Постанова № 9983406, 20.05.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2010
Номер справи
2а-3427/10/1370
Номер документу
9983406
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

20 травня 2010 р. р. № 2а-3427/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Мричко Н.І.

при секретарі Якимець О.І.

за участю представника позивача Білоуса А.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за заявою

Державна податкова інспекція у Стрийському районі Львівської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроконтракт-Львів»

прозастосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках платника податків ,

встановив:

Державна податкова інспекція у Стрийському районі Львівської області (надалі ДПІ у Стрийському районі Львівської області) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроконтракт-Львів»(ТзОВ «Агроконтаркт-Львів») про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках на строк 3168 годин.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що згідно плану графіку документальних перевірок на 1-й квартал 2010р. було виписано направлення від 15.02.2010р. № 000086/23-3 на проведення виїзної планової документальної перевірки ТзОВ «Агроконтракт - Львів». При виході працівників органів податкової служби за юридичною (м.Стрий, вул. Шевченка, 88б) та фактичною (м.Львів, вул.Городоцька,355) адресами підприємства, встановлено, що за зазначеними вище адресами ТзОВ «Агроконтракт - Львів»та його посадові особи відсутні. За вказаним фактом було складено акт від 15.02.2010р. №19/23-3/35130711; акт від 15.02.2010р.№ 20/23-3/24975539 та скеровано на адресу податкової міліції запит щодо встановлення місцезнаходження платника податків від 16.02.2010р. № 2406/7/23-3.

13.04.2010р. відділом перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Стрийському районі Львівської області отримано із Стрийського відділу податкової міліції ДПІ у Стрийському районі довідку за № 1244 від 12.04.2010р. про те, що місцезнаходження ТзОВ «Агроконтракт - Львів»(код ЄДРПОУ 35130711) не встановлено. В довідці про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків від 16.02.2010р. вказується що місцезнаходження ТзОВ «Агроконтракт - Львів»не встановлено.

Враховуючи відсутність підприємства за юридичною адресою що засвідчує відмову його допустити працівників ДПІ у Стрийському районі до проведення перевірки та представлення бухгалтерських та податкових документів, начальником відділу податкової міліції ДПІ у Стрийському районі 19.04.2010р. було надано на розгляд начальнику ДПІ у Стрийському районі подання про застосування умовного адміністративного арешту активів платника податків ТОВ «Агроконтракт - Львів». 20.04.2010р. у відповідності до ст. 9 Закону України „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” було прийнято рішення про застосування адміністративного арешту активів ТОВ «Агроконтракт - Львів» та прийнято рішення начальником ДПІ у Стрийському районі про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунках платника податків, згідно якого начальник ДПІ у Стрийському районі прийняв рішення звернутись до суду із заявою про застосування.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.

Відповідач явки свого представника в судове засідання не забезпечив, про час та дату його проведення повідомлявся належним чином, проте поштовий конверт з судовими документами, відправлений на його зареєстрованим місцезнаходженням, повернувся з відміткою «за зазначеною адресою не проживає». Згідно ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. З урахуванням наведеної норми права відповідач вважаються належним чином повідомленими про дату, час та місце проведення судового засідання. Тому суд ухвалив проводити розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

У відповідності до п.п «г»п.9.1.2 ст.9 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181- III(із внесеними змінами та доповненнями далі Закон № 2181- III), арешт активів може бути застосовано, якщо зясовується, що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.

Згідно із п.п.9.3.9 п.9.3 ст.9 Закону № 2181- III (із змінами, внесеними згідно із Законом України від 15.03.2006 року № 3541-IV), арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому законодавством.

Відповідно до ч.1 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року № 509-ХІІ(із внесеними змінами та доповненнями - далі Закон № 509-ХІІ)»плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Згідно Порядку застосування адміністративного арешту активів платників податків затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 25 вересня 2001 року N 386 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 жовтня 2001 р. за N 865/6056 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Державної податкової адміністрації України від 30 вересня 2005 року N 424) дія цього Порядку поширюється на платників податків - юридичних осіб, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичних осіб, що мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Розділом 9 даного Порядку встановлено, що згідно з підпунктом 9.3.9 пункту 9.3 статті 9 Закону України від 21.12.2000 № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків за обставинами, визначеними в розділі 5 цього Порядку, застосовується на підставі відповідного рішення суду. Рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку є документом, що підтверджує обставини, на яких ґрунтується заява до суду про застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку такого платника. Працівник податкового органу готує заяву для застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків у порядку, передбаченому процесуальним законодавством України, у день прийняття рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку. Підписана керівником податкового органу (його заступником) заява, до якої додається рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку, того самого дня направляються до суду. Зупинення операцій на рахунку платника податків здійснюється на підставі відповідного рішення суду. Продовження строку застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків та відновлення операцій за цими рахунками здійснюються виключно за рішенням суду.

п.5.4. розділу 5 даного Порядку зазначає, що Арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується , що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування.

Згідно плану графіку документальних перевірок на 1-й квартал 2010р. було виписано направлення від 15.02.2010р. № 000086/23-3 на проведення виїзної планової документальної перевірки ТзОВ «Агроконтракт - Львів»(код ЄДРПОУ 35130711). При виході працівників за юридичною (м.Стрий, вул. Шевченка, 88б) та фактичною (м.Львів, вул.Городоцька,355) адресою підприємства, встановлено, що за зазначеними адресами ТОВ «Агроконтракт - Львів»та його посадові особи відсутні. За вказаним фактом було складено акт від 15.02.2010р. №19/23-3/35130711 і акт від 15.02.2010р.№ 20/23-3/24975539 і скеровано на адресу податкової міліції запит щодо встановлення місцезнаходження платника податків від 16.02.2010р. № 2406/7/23-3.

13.04.2010р. відділом перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Стрийському районі Львівської області отримано із Стрийського відділу податкової міліції ДПІ у Стрийському районі довідку за № 1244 від 12.04.2010р. про те, що місцезнаходження ТОВ «Агроконтракт - Львів»(код ЄДРПОУ 35130711) не встановлено. В довідці про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків від 16.02.2010р. вказується що місцезнаходження ТзОВ «Агроконтракт - Львів»не встановлено.

За таких обставин суд дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обгрунтованими та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70, 71, 72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Застосувати адміністративний арешт активів у вигляді арешту коштів на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроконтракт-Львів»код ЄДРПОУ 35130711, а саме: на р/р 26000053803464/980 в Західному ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 325321, р/р 2600430389601/980 в ПАТ «Банк Кредит Дніпро». МФО 305749, р/р 26007621391741/980 в Львівській обласній філії АКБ «УСБ»м.Львів, МФО 325019 на термін 3168 годин (132 дні).

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Мричко Н.І.

Повний текст постанови виготовлений 25 травня 2010 року.