Постанова № 9981580, 10.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2010
Номер справи
2а-3303/10/1370
Номер документу
9981580
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

10 червня 2010 р. р. № 2а-3303/10/1370

12 год. 30 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Москаля Р.М., за участю секретаря судового засідання Шийки Н.П., представника позивача Сай Т.П., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у Буському районі

до Буське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства

пропро стягнення податкового боргу ,

Державна податкова інспекція у Буському районі Львівської області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства з вимогою стягнути заборгованість перед бюджетом в сумі в сумі 19758,97 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що податковий борг відповідача виник через несплату податкового зобовязання за платежем прибуток в сумі 5265,35 грн., податок на додану вартість в сумі 14469,40 грн., податок з доходів найманих працівників в сумі 51,22 грн. Оскільки відповідач вказаної заборгованості досі не сплатив, позивач просить стягнути її в примусовому порядку. Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала повністю та просила суд його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання двічі не зявився. Про час, дату та місце судового розгляду справи, призначеного на 17.05.2010 року та 10.06.2010 року повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (судових викликів). За таких обставин, суд на підставі ч. 6 ст. 71, ч. 2 ст. 128 КАС України ухвалив розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.

В судовому засіданні 10 червня 2010 року суд на підставі ч. 3 ст. 160 КАС України суд оголосив вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено 15 червня 2010 року.

Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача, дослідив долучені до матеріалів справи докази та оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обовязків платника податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Згідно пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього ж Закону для подання податкової декларації.

Згідно з пп. 17.1.7п 17.1 ст. 7 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф. Розмір штрафу залежить від кількості днів затримки та може становити від 10 до 50 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Згідно абз. 2, пп. 8.2.1, п. 8.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", право податкової застави у разі несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.

Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Згідно п.п. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно абз. 2, п.п. 8.2.1, п. 8.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", право податкової застави у разі несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.

Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до положень ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції на виконання покладених функцій, зокрема, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Буське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Буською районною державною адміністрацією, ідентифікаційний код 20827575.

08 лютого 2010 року відповідач подав декларацію з податку на прибуток підприємства за 2009 рік, згідно з якою сплаті до бюджету належить 3207 грн. 05 листопада 2009 року орган податкової служби виставив відповідачу податкове повідомлення рішення № 0000792311/0/415 про накладення штрафу в розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої із затримкою. Відповідач його отримав 05.11.2009 року, про що свідчить підпис його уповноваженої посадової особи на корінці. Заборгованість по сплаті нарахованого згідно з цим рішенням штрафу, з врахуванням часткової сплати, становить 1559,34 грн. Отже, загальна сума податкового боргу за платежем податок на прибуток становить 5265,35 грн.

За наслідками перевірки відповідача на предмет своєчасності розрахунків з бюджетом складено акт № 9/1600 від 04.02.2010 року, згідно з яким встановлено порушення вимог пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»а саме: несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання по податку на додану вартість. На підставі цього, контролюючий орган нарахував штрафні санкції згідно з виставлених 04 лютого 2010 року податкових повідомлень-рішень № 0000101600/0/737 на суму 4385,77 грн.; № 0000111600/0/738 - на суму 883,80 грн., № 0000091600/0/739 на суму 2271,50 грн., всього на загальну суму 7541,07 грн. Відповідач, з огляду на підпис його уповноваженої посадової особи, ці рішення отримав, однак зазначених коштів до бюджету не сплатив. Крім того, 18.02.2010 року відповідач самостійно задекларував зобовязання по ПДВ за січень 2010 року, з якого сплатити належить ще 6899,19 грн. За несвоєчасну сплату відповідачу нарахована пеня в сумі 29,14 грн. Таким чином, податковий борг Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства за платежем податок на прибуток становить 14469,40 грн. та є непогашеним.

Податковий борг за платежем податок з доходів найманих працівників в сумі 51,22 грн. складається з пені за несвоєчасну сплату цього податкового зобовязання, яка виникла з 28.10.2009 року.

З метою спонукати відповідача сплатити узгоджені ним податкові зобовязання позивач 04.10.2001 року сформував першу податкову вимогу № 1/4, згідно з якою загальна сума податкового боргу Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства станом на 02.10.2001 р. становить 7609 грн. Згідно з підписом уповноваженої посадової особи, відповідач цю вимогу отримав. 15 листопада 2001 року позивач сформував другу податкову вимогу № 2/21, згідно з якою загальна сума податкового боргу відповідача станом на 11.11.2001 року становить 8430 грн. Цю вимогу відповідач також отримав.

Проте вжиті органом державної податкової служби заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.

Згідно з долучених до справи доказів, податковий борг Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства за платежами: податок на прибуток, податок на додану вартість та податок з доходів найманих станом на дату судового засідання становить 19785,97 грн. та є непогашеним.

З урахуванням наведеного, позовні вимоги державної податкової інспекції у Буському районі Львівської області є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (м. Буськ, пл. Ринок, 2; ідентифікаційний код юридичної особи 20827575) на користь бюджету податковий борг в сумі 19785 (девятнадцять тисяч сімсот вісімдесят пять) гривень 97 копійок.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанову суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя Москаль Р.М.