
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/6000/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Сич С.С.,
за участю:
секретаря судового засідання - Гринько М.О.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - Яременка О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №2 Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшого лейтенанта поліції Данила Олександра Володимировича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Національної поліції в Полтавській області, ОСОБА_2 , про визнання протиправним та скасування термінового заборонного припису, -
В С Т А Н О В И В:
08 червня 2021 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №2 Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшого лейтенанта поліції Данила Олександра Володимировича (надалі також відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Національної поліції в Полтавській області (надалі - ГУ НП в Полтавській області), про визнання протиправним та скасування термінового заборонного припису серії АА №190063 від 02.02.2020, винесеного відносно ОСОБА_1 інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №2 Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 02.02.2021 інспектор СРПП №1 Кобеляцького ВП ГУНП в Полтавській області старший лейтенант поліції Данило О.В. виніс відносно ОСОБА_1 терміновий заборонний припис серії АА №190063, яким на 20 діб зобов`язав його залишити місце проживання та заборонив вхід та перебування в місці проживання. Позивач вважає оскаржуваний припис протиправним та таким, що підлягає скасуванню, посилаючись на те, що оскаржуваний терміновий заборонний припис містить виправлення, а отже, в силу законодавства України є зіпсованим, цей припис винесений на строк більш як 10 днів, що є порушенням норм Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Позивач вказує, що не забороняв та не перешкоджав ОСОБА_2 користуватися будинком, а відсутність згоди позивача на те, щоб до домоволодіння проникали інші особи не є економічним насиллям проти ОСОБА_2 , а є реалізацією права позивача на користування спільним майном.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/6000/21, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 10:30 06 серпня 2021 року, витребувано докази від Головного управління Національної поліції в Полтавській області та встановлено строк для їх надання до суду.
05 липня 2021 року до суду надішли витребувані документи від Головного управління Національної поліції в Полтавській області.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2021 року залучено до участі у справі №440/6000/21 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 та продовжено строк підготовчого провадження у справі №440/6000/21 на тридцять календарних днів.
Ухвалою суду від 06 серпня 2021 року на підставі пункту 2 частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України підготовче засідання відкладено до 11:00 31 серпня 2021 року.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу № 440/6000/21 до судового розгляду по суті на 11:30 16 вересня 2021 року.
Позивач та представник позивача у судовому засіданні 16 вересня 2021 року позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання 16 вересня 2021 року повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України /а.с. 68, 70/, про причини неявки в судове засідання не повідомив.
Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву.
Представник третьої особи Головного управління Національної поліції в Полтавській області в судове засідання 16 вересня 2021 року повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с. 67/, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності /а.с. 95-96/.
Третя особа Головне управління Національної поліції в Полтавській області не скористалася правом на подання до суду пояснень щодо позову.
Третя особа ОСОБА_2 в судове засідання 16 вересня 2021 року повторно не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином /а.с. 69/, про причини неявки в судове засідання не повідомила, правом на подання до суду пояснень щодо позову не скористалася.
Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Пунктом 2 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), незалежно від причин неявки.
Зважаючи на вищевикладене, суд вирішив розглянути справу за відсутності відповідача та третіх осіб.
Суд, заслухавши вступне слово позивача та його представника, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
02.02.2021 інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Кобеляцького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем винесено терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА №190063 у зв`язку із скоєнням ОСОБА_1 домашнього насильства, яке у цьому приписі обґрунтовано наступним чином: "на протязі тривалого часу вчиняв економічне насильство в сім`ї, а саме обмежує у праві користування будинком за адресою АДРЕСА_1 , виганяє гр. ОСОБА_3 з будинку та не впускає до будинку її знайомих, стосовно постраждалої особи - ОСОБА_2 , які перебувають у стосунках: колишнє подружжя" /а.с. 11, 40/.
Вказаним заборонним приписом застосовано захід термінового заборонного припису стосовно кривдника: зобов`язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи.
Терміновий припис стосовно кривдника у частині строку його дії містить очевидні виправлення щодо кількості діб, на який винесений цей припис, щодо часу, дати та року, до якого цей припис діє.
Зокрема, терміновий припис стосовно кривдника винесений строком на 20 чи 10 діб з 16 год. 00 хв. 02.02.2021 та діє до 20 чи 16 год. 00 хв. 22 чи 12.02.2021 чи 2001.
Не погодившись з терміновим заборонним приписом стосовно кривдника серії АА №190063 від 02 лютого 2021 року, винесеним інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Кобеляцького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку оскаржуваному терміновому заборонному припису стосовно кривдника серії АА №190063 від 02 лютого 2021 року, винесеному інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Кобеляцького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем, суд дійшов наступних висновків.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України".
Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства, визначає Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".
За приписами статті 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь; економічне насильство - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру; запобігання домашньому насильству - система заходів, що здійснюються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, та спрямовані на підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед до постраждалих дітей, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов`язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, що на них ґрунтуються; кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі; особа, яка постраждала від домашнього насильства (далі - постраждала особа), - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі; терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров`я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.
Статтею 10 цього Закону визначені повноваження уповноважених підрозділів органів Національної поліції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Так, згідно з пунктом 1 частини 1 статті 10 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" до повноважень уповноважених підрозділів органів Національної поліції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству належать виявлення фактів домашнього насильства та своєчасне реагування на них.
Статтею 24 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" встановлено, що до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:
1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника;
2) обмежувальний припис стосовно кривдника;
3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;
4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.
За приписами статті 25 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров`ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.
Терміновий заборонний припис може містити такі заходи: 1) зобов`язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; 2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; 3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення.
Працівники уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України можуть у встановленому законом порядку застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо терміновий заборонний припис передбачає зобов`язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити.
Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.
Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.
Терміновий заборонний припис вручається кривднику, а його копія - постраждалій особі або її представнику.
Дія термінового заборонного припису припиняється у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.
Кривдник, стосовно якого винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, зобов`язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ органів Національної поліції України за місцем вчинення домашнього насильства.
Особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його до суду в загальному порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції України.
Терміновий заборонний припис не може містити заходів, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, якщо кривдником є особа, яка на день винесення припису не досягла вісімнадцятирічного віку та має спільне місце проживання (перебування) з постраждалою особою.
Терміновий заборонний припис виноситься в порядку, затвердженому Міністерством внутрішніх справ України.
Процедура винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника визначена Порядком винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника, затвердженим Наказом Міністерства внутрішніх справ України 01 серпня 2018 року № 654 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 серпня 2018 р. за №965/32417 (далі по тексту - Порядок №654).
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №654 терміновий заборонний припис стосовно кривдника (далі - припис) виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України (далі - уповноважений підрозділ поліції) у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров`ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.
Припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.
Під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення.
Таким чином, терміновий заборонний припис виноситься кривднику строком до 10 діб уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України за наявності обставини існування безпосередньої загрози життю чи здоров`ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Відтак, існування безпосередньої загрози життю чи здоров`ю постраждалої особи є обов`язковою умовою винесення термінового заборонного припису, в іншому випадку, за наявності встановлених Законом підстав до кривдника можуть застосовуватися інші види спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, передбачені Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".
За приписами пунктів 6, 7, 8, 9 Порядку №654 терміновий заборонний припис стосовно кривдника (додаток 1) складається на бланку, виготовленому друкарським способом згідно з технічним описом бланка термінового заборонного припису стосовно кривдника (додаток 2), на якому проставлено відповідні серію та номер.
Усі реквізити припису заповнюються державною мовою, розбірливим почерком, чорнилом чорного або синього кольору.
У разі якщо особа, щодо якої виноситься припис, не володіє українською мовою, припис складається за участю перекладача.
Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до припису, а також унесення додаткових записів після того, як припис підписано постраждалою особою (її представником), свідком(ами) (за наявності) та кривдником.
У разі допущення порушень при оформленні припису його заповнений бланк вважається зіпсованим.
Припис складається в одному примірнику з утворенням двох копій через самокопіювальний папір. Оригінал припису вручається кривднику під підпис, перша копія - постраждалій особі або її представнику, друга копія залишається у працівника уповноваженого підрозділу поліції.
Згідно з приписами пункту 10 Порядку №654 під час винесення припису в ньому зазначаються, зокрема, у рядку «у зв`язку із скоєнням ним (нею) домашнього насильства» - форма(и) домашнього насильства та стислий зміст правопорушення; у рядку «Терміновий заборонний припис стосовно кривдника винесений строком» - строк із зазначенням кількості діб, часу та дати винесення припису, часу та дати закінчення дії припису.
Судом встановлено, що 02.02.2021 інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Кобеляцького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем винесено терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА №190063 у зв`язку із скоєнням ОСОБА_1 домашнього насильства, яке у цьому приписі обґрунтовано наступним чином: "на протязі тривалого часу вчиняв економічне насильство в сім`ї, а саме обмежує у праві користування будинком за адресою АДРЕСА_1 , виганяє гр. ОСОБА_2 з будинку та не впускає до будинку її знайомих, стосовно постраждалої особи - ОСОБА_2 , які перебувають у стосунках: колишнє подружжя" /а.с. 11, 40/.
Вказані вище відомості про скоєння домашнього насильства у терміновому заборонному приписі ґрунтуються на письмових поясненнях ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 /а.с. 43-45/, які взагалі не містять дати їх складення.
Суд зазначає, що оспорюваний терміновий заборонний припис винесений строком на 20 діб, що є порушенням частини 5 статті 25 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" в силу якої терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.
До термінового заборонного припису внесено виправлення, зокрема, терміновий припис стосовно кривдника у частині строку його дії містить очевидні виправлення щодо кількості діб, на який винесений цей припис, щодо часу, дати та року, до якого цей припис діє, зокрема, винесений строком на 20 чи 10 діб з 16 год. 00 хв. 02.02.2021 та діє до 20 чи 16 год. 00 хв. 22 чи 12.02.2021 чи 2001.
Отже, оскільки терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА №190063 від 02.02.2021 містить виправлення відомостей, що занесені до цього припису, а отже складений з порушенням пункту 8 Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 01 серпня 2018 року № 654, тому в силу цієї ж норми заповнений бланк термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА №190063 від 02.02.2021 вважається зіпсованим.
Також у оспорюваному терміновому заборонному приписі не зазначено про наявність безпосередньої загрози життю чи здоров`ю ОСОБА_2 , не вказано у чому полягає наявність безпосередньої загрози життю чи здоров`ю ОСОБА_2 , що в силу Закону є необхідною умовою для винесення термінового заборонного припису.
Водночас, суд не бере до уваги доводи позивача з посиланням на наявність у позивача права власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки по перше: в силу Закону під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи та зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення; по друге: інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкту нерухомого майна №269304736, сформованою 06.08.2021, підтверджено, що житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться у приватній власності ОСОБА_2 , дата державної реєстрацій права приватної власності 12.03.2019 /а.с. 54-56/; по третє: позивачем не надано до суду жодних документів, якими б було підтверджено його право власності на вказаний житловий будинок.
Підсумовуючи вищевикладене, враховуючи встановлені обставини справи та наведені вище норми законодавства, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що оспорюваний терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА №190063 від 02 лютого 2021 року, винесений інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Кобеляцького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем з порушенням частини 2 частини 19 Конституції України, вимог статті 25 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" та приписів Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 01 серпня 2018 року № 654, бланк термінового заборонного припис стосовно кривдника серії АА №190063 є зіпсованим, а тому цей терміновий заборонний припис стосовно кривдника є протиправним та підлягає скасуванню.
Пунктом 2 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА №190063 від 02 лютого 2021 року, винесений інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Кобеляцького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем.
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Пунктом 1 частини 3 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
При зверненні до суду з позовом у даній справі позивачем сплачено судовий збір у розмірі 908 грн., що підтверджується платіжним документом №0.0.2149307897.1 від 03.06.2021 та випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України /а.с. 7, 26/.
Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, при задоволенні позову ОСОБА_1 суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 908 грн. (дев`ятсот вісім гривень).
У судовому засіданні 16 вересня 2021 року представником позивача зроблено усну заяву про неможливість подання доказів на підтвердження витрат на професійну правничу допомогу у зв`язку з розглядом справи та намір подати такі докази протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.
Частиною 7 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Відповідно до пункту 4 частини 6 статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності у резолютивній частині також вказується про: призначення судового засідання для вирішення питання про судові витрати, дату, час і місце його проведення; строк для подання стороною, за клопотанням якої таке судове засідання проводиться, доказів щодо розміру понесених нею судових витрат.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне призначити судове засідання для вирішення питання про витрати, пов`язані з розглядом справи, на 10:00 01 жовтня 2021 року та встановити позивачу строк для подання доказів щодо розміру понесених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи, до 21 вересня 2021 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 143, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) до інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №2 Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшого лейтенанта поліції Данила Олександра Володимировича (вул. Шевченка, 17, м. Кобеляки, Полтавська область, 39200), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Національної поліції в Полтавській області (ідентифікаційний код 40108630, вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, 36014), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), про визнання протиправним та скасування термінового заборонного припису задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА №190063 від 02 лютого 2021 року, винесений інспектором сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Кобеляцького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Данилом Олександром Володимировичем
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 908 грн. (дев`ятсот вісім гривень).
Призначити судове засідання для вирішення питання про витрати, пов`язані з розглядом справи, в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду на 10:00 01 жовтня 2021 року (за адресою: 36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26).
Встановити позивачу строк для подання доказів щодо розміру понесених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи, до 21 вересня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Повне рішення складено 23 вересня 2021 року.
Суддя С.С. Сич