Ухвала суду № 99828793, 23.09.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2021
Номер справи
480/9315/21
Номер документу
99828793
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23 вересня 2021 року Справа № 480/9315/21

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Савицька Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Сумської міської ради, Міністерства соціальної політики України про визнання відмови та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Департаменту праці та соціального захисту населення Сумської міської ради, Міністерства соціальної політики України, і просить суд:

- визнати протиправною відмову Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради щодо здійснення позивачу як учаснику бойових дій, перерахунку та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, що складає 8 845,00 грн;

- визнати протиправною бездіяльність Міністерства соціальної політики України та Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради щодо невиконання положень ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в частині забезпечення організації та здійснення виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учаснику бойових дій, в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, а саме - 8 845,00 грн;

- зобов`язати Міністерство соціальної політики України та Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради перерахувати та виплатити позивачу недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5 травня, як учаснику бойових дій за 2021 рік у розмірі передбаченому Законом, а саме - 7 354,00 грн. на рахунок позивача (у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, на момент проведення виплат, з урахуванням раніше виплачених сум).

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 160, 161 КАС України.

У відповідності до вимог ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Як вбачається із позовної заяви, позивач зазначив відповідачем Департамент праці та соціального захисту населення Сумської міської ради (код ЄДРПОУ 26440890), однак згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за вказаним ідентифікаційним кодом зареєстрований ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

Крім того, суд зазначає, що другим відповідачем у справі зазначено Міністерство соціальної політики України (код ЄДРПОУ 26440890), однак, як зазначено судом вище, за вказаним ідентифікаційним кодом зареєстрований ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

Враховуючи вказані обставини, позивачу необхідно уточнити суб`єктний склад учасників справи, зазначивши відповідного відповідача, а також зазначити правильний код ЄДРПОУ Міністерства соціальної політики України.

Також у порушенням вимог ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві не зазначено офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти Міністерства соціальної політики України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Так, у позовній заяві позивач зазначає відповідачем Міністерство соціальної політики України, проте не зазначає, якими конкретно діями чи рішеннями Міністерства порушено право позивача на отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році у відповідному розмірі чи у чому полягала бездіяльність Міністерства соціальної політики України по відношенню до позивача. Позивач не зазначає, яким чином та в який спосіб Міністерство порушило його особисті права, свободи та законні інтереси. Зі змісту позовної заяви не вбачається, у чому полягає публічно-правовий спір між сторонами.

За таких обставин, з огляду на положення ст. 2 КАС України, позивачу необхідно вказати, яким рішенням, діями чи бездіяльністю Міністерства соціальної політики України порушено його особисті права, свободи та законні інтереси.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частиною 2 ст. 94 КАС України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.

Згідно з ч. 5 ст. 94 КАС України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивач подав до суду разом із позовною заявою копії документів, які не засвідчені належним чином в установленому законом порядку.

Враховуючи викладене, позивачу пропонується подати до суду уточнену позовну заяву, вказавши в ній офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти Міністерства соціальної політики України, уточнити суб`єктний склад учасників справи, зазначивши відповідного відповідача, а також зазначити правильний код ЄДРПОУ Міністерства соціальної політики України, вказати, яким рішенням, діями чи бездіяльністю Міністерства соціальної політики України порушено його особисті права, свободи та законні інтереси, а також надати засвідчені належним чином додатки до позовної заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Сумської міської ради, Міністерства соціальної політики України про визнання відмови та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Савицька