ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2010 р. справа № 2a-440/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі
судді Могили А.Б.
з участю секретаря Гергелюк Н. Т.
представника позивача Урядка Р.Я.
представника відповідача Федорціва С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Долинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції, вул. Грушевського, 16,м. Долина,77500 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс", вул. Заводська, 4,смт. Вигода,Долинський район, Івано-Франківська область,77552 про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника в сумі 67950,44 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Долинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції звернувся в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лістранссервіс»про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника в сумі 67950,44 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 67950,44 грн., який виник внаслідок несплати податку з доходів фізичних осіб у повному обсязі, суми якого самостійно визначені ТзОВ «Лістранссервіс»шляхом подання відповідних розрахунків. У добровільному порядку Товариство даний борг не сплатило.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, вважав позов безпідставним, оскільки ТзОВ «Лістранссервіс»сплатило вказаний борг у сумі 51161 грн. Просив у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до часткового задоволення.
Судом встановлено, що відповідач 16.01.2008 року зареєстрований як юридична особа Державним реєстратором Долинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області, про що свідчить копія свідоцтва серії А00 за №645605 від 16.01.2008 року.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Закон України “Про систему оподаткування” визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників.
Відповідно до підпункту 4 частини 1 статті 14 Закону України “Про систему оподаткування” до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) належить і податок з доходів фізичних осіб.
Згідно частини 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що працівниками Долинської об'єднаної державної податкової інспекції було проведено виїзну планову перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1 лютого 2008 року по 30 червня 2009 року ТзОВ «Лістранссервіс»в ході чого було складено акт за №2371/231/35401618 від 07.10.2009 року. Перевіркою повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб виявлено заборгованість в сумі 67950,44 грн.
Зазначена сума податкового боргу підтверджується поданими відповідачем податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (а.с.54-58).
Виходячи із матеріалів справи встановлено, що відповідачем дана заборгованість сплачена частково, в липні місяці 2009 року було сплачено 8625 грн., у серпні місяці 2009 року 1000 грн. і у квітні 2010 року сплачено 1 грн., що підтверджується платіжними дорученнями (а.с.73).
У відповідності до ст. 8.1.2. Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»(із змінами та доповненнями) податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно підпункту 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім передбачених законом випадків.
Відповідно до пункту 5.1. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума податкових зобовязань по податку з доходів фізичних осіб, яка не сплачена відповідачем - 58324, 44 грн. є податковим боргом відповідача. Подані представником відповідача копії платіжних доручень на підтвердження сплати податкового боргу суд не бере до уваги, оскільки в них зазначено сплату податку з доходу фізичних осіб не за період, який здійснювалася перевірка, крім платіжних доручень № 946 від 03.08.2009 року на суму 1000 грн., № 928 від27.07.2009 року на суму 525 грн., № 934 від 31.07.2009 року на суму 100 грн., № 935 від 31.07.2009 року на суму 8000 грн., № 348 від 28.10.2009 року на суму 1 грн.
За таких обставин суд приходить до висновку, що сума податкового боргу підлягає стягненню з відповідача.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лістранссервіс»в дохід бюджету податковий борг в сумі 58324 (п'ятдесят вісім тисяч триста двадцять чотири) гривні 44 копійки.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя(підпис) Могила А.Б.
Постанова в повному обсязі складена 09.06.2010 року.