Постанова № 9983872, 17.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
2а-3184/10/1370
Номер документу
9983872
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

17 червня 2010 р. р. № 2а-3184/10/1370

09 год. 50 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Москаля Р.М., за участю секретаря судового засідання Шийки Н.П., представника позивача Рущак О.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області

до ДКП "Центральна міська аптека №189"

пропро стягнення заборгованостів сумі 154,50 грн. , Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державного комунального підприємства «Центральна міська аптека № 189»про стягнення з відповідача економічних санкцій за отримання необґрунтованої виручки в сумі 154,50 грн. В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила задовольнити його повністю з наступних мотивів. За наслідками перевірки відповідача встановлено що в період з 11.02.2009 року по 14.04.2009 року підприємство реалізовувало лікарські засоби та вироби медичного призначення зазначені у переліку вітчизняних та імпортних лікарських засобів та виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню з торгівельною надбавкою від 17% до 32%, що перевищує 15% , передбачених постановою КМУ від 17.10.2008 року № 955. Результати перевірки відображено в акті від 13.01.2010 року № 826, на його підставі прийнято рішення № 17 від 19.01.2010 року про застосування до ДКП «Центральна міська аптека № 189»економічних санкцій в сумі 154,50 грн. Оскільки у встановлені законом строки ці кошти до бюджету так і не надійшли, позивач звернувся до суду про їх стягнення з відповідача.

Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про час та дату судового розгляду справи, призначеного на 13.05.2010 року та 17.06.2010 року повідомлявся належним чином. Але обидва поштові конверти з судовими викликами та документами, відправлені за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача (згідно з витягом з офіційного веб-сайту ДП «Інформаційно-ресурсний центр» таким є: Львівська область. м. Червоноград, вул. Шептицького, 12) повернулись до суду з відміткою органу звязку «не діюче». За таких обставин немає доцільності втретє відкладати судове засідання. Представник позивача наполягає на розгляді справи про суті, оскільки суд вжив всіх належних заходів для повідомлення відповідача. Враховуючи наведені обставини та сплив встановленого КАС двомісячного строку розгляду справи суд на підставі ст.ст. 71, 128 КАС України ухвалив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

В судовому засіданні суд на підставі ч. 3 ст. 160 КАС України оголосив вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено 21 червня 2010 року.

Розглянув матеріали адміністративної справи, заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно та обєктивно дослідив наявні у справі докази, оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ст. 13, 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Відповідно до вимог п. 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції та Міністерства фінансів України від 03.ё2.2001. р. № 298/519, підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства. Таким порушенням є, зокрема, включення у вартість послуг, ціни (тарифи) на які регулюються, фактично не виконаних послуг.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції, Державна інспекція з контролю за цінами та державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі приймають рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством. Підставою для прийняття рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є акти перевірок, які складаються посадовими особами органів державного контролю за цінами.

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення»та постанови Кабінету Міністрів України «Питання Державної інспекції з контролю за цінами», з 30 грудня 2009 року по 13 січня 2010 року державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області провела планову перевірку ДКП «Центральна міська аптека № 189»на предмет дотримання порядку формування та застосування цін субєктом господарювання, що здійснює діяльність з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення відповідно до вимог постанови КМУ від 17.10.2008 р. № 955 та від 25.03.2010 р. № 333. Внаслідок перевірки встановлено, що в період з 11.02.2009 року по 14.04.2009 року підприємство реалізовувало лікарські засоби та вироби медичного призначення зазначені у переліку вітчизняних та імпортних лікарських засобів та виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню з торгівельною надбавкою від 17 % до 32 %, що перевищує 15% , передбачено у постанові КМУ від 17.10.2008 року № 955. Результати перевірки відображено в акті від 13.01.2010 року № 000826. На його підставі прийнято рішення № 17 від 19.01.2010 року про застосування до ДКП «Центральна міська аптека № 189»економічних санкцій в сумі 154,50 грн., з яких 51,50 грн. сума порушення, 103 грн. штраф у двократному розмірі. Копію згаданого рішення з вказівкою терміну його виконання відповідач отримав 21.01.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Оскільки станом на день розгляду справи судом відповідач не сплатив за належністю вказаних економічних санкцій в сумі 154,50 грн., орган державного контролю обґрунтовано звернувся до суду про їх примусове стягнення.

З огляду на викладене позовні вимоги державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області є обґрунтованими та підтвердженими долученими до матеріалів справи доказами.

Судові витрати відповідно до вимог ч. 2, 4 ст. 94 КАС України з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з державного комунального підприємства «Центральна міська аптека №189»(Львівська область, м. Червоноград, вул. Шептицького, 12; ідентифікаційний код 05485315) в дохід бюджету економічні санкції в сумі 154 (сто пятдесят чотири) грн. 50 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанову суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя Москаль Р.М.