Постанова № 99841736, 20.09.2021, Заводський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
20.09.2021
Номер справи
208/8053/21
Номер документу
99841736
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

справа № 208/8053/21

№ провадження 3/208/3316/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 вересня 2021 р. м. Кам`янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Івченко Т.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Департаменту запобігання політичній корупції Національного агентства з питань корупції у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працює керівником ТОВ «АФІНАЦЕНТР», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 53-15/249 від 03.09.2021, за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за II квартал 2020 року (далі - Звіт), поданого 31.05.2021 року до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) політичною партією «Українські соціал демократи» ідентифікаційний код 34624528 (далі - Партія), встановлено, що 04.05.2020 року ТОВ «АФІНОЦЕНТР» (ідентифікаційний код 39107995) здійснено грошовий внесок на рахунок Партії платіжним доручення № 17 з банківського рахунку НОМЕР_2 у розмірі 20 000,00 гривень. На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії свідчить банківська виписка.

Відповідно до частини четвертої статті 14 Закону внеском на підтримку політичної партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або негрошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи іншої діяльності на підтримку партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціною, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи.

Водночас, відповідно до даних електронної системи публічних закупівель України РrоZоrrо, внескодавцем ТОВ «АФІНАЦЕНТР» укладені договори про закуплю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, а саме у 2020 році ТОВ уклало два договори «підряду на виконання робіт» з військовою частиною Т0310 (ідентифікаційний код 33248509) від 1302.2020 № 2/13 на загальну суму 5 542 656,90 гривень.

При цьому засновником військової частини Т0310 (ідентифікаційний код 33248509) є Міністерство оборони України, а органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить зазначена юридична особа публічного права є Державна спеціальна служба транспорту (ідентифікаційний код 33145904).

Відповідно до Положення «Про Міністерство оборони України» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. № 671 (у редакції Постанови КМУ від 19.10.2016 р. № 730) Міністерство оборони України (далі - Міноборони) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, Міноборони є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період та Міноборони є центральним органом виконавчої влади та військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили та Держспецтрансслужба

Отже, момент вчинення правочину - укладання договору із військовою частиною Т0310 свідчить, що ТОВ «АФІНАЦЕНТР» забезпечило (товарами, роботами, послугами) потреби держави.

Враховуючи обмеження передбачені пунктом 9 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» в редакції, що діяла станом на 18.10.2019, не допускається здійснення внесків на підтримку політичних юридичними особами, з якими укладено такий договір на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, - протягом строку дії такого договору та протягом одного року після припинення його дії.

Відповідно до абзацу третього статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року становить 2 102,00 гривень (100 х 2 102,00 = 210 200,00).

Зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Парті від 28.07.2021 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 28.07.2021 № 741, затвердженого наказом Національного агентства від 29.07.2021 № 464/21.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєструю юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) ТОВ «АФІНАЦЕНТР» (ідентифікаційний код 39107995) зареєстровано за адресою АДРЕСА_2 , керівником якого є ОСОБА_1 .

Таким чином, порушено пункт 9 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», чим вчинено порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичних партій, що є підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений відповідно до вимог ст. 277-2 КУпАП, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа на його електронну адресу та актом кур`єру від 20.09.2021р., який до початку розгляду справи намагався вручити кур`єрською доставкою повідомлення – повістку про час, дату та місце розгляду справи.

Причини неявки суду правопорушник не повідомив, заяв та клопотань до суду не подавав.

Крім того, на офіційному сайті Заводського районного суду м. Дніпродзержинська (https://zv.dp.court.gov.ua/sud), в розділі «Громадянам» у вкладці «Список судових справ, призначених до розгляду» з моменту призначення даної справи до розгляду були зазначені дата, час та місце слухання.

У п. 41 рішення Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» (заява № 3236/02) наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Згідно з положенням частини четвертої статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 212-15 цього кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Оскільки відповідно до ч.2 ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст..ст. 2127 - 21220 КУпАП розглядаються у триденний строк, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності суд дійшов наступного висновку.

За приписами ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності законом.

Відповідно до вимогст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.

Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

В ході розгляду справи суд встановив, що відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 53-15/249 від 03.09.2021 вбачається, що уповноваженою особою Національного агентства з питань запобігання корупції - керівник відділу зовнішньої комунікації Департаменту запобігання політичній корупції О.Балась складено протокол про вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ст. 212-15 КУпАП, а саме порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

З протоколу убачається, що за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за II квартал 2020 року (далі - Звіт), поданого 31.05.2021 року до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) політичною партією «Українські соціал демократи» ідентифікаційний код 34624528 (далі - Партія), встановлено, що 04.05.2020 року ТОВ «АФІНОЦЕНТР» (ідентифікаційний код 39107995) здійснено грошовий внесок на рахунок Партії платіжним доручення № 17 з банківського рахунку НОМЕР_2 у розмірі 20 000,00 гривень. На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії свідчить банківська виписка.

Також, відповідно до даних електронної системи публічних закупівель України РrоZоrrо, внескодавцем ТОВ «АФІНАЦЕНТР» укладені договори про закуплю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, а саме у 2020 році ТОВ уклало два договори «підряду на виконання робіт» з військовою частиною Т0310 (ідентифікаційний код 33248509) від 1302.2020 № 2/13 на загальну суму 5 542 656,90 гривень.

При цьому засновником військової частини Т0310 (ідентифікаційний код 33248509) є Міністерство оборони України, а органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить зазначена юридична особа публічного права є Державна спеціальна служба транспорту (ідентифікаційний код 33145904).

Відповідно до Положення «Про Міністерство оборони України» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. № 671 (у редакції Постанови КМУ від 19.10.2016 р. № 730) Міністерство оборони України (далі - Міноборони) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, Міноборони є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період та Міноборони є центральним органом виконавчої влади та військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили та Держспецтрансслужба

Отже, момент вчинення правочину - укладання договору із військовою частиною Т0310 свідчить, що ТОВ «АФІНАЦЕНТР» забезпечило (товарами, роботами, послугами) потреби держави.

Зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Парті від 28.07.2021 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 28.07.2021 № 741, затвердженого наказом Національного агентства від 29.07.2021 № 464/21.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєструю юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) ТОВ «АФІНАЦЕНТР» (ідентифікаційний код 39107995) зареєстровано за адресою АДРЕСА_2 , керівником якого є ОСОБА_1 .

Згідно зі статтею 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.

Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник ТОВ «АФІНАЦЕНТР» (ідентифікаційний код 39107995) вчинив порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії, відповідальність за яке передбачена статтею 212-15 КУпАП.

Крім того, судом встановлено, що листом від 04.08.2021 № 53-07/58968/21 з роз`ясненням прав, передбачених ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, НАЗК запросило керівника ТОВ «АФІНАЦЕНТР» - ОСОБА_2 з`явитися 17.08.2021 до Національного агентства за адресою: м. Київ, бульв. Дружби народів, 28 з метою надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно з даними пошукової форми АТ «Укрпошта» за адресою місця знаходження ТОВ «АФІНАЦЕНТР» листа вручено особисто 12.08.2021.

17.08.2021 до Національного агентства ОСОБА_1 не з`явився, про причини неявки не повідомив, актом від 17.08.2021 № 50-07/422 було зафіксовано факт неявки ОСОБА_1

18.08.2021 за вх. 07/65507/21 листом за підписом керівника ТОВ «АФІНАЦЕНТР» ОСОБА_3 поінформовано Національне агентство про неможливість свого прибуття на зазначену дату (17.08.2021) через стан здоров`я та заявлене клопотання про перенесення дати складання протоколу та надання пояснення по справі на іншу дату.

Листом від 18.06.2021 року № 53-07/62816/21 з роз`ясненням прав, передбачених ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, НАЗК повторно запросило керівника ТОВ «АФІНАЦЕНТР» - ОСОБА_2 з`явитися 02.09.2021, з метою надання пояснень по суті вчиненого правопорушення

Крім того, у зазначеному листі ОСОБА_1 запропоновано у разі неможливості, з поважних причин, з`явитися на зазначену дату, узгодити дату прибуття до Національного агентства за номером телефону НОМЕР_3 .

Згідно з даними повідомлення про вручення AT «Укрпбшта» зазначений лист не вручено адресату з інших підстав.

02.09.2021 ОСОБА_1 до Національного агентства не з`явився, що було зафіксовано актом про неявку від 02.09.2021 № 50-07/433.

Судом встановлено, що за відсутності можливості застосування інших дій, Національним агентством було вжито всіх достатніх та допустимих заходів щодо належного повідомлення ОСОБА_1 про вчинене правопорушення, дату явки до Національного агентства для надання пояснень по суті вчиненого правопорушення, складання протоколу про адміністративне правопорушення та щодо роз`яснення йому прав, передбачених ч. 3 ст.256, ст.268 КУпАП, ст. 63 Конституції України.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 був належним чином повідомленим та обізнаним про відкрите відносно нього провадження, йому було надано можливість надати свої пояснення, а також йому було відомо про факт складання щодо нього протоколу, а тому його не було позбавлено права на захист в контексті ст. 63 Конституції України та прав, визначених ст. 268 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 , як керівника ТОВ «АФІНАЦЕНТР», у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 53-15/249 від 03.09.2021 (а.с.2-8); копією Звіту політичної партії про майно, доходи витрати і зобов`язання фінансового характеру (а.с. 9-14); копією банківської виписки (а.с.15-16); копією договору підряду на виконання робіт від 13.02.2020 № 03/13 (а.с.34-45); копією Звіту про виконання договору про закупівлю UA-2020-01-20-003216-с (а.с.47-48); копією Акта про проведення аналізу Звіту політичної партії «УКРАЇНСЬКІ СОЦІАЛ ДЕМОКРАТИ» (а.с.17-21); копією Висновку про результати аналізу Звіту політичної партії політичної партії про майно, доходи витрати і зобов`язання фінансового характеру (а.с.21-24); витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 39107995 (а.с.28); копією статуту ТОВ «АФІНАЦЕНТР» (а.с.29-33); копією форми протоколу розкриття тендерної пропозиції (а.с.46); витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 33248509 (а.с.49); витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 33145904 (а.с.50); витягом з наказу Національного агентства від 20.07.2021 № 432/21 «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» (а.с.25-27); копією листів Національного агентства (а.с. 53-54, 58-59, 64); актом про неявку ОСОБА_1 від 17.08.2021 № 50-07/422 (а.с.56); актом про неявку ОСОБА_1 від 02.09.2021 № 50-07/433 (а.с.61).

Дослідивши адміністративні матеріали та подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП.

Диспозиція ст. 212-15 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації референдуму.

Згідно п.9 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, з якими укладено договір про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, а також юридичними особами, з якими укладено такий договір на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, - протягом строку дії такого договору та протягом одного року після припинення його дії.

Відповідно до ч. 4 ст. 14 Закону України «Про політичні партії в Україні» внеском на підтримку політичної партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або негрошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи іншої діяльності на підтримку партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціною, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи.

Суд неупереджено, всебічно та повно оцінивши всі докази по справі дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КпАП України є повністю доведеною.

Разом з тим, суд бере до уваги, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання (вилучення спеціального права) вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.

Згідно зі ст. 280 КУпАП, обставин, які обтяжують чи пом`якшують відповідальність, визначені статтями 34-35 КУпАП судом не встановлено.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, суд вважає за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення в межах санкції ст. 212-15 КпАП України, у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП. судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року у розмірі 2270 грн.

Тому, оскільки ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушенні та притягнуто до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним стягнути з нього на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7,34-35,40-1,212-15,245,251,252, 256, 283,285,289,291,294,307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», КУпАП, суд -

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП та накласти адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. (одна тисяча сім сом гривень 00 копійок) з конфіскацією суми внеску 20000,00 гривень (десять тисяч) на підтримку політичної партії.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працює керівником ТОВ «АФІНАЦЕНТР» (код 39107995 зареєстронано за адресою: АДРЕСА_3 ), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири ) гривні 00 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Роз`яснити, що на підставі ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1ст. 307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

Згідно до ч. 4 ст. 307 КУпАП, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.

Суддя Івченко Т. П.