані результати досліджень не є належно оформленим документом.

Також, суддя враховує, що ОСОБА_1 ставиться у вину не керування транспортним засобом в стані наркотичного сп`яніння, а саме відмова від проходження у встановленому порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння і цей факт знайшов своє підтвердження при розгляді справи.

У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454 гривні.

Керуючись ст. 23, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.

Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяГ. Стасенко