Ухвала суду № 99827575, 23.09.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2021
Номер справи
380/9317/21
Номер документу
99827575
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про призначення засідання в режимі відеоконференції

справа № 380/9317/21

23 вересня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні клопотання представника Національного агентства з питань запобігання корупції про призначення судового засідання в режимі відеоконференції в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Недержавна некомерційна професійна організація «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області про визнання протиправними дій.

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернулася до суду з позовом до Національного агентства з питань запобігання корупції (місцезнаходження: 01103, м.Київ, бульвар Дружби народів, 28, код ЄДРПОУ 40381452), в якому просить суд:

-визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визначення (визнання) ОСОБА_1 суб`єктом декларування, а саме особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування або прирівняним до них;

-визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції щодо повідомлення ОСОБА_1 про неподання декларації за 2020рік шляхом скерування листа з повідомленням від 11.05.2021№ 47-02/31116/21;

-визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визначення обов`язку ОСОБА_1 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в порядку визначеному частиною першою ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Ухвалою від 14.06.2021 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), надано відповідачу строк для подання відзиву проти позову або заяви про визнання позову та роз`яснено наслідки такого неподання.

На адресу суду від ОСОБА_1 надійшло клопотання, у якому вона просить розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження .

Ухвалою від 05.07.2021у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляду справи за правилами загального позовного провадження у адміністративній справі відмовлено.

Позивач подала клопотання про збільшення позовних вимог, та просить суд:

- визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визначення (визнання) ОСОБА_1 суб`єктом декларування, а саме особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування або прирівняним до них;

- визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції щодо повідомлення ОСОБА_1 про неподання декларації за 2020 рік шляхом скерування листа з повідомленням від 11.05.2021р. № 47- 02/31116/21;

- визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визначення обов`язку ОСОБА_1 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в порядку визначеному частиною першою ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»;

- стягнути з відповідача Національного агентства з питань запобігання корупції (Код ЄДРПОУ 40381452) на користь позивача ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) завдану немайнову (моральну) шкоду в розмірі 250000,00 (двісті п`ятдесят тисяч) гривень.

Ухвалою від 06.09.2021 перейдено із спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

22.09.2021 до суду від представника Національного агентства з питань запобігання корупції надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення EasyCon, мотивуючи її неможливістю прибуття до суду у зв`язку із запровадженням посилених карантинних заходів у м.Львові та області через пандемією коронавірусної хвороби (COVID-19).

Згідно з ч.5 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.44 КАС України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Частинами 1, 2, 4 ст.195 КАС України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Отже, адміністративним процесуальним законодавством регламентовано право учасника адміністративного процесу на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Вирішуючи заяву представника Національного агентства з питань запобігання корупції про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, суд дійшов висновку, що така подана з дотриманням правил процесуального закону, відповідає вимогам щодо форми і змісту. Представник відповідача зареєстрований з використанням власного електронного підпису у системі відеоконференцзв`язку програмне забезпечення «EasyCon».

Перешкод для розгляду справи у режимі відеоконференції суд не встановив.

Крім того, у Львівському окружному адміністративному суді наявна технічна можливість провести судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення «EasyCon»).

З огляду на вищенаведене, з метою забезпечення права Національного агентства з питань запобігання корупції на участь у судовому засіданні у справі № 380/9317/21, суд вважає, що заява представника Національного агентства з питань запобігання корупції про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є обґрунтованою та належить до задоволення.

Керуючись ст.ст.195, 248, 256 КАС України, суд, -Керуючись ст.ст.195, 248, 256 КАС України, суд, -

у х в а л и в:

клопотання представника Національного агентства з питань запобігання корупції про призначення судового засідання в режимі відеоконференції в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Недержавна некомерційна професійна організація «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області про визнання протиправними дій- задовольнити.

Судові засідання в адміністративній справі №380/9317/21 проводити в режимі відеоконференції з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon» за участю представника відповідача поза межами приміщення суду.

Роз`яснити представнику Національного агентства з питань запобігання корупції, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Лунь З.І.