ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
11 червня 2010 р. р. № 2а-2122/10/1370
Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова
до ВАТ "Львів-Інтуртранс"
пропро стягнення заборгованості ,
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карпяк О.О.
при секретарі судового засідання Зановяк О.П.
за участю представників сторін:
від позивача Майхер М.І. ( довіреність від 24.12.2009 року № 19300/06-19 )
від відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова до ВАТ «Львів Інтуртранс»про стягнення заборгованості у розмірі 22 8042, 89 грн.
Ухвалою від 05 березня 2010 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач являється страхувальником відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Згідно статей 17, 20 цього Закону, відповідач зобовязаний сплатити нараховані страхові внески не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення звітного періоду.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з врахуванням уточнень до позовної заяви, та просить позов задоволити з мотивів, наведених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень на позов не подав.
Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.
Постанова в повному обсязі складена та підписана 16 червня 2010 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, дослідивши наявні докази та давши їм оцінку, суд,-
В С ТА Н О В И В :
Згідно зі статтею 5 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»(далі Закон № 1058- ІV), який набрав чинності з 1 січня 2004 року, він регулює відносини, що виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно правових актів може поширюватись на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом , або в частині що йому не суперечить.
Пунктом 1 ст. 11 Закону № 1058- ІV установлено, що загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які працюють на підприємствах громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно з ст. 14 Закону 1058- ІV страхувальниками цих осіб є їх роботодавці та підприємства, установи, організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, та які відповідно до ч.1 ст. 15 цього Закону є платниками страхових внесків.
Відкрите акціонерне товариство «Львів Інтуртранс»» знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова як юридична особа. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»відповідач є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування .
Згідно п.п. 4, 6 ч.2 ст.17 Закону України ««Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобовязаний: подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нарахувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону № 1058- ІV встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
В силу ч.2 ст. 106 Закону № 1058- ІV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованості із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Сума заборгованості відповідача перед позивачем станом на 19.05.2010 року становить 106546, 76 грн., а саме за червень 2009 року частково сплачено 8223, 58 грн., за липень 2009 року 15257, 43 грн., за серпень 2009 року 15613, 94, грн., за вересень 2009 року 13988, 49 грн., за жовтень 2009 року 14027, 67 грн., за листопад 2009 року 15120, 29 грн., за грудень 2009 року 24315, 36 грн.
За несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків на підставі п.2 ч.9 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», позивачем прийнято рішення :
-№ 344 від 13 червня 2007 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1075, 84 гривень, та пені у розмірі 71, 54 гривень;
-№ 573 від 11 вересня 2007 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2508, 14 гривень, та пені у розмірі 254, 02 гривень;
-№ 777 від 19 листопада 2007 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 634, 22 гривень, та пені у розмірі 94,41 гривень;
-№ 836 від 11 грудня 2007 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 216, 22 гривень, та пені у розмірі 39,90 гривень;
-№ 32 від 13 лютого 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2608, 70 гривень, та пені у розмірі 503, 01 гривень;
-№ 168 від 11 квітня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 130, 26 гривень, та пені у розмірі 130, 26 гривень;
-№ 377 від 24 червня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1997, 82 гривень, та пені у розмірі 498, 52 гривень;
-№ 318 від 24 червня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2531, 81 гривень, та пені у розмірі 654, 01 гривень;
-№517 від 12 серпня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 109, 72 гривень, та пені у розмірі 31, 37 гривень;
-№ 518 від 12 серпня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5855, 75 гривень, та пені у розмірі 1274, 46 гривень;
-№ 601 від 17 вересня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 608, 50 гривень, та пені у розмірі 297, 19 гривень;
-№ 602 від 17 вересня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2358, 36 гривень, та пені у розмірі 510, 07 гривень;
-№ 781 від 24 листопада 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5212, 96 гривень, та пені у розмірі 1797, 24 гривень;
-№ 782 від 24 листопада 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2368, 49 гривень, та пені у розмірі 449, 64 гривень;
-№ 823 від 10 грудня 2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 430, 50 гривень, та пені у розмірі 60, 81 гривень;
-№ 148 від 16 березня 2009 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 13273, 60 гривень, та пені у розмірі 3596, 36 гривень;
-№ 439 від 13 серпня 2009 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 8808, 29 гривень, та пені у розмірі 19873, 13 гривень;
-№ 461 від 27 серпня 2009 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 339, 95 гривень, та пені у розмірі 1781, 09 гривень;
-№ 492 від 25 вересня 2009 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 782, 81 гривень, та пені у розмірі 1877, 86 гривень;
-№ 34 від 18 січня 2010 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 822, 22 гривень, та пені у розмірі 2528, 97 гривень.
Отже, станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем становить: 188444, 77 грн., з них (106546, 76 грн. - недоїмки; 45601, 15 грн. штрафні санкції; 36296, 86 грн. пеня.).
Згідно ч.3 ст. 106 Закону № 1058- ІV, орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Відповідно до ч. 15 ст. 106 Закону, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовуються.
Згідно ч.12 ст. 20 цього Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
За наведених обставин, суд вважає, що позов є підставний та обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 20, 106 Закону України ««Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». ст.ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Львів - Інтуртранс (Код за ЄДРПОУ 13829036, юридична адреса: 79010, м. Львів, вул. Кузневича, 2) на користь Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова (ЄДРПОУ 20847425, юридична адреса: 79022, м. Львів, вул. Городоцька, 172) 188 444 (сто вісімдесят вісім тисяч чотириста сорок чотири) гривні 77 коп. боргу.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як О.О.