
Справа № 401/2433/21
Провадження № 3/401/805/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2021 року місто Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Андріянова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Держпраці у Кіровоградській області, щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м.Новомиргород Кіровоградської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка є фізичною особою підприємцем, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Кіровським РВ УМВС України в Кіровоградській області 23 жовтня 1999 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 ,
за ч.3 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ :
Згідно протоколу №КР6615/221/АВ/П/ПТ від 03 серпня 2021 року, проведеним Управлінням Державної праці у Кіровоградській області в період з 02.08.2021 по 03.08.2021 року, інспекційним відвідуванням у ФОП ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено порушення вимог трудового законодавства. ФОП ОСОБА_1 фактично допустила до роботи ОСОБА_2 , в якості продавця продовольчих товарів, щонайменше з 08.50 години 02 серпня 2021 року без укладання трудового договору, видання наказу про прийом на роботу та без повідомлення ДФС про прийняття на роботу, чим допустила порушення вимог ч.1 ст.21 КЗпПУ та ч.ч.1, 3 ст.24 КЗпПУ.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя прийшов до наступного висновку.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Встановлено, що у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення №КР6615/221/АВ/П/ПТ від 03 серпня 2021 року зазначено об`єктивну сторону правопорушення у вигляді фактичного допуску ФОП ОСОБА_1 до роботи ОСОБА_2 в якості продавця продовольчих товарів, щонайменше з 08.50 години 02 серпня 2021 року без укладання трудового договору, видання наказу про прийом на роботу та без повідомлення ДФС про прийняття на роботу, чим допустила порушення вимог ч.1 ст.21 КЗпПУ та ч.1,3 ст.24 КзпПУ. Дії ФОП ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.3 ст.41 КУпАП.
Адміністративним порушенням відповідно до ч.3 ст.41 КУпАП визнається, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства.
Відповідно до ч.1 ст.21 КЗпПУ, трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Згідно положень ч.1 ст.24 КЗпПУ, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Дослідивши письмові докази, а саме: протокол про адміністративне правопорушення №КР6615/221/АВ/П/ПТ від 03 серпня 2021 року, акт інспекційного відвідування №КР7125/221/АВ від 03 серпня 2021 року, письмове пояснення ОСОБА_1 , письмове пояснення ОСОБА_2 , суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 , підтверджується в повному обсязі, і її неправомірні дії кваліфіковано правильно за ч.3 ст.41 КУпАП.
При накладенні стягнення за адміністративні правопорушення у відповідності до вимог ст.33 КУпАП враховуються характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за вказане адміністративне правопорушення суддею не встановлено.
Дані, що характеризують особу гр. ОСОБА_1 : працює, раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється Законом України "Про судовий збір", на підставі п. 5 ч. 2 ст. 4, в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, ч.3 ст.41, 251, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 8500 (вісім тисяч п`ятсот) грн. 00 коп.
Штраф сплатити на рахунок: Отримувач коштів - Світловодське УДКСУ, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37918230, Банк отримувача - Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача - UA508999980314050542000011563.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова направляється для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає - 454 грн. 00 коп.
Судовий збір сплатити на рахунок: Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37993783, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду Кіровоградської області С.М. Андріянова