Постанова № 9983733, 17.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
2а-4761/10/1370
Номер документу
9983733
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

17 червня 2010 р. р. № 2а-4761/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Тертичного В.Г.

при секретарі судового засідання Козьміна А.М.

за участю представників сторін:

від позивача - Дорош А.Б. (дов.№ 104/10-007 від 15.12.2009 року)

від відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова

до ТОВ "Смолоскип"

пропро припинення юридичної особи ,

в с т а н о в и в :

03 червня 2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції в Сихівському районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Смолоскип»про припинення юридичної особи.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не подає звітність з 2009 року, чим порушує вимоги п.п. 2, 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування». Покликаючись на повноваження органів Державної податкової служби, передбачені п. 17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу України», просить припинити відповідача як юридичну особу.

В судовому засіданні представник позивач підтримав позовні вимоги з тих самих міркувань, просить позов задоволити.

Відповідач в судове засідання не зявився. Конверт з ухвалою повернутий відділом звязку із відміткою «Адресат за вказаною адресою не знаходиться». Письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Відповідно до статті 36 КАС України, вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Оскільки повідомлення направлялось відповідачу за адресою, вказаною в установчих документах, суд вважає, що вжив всіх передбачених законом заходів для забезпечення явки останнього до суду.

За таких обставин суд розглядає адміністративну справу у відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

29.08.1995 року державним реєстратором Львівською міською радою було проведено державну реєстрацію юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Смолоскип».

Як платник податків, відповідач перебуває на обліку в ДПІ у Сихівському районі м.Львова з 29.08.1995 року за № 4150, що підтверджується довідкою зазначеної ДПІ від 20.04.2010 р. № 1408.

Станом на 19.04.2010 року відповідач заборгованості по податках перед бюджетом немає, що підтверджується довідкою ДПІ № 6054/19-036 від 22.04.2010 року. Факт відсутності заборгованості відповідача перед бюджетом на час розгляду справи представник позивача визнав в судовому засіданні.

З листа від 31.03.2010 року № 3777/04-37 Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м.Львова вбачається, що відповідача перед вказаним управлінням не звітується з 01.01.2009 року.

У листі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 01 квітня 2010 року № 1310/05 у відповідь на лист позивача від 29.03.2010 року, який стосувався відповідача, вказано, що заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду відсутня.

Відповідно до листа Галицької районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Львівського обласного відділення заборгованість у відповідача також відсутня.

Неподання відповідачем документів податкової звітності з 2008 року підтверджується Актом про порушення податкового законодавства № 47 від 19.04.2010 року складеним працівниками ДПІ. Таким чином, неподання документів податкової звітності відповідачем триває понад один рік.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р. платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»від 15.05.2003р. (з наступними змінами і доповненнями) юридична особа припиняється, зокрема, в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з її банкрутством, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Таким чином, факт неподання податкової звітності відповідачем до ДПІ Сихівському районі м.Львова протягом більш ніж річного періоду, як підстава припинення юридичної особи, підтверджується належними засобами доказування.

Відповідно до частини першої ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. А абзацом другим частини другої цієї статті передбачено, що виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.

А частиною сьомою цієї статті передбачено, що державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису, в якому керівник органу управління або засновник (учасник) юридичної особи вказаний як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи зобов'язаний надіслати такому керівнику органу управління або засновнику (учаснику) юридичної особи, а також суду, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією, відповідне повідомлення.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 1 ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені цією частиною та частиною другою цієї статті.

Відповідно до ч. 10 ст. 38, ч. 8 ст. 36 цього ж Закону за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 9 ст. 36 Закону строк державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Проаналізувавши чинне законодавство, пов'язане з припиненням підприємницької діяльності юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за рішенням суду, що не пов'язане з банкрутством, суд вважає за необхідне створити ліквідаційну комісію в складі: керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Смолоскип», встановити строк роботи ліквідаційної комісії не більше дванадцяти місяців з дня набрання даною постановою законної сили.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу

На підставі вищенаведеного, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Смолоскип» (що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Буйка, 2А, код ЄДРПОУ 23267542).

3. Копію постанови у день набрання нею законної сили надіслати державному реєстратору для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи. Державному реєстратору вказати як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи.

4. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено 22.06.2010 року.

Суддя Тертичний В.Г.