
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 вересня 2021 року м. Київ № 640/30572/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шевченко Н.М., розглянувши в письмовому порядку заяву відповідача про роз`яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
У С Т А Н О В И В :
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі від 26 березня 2021 року адміністративний позов задоволено частково: визнано протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві щодо нарахування і виплати ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року із застосуванням обмеження нарахування у сумі 246 159,89 грн; стягнуто з Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві на користь судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 недоплачену суддівську винагороду за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року в розмірі 246 159,89 грн (двісті сорок шість тисяч сто п`ятдесят дев`ять гривень 89 коп.). Допущено до негайного виконання рішення суду в частині стягнення з Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві на користь ОСОБА_1 суми суддівської винагороди у межах суми виплати за один місяць. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 липня 2021 року апеляційну скаргу Управління залишено без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 березня 2021 року - без змін.
Представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про роз`яснення резолютивної частини рішення Окружного адміністративного суду міста Києва № 640/30572/20.
Так, заявник зазначив, що до ТУ ДСА надійшов лист ГУ ДКСУ у місті Києві №07-04.2-10/12499 від 02.09.2021, з якого стало відомо, що на виконанні в Головному управлінні Казначейства перебуває виконавчий лист Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2021 по справі №640/30572/20 про стягнення з Управління на користь ОСОБА_1 суми недоплаченої суддівської винагороди за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року, у розмірі 246 159, 89 грн.
На підставі поданих стягувачем документів, ГУ ДКСУ визначило коди класифікації видатків бюджету та рахунок, з якого необхідно провести безспірне списання коштів: КПКВ 501020 «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя», КЕКВ 2800 «Інша поточні видатки», р/р № НОМЕР_1 .
ТУ ДСА зазначає, що виконання судових рішень, ухвалених на користь суддів здійснюється у порядку черговості за рахунок коштів бюджетної програми 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів" у межах передбачених асигнувань на відповідний бюджетний період.
Отже, як зазначає заявник з посиланням на судову практику, є необхідність у роз`ясненні судового рішення суду у даній справі.
Відповідно до вимог частини першої-третьої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз`яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та заяву відповідача про роз`яснення рішення суду, суд вважає, що така заява не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Зі змісту наведеної норми частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України випливає, що роз`яснене може бути рішення суду у разі, якщо без такого роз`яснення його тяжко виконати, оскільки має місце значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Тобто, роз`яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта, викладення рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі.
Суд зазначає, що за змістом статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України роз`ясненим може бути рішення суду у разі, якщо без такого роз`яснення існують складнощі в його виконанні, оскільки без такого роз`яснення існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Зрозумілість рішення полягає в тому, що його резолютивна частина не припускає кілька варіантів тлумачення. Підставою для роз`яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз`ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз`яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз`яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
Дослідивши зміст резолютивної частиної рішення суду від 26.03.2021 у зазначеній справі, суд зауважує, що воно є чітким, зрозумілим і додаткового роз`яснення не потребує.
Підсумовуючи викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача про роз`яснення рішення суду від 26.03.2021 у справі № 640/30572/20.
Керуючись статтями 243, 248, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва ,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві про роз`яснення рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.03.2021 у справі № 640/30572/20 відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені статтями 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Шевченко