Постанова № 99803048, 22.09.2021, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
22.09.2021
Номер справи
712/10246/21
Номер документу
99803048
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №712/10246/21

Провадження №3/712/3135/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2021 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Гоменюк О.Ю., за участю прокурора Черкаської окржної прокуратури Гадіон Н.М., Максименкової М.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої на момент вчинення правопорушення провідним спеціалістом відділу соціального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 , нині бухгалтер в комунальному підприємстві "Облпаливо" Черкаської обласної ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади провідного спеціаліста відділу соціального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), оскільки граничний термін подачі був 31.03.2021, а декларація фактично подана 08.07.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, та просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки нею були порушені вимоги антикорупційного законодавства.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала у повному обсязі, підтвердила обставини вчинення адміністративного правопорушення, викладені у протоколі. ОСОБА_1 вказала, що не знала про необхідність подання нею декларації після звільнення; таку декларацію подала після отримання повідомлення від НАЗК.

Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно зі ст.ст. 252, 280КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до витягу з наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 №3 від 05.01.2016 ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста відділу фінансового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно з наказом військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 №22-ос від 16.04.2018 «Про прийняття та призначення державних службовців» ОСОБА_1 провідного спеціаліста відділу фінансового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 переведено на рівнозначну посаду провідного спеціаліста відділу соціального забезпечення цього ж військового комісаріату.

Відповідно до п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: особи державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Таким чином, в розумінні п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до встановлено Законом порядку.

Згідно з абзацом 2 ч.2 ст.45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

В рішеннях Національного агентства з питань запобігання корупції №2, 3 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», надано роз`яснення щодо Закону, відповідно до яких, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність уповноваженого на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення) - це декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.

ОСОБА_1 27.09.2020 звільнена з ІНФОРМАЦІЯ_2 , тому граничним терміном подачі декларації після звільнення за 2020 рік є 31.03.2021.

Згідно з витягом із офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 фактично подала декларацію суб`єкта, який припинив діяльність особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення) 08.07.2021.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання декларації без поважних причин.

Під час судового розгляду справи суддею не встановлено, а ОСОБА_1 не наведено поважних причин несвоєчасності подання щорічної декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Враховуючи викладене, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 є щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не вбачаю.

З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно зі ст.40-1КУпАП з особи на яку накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 9, 11, 245, 284, ч.1 ст.172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп., який зарахувати на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.Ю. Гоменюк