
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/3086/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хом`якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
встановив:
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з платника податків ОСОБА_1 податковий борг:
- по єдиному податку з фізичних осіб у сумі 553,25 грн.,
- по рентній платі за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) сумі 45640,89 грн.
Ухвалою від 27.07.2021 року суд відкрив спрощене позовне провадження та ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Обґрунтовуючи свою правову позицію позивач зазначає, що відповідач має узгоджений податковий борг з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне води водних об`єктів місцевого значення) в розмірі 45640,89 грн., який виник за рахунок несплати податкових зобов`язань самостійно визначених відповідачем в розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води, додаток 5, №9229998656 від 22.10.2018 року на суму 45547,11 грн., на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 263,78 грн. Відповідач має податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в розмірі 553,25 грн., який виник за рахунок несплати податкових зобов`язань в розмірі 553,25 грн. Оскільки узгоджені грошові зобов`язання відповідачем не сплачені, то позивач просить стягнути їх суму в судовому порядку.
Відповідач про свою позицію суд не повідомив, про розгляд справи повідомлений належним чином.
Розглянувши надані документи, з`ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства, які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, суд встановив наступне.
Відповідач в період з 30.06.2011 по 10.12.2019 перебувала в статусі фізичної особи-підприємця.
10.09.2012 року відповідач подала до ДПІ у Голопристанському районі заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.10.2012 року.
Станом на 13.05.2021 року за відповідачем обліковується податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в розмірі 553,25 грн.
22.10.2018 року відповідач подала до податкового органу розрахунок №1 з рентної плати за спеціальне використання води за 3 квартал 2018 року, в якому самостійно визначив податкові зобов`язання в розмірі 45547,11 грн.
Станом на 13.05.2021 року за відповідачем обліковується податковий борг з з рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне води водних об`єктів місцевого значення) в розмірі 45640,89 грн., з яких 45377,11 грн. основний борг та 263,78 грн. пеня.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та вручена 22.12.2018 року, податкова вимога форми «Ф» №92899-17 від 11.12.2018 року на загальну суму податкового боргу в розмірі 45377,11 грн.
Податкова вимога в адміністративному та/чи судовому порядку не оскаржувалася, добровільно податковий борг платником не погашений.
З наведених підстав, контролюючий орган звернувся до суду.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий Кодекс України (далі ПК України).
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.6.1 ст.6 ПК України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Також, підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 46.1 ст. 46 ПК України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктом 56.11 ст. 56 ПК України встановлено, що не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
З урахуванням часткової сплати, відповідач має податковий борг в загальному розмірі 46194,14 грн., який повністю складається з грошових зобов`язань, самостійно визначених відповідачем в розрахунках та за наслідками поданих нею заяв, тому він є узгодженим та не підлягає оскарженню.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Згідно з п.87.11 ст.87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Враховуючи вищевикладене, оскільки узгоджені грошові зобов`язання в загальній сумі 46194,14 грн., яке набуло статусу податкового боргу, не сплачене відповідачем добровільно в установленому законом порядку, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ГУ ДПС у Херсонській області, Автономної Республіки Крим та м. Севастополі є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з платника податків ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , податковий борг:
- по єдиному податку з фізичних осіб у сумі 553,25 грн., отримувач: ГУК у Херсон обл/Бехтер СТГ/18050400, код отримувача - 37959517, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UА848999980314080699000021379, код бюджету - 18050400 (місцевий бюджет);
- по рентній платі за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення) сумі 45640,89 грн, отримувач: ГУК у Херсон обл/Бехтер СТГ/13020100, код отримувача - 37959517, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код бюджету - 13020100, номер рахунку - UA908999980333109357000021379 (зведений бюджет).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Хом`якова
кат. 111020300