Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2010 р. справа № 2а-7966/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Ушенка С. В.
при секретаріВасневі Д.Г.
за участю представника позивача Куризі О.І.,
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Артемівської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом, -
ВСТАНОВИВ:
Артемівська обєднана державна податкова інспекція звернулася з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачена заборгованість в розмірі 1076 грн., що складається із суми штрафних санкцій, застосованих податковим рішенням, яке оскаржено не було. Протягом встановленого строку відповідач штрафні санкції не сплатив. Просить стягнути з відповідача на користь державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 1076 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення, про що надав письмову заяву.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер № НОМЕР_1; АДРЕСА_1) зареєстрована як фізична особа-підприємець Артемівською районною державною адміністрацією Донецької області 11.01.2008 року.
На облік до Артемівської ОДПІ як платник податків ОСОБА_2 взята з 12.01.2008 р. за № 3Р, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.
09.10.2009 року робітниками державної податкової служби проведена перевірка господарської одиниці магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1», який розташований за адресою: АДРЕСА_2.
Актом перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0201/05/02/23/НОМЕР_1 від 12.10.2009 року зазначені наступні порушення, а саме: не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через РРО; невидача особі, яка отримує товар, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції; не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що є порушенням п. 1, 2, 13 ст. 3 ст. 3 Закону України від 01.06.2000 р. №1776-ІІІ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі вказаного акту податковим органом прийнято рішення від 21.10.2009 р. № 0002292343 про застосування до відповідача штрафної (фінансової) санкції в сумі 1076 грн. за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законом строк відповідачем не були оскаржені, отже є узгодженими.
Згідно із п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платника податків фінансової (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державним цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Згідно із п. 4 ст. 10 вказаного закону державні податкові інспекції в районах, містах, без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та обєднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням СПД порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до положення ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО; видавати особі, яка отримує товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідати сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
За порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: за не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через РРО; невидачу особі, яка отримує товар, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі вартості проданих товарів відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (30,20 грн. х 5 = 151 грн.)
Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (185,05 грн.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (185,05 грн. х 5 = 925,25 грн.)
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи права державної податкової служби, встановлені Законом, та передбачений Конституцією судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, яким до позивача застосовані штрафні фінансові санкції, не скасоване та не визнане недійсними, позовні вимоги у розмірі 1076,25 грн. суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання про стягнення судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому законом порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даному випадку.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 8-11, 17, 18, 69-71, 86, 94, 158163, 185-186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Артемівської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер № НОМЕР_1; АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету на р/р № 31112104700134, код платежу 21080900, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34686516, одержувач державний бюджет Артемівського району) заборгованість зі штрафних фінансових санкцій у розмірі 1076 (одна тисяча сімдесят шість) грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ушенко С. В.