
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2021 року м. Київ № 640/26323/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є., при секретарі судового засідання Васильєвій Ю.В., розглянувши заяву Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ», застосованого рішенням керівника контролюючого органу
за участю представників сторін:
від заявника - Перепелюка О.В.,
від відповідача - Литвинека С.С.,
На підставі частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 20 вересня 2021 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
У С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 17.09.2021 надійшла заява Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремленого підрозділу ДПС (далі також - заявник) про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ», застосованого рішенням керівника контролюючого органу.
В обґрунтування заяви зазначено, що у зв`язку з відмовою платника податків в реалізації контролюючим органом права на проведення документальної позапланової виїзної перевірки, начальником Головного управління ДПС у м. Києві прийнято рішення від 16.09.2021 №87305 про застосування адміністративного арешту майна платника податків. З урахуванням вказаних обставин та в силу норм податкового законодавства, контролюючий орган просить підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі № 640/26323/21. Розгляд справи вирішено здійснювати відповідно до статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України. Призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 20.09.2021 року о 10 год. 00 хв.
Вказаною ухвалою суду встановлено відповідачу строк для подачі відзиву на заяву разом із доказами, які підтверджують його позицію.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2021 у задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» про закриття провадження в справі № 640/26323/21 відмовлено.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2021 у задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» про залишення заяви Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків без розгляду в справі № 640/26323/21 відмовлено.
У судовому засіданні представник заявника просив суд задовільнити заяву Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ», застосованого рішенням керівника контролюючого органу.
Представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні заяви Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ», застосованого рішенням керівника контролюючого органу, зазначивши про те, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» не було допущено посадових осіб до проведення перевірки, оскільки у відповідача були законні підстави для недопущення посадових (службових осіб) контролюючого органу до проведення документальної виїзної перевірки, а саме, у зв`язку з пред`явленням документів, визначених ст. 81 Податкового кодексу України, оформлених з порушенням вимог, встановлених законодавством, що, у свою чергу, є підставою для недопущення посадових (службових осіб) контролюючого органу до проведення перевірки.
Крім того, представник відповідача вказує на недотримання заявником вимог, встановлених ст. 81 Податкового кодексу України, щодо змісту наказу та направлення на проведення перевірки, а саме: надання суперечливої інформації щодо дати початку і тривалості перевірки. Так, відповідно до наказу від 09.09.2021 № 7013-п міститься вказівка про тривалість перевірки - 5 робочих днів. Разом з тим, відповідно до змісту направлення на проведення перевірки від 10.09.2021 №16095/26-15-07-01-02 міститься вказівка на тривалість перевірки - 10 робочих днів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Головним управлінням ДПС у м. Києві відповідно до пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, з урахуванням вимог абзацу 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2020 № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію деяких видів перевірок», у зв`язку з ненаданням пояснень та їх документальних підтверджень на письмові запити Головного управління ДПС у м. Києві від 21.11.2019 № 49323/10/26-15-05-04-04 та від 12.12.2019 № 63719/10/26-15-05-04-04, прийнято рішення щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» з питань податкового законодавства України при визначенні по взаємовідносинах із ТОВ «ПРЕМІУМ ПРО ГРУП» (код 42147488) за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень 2019 року, ТОВ «СКАРЕНС» (код 42577181) за серпень, вересень 2019 року, показників декларацій з податку на додану вартість, на підставі наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 09.09.2021 № 7013 -п та направлень від 10.09.2021 № 16095/26-15-07-01-02 та № 16096/26-15-07-01-02.
З метою організації проведення перевірки ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» посадовими особами Головного управління ДПС у м. Києві, відповідно до направлень на перевірку від 10.09.2021 № 16095/26-15-07-01-02, № 16096/26-15-07-01-02 та наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 09.09.2021 № 7013-п «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» на підставі п.п. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України здійснено виїзд на податкову адресу підприємства, а саме: 03179, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 125, кв. 3.
За твердженнями заявника за місцезнаходженням підприємства, 14.09.2021 ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» Данильченко В.С. отримав копію наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки від 09.09.2021 № 7013-п та ознайомився з направленнями від 10.09.2021 № 16095/26-15-07-01-02 та № 16096/26-15-07-01-02 на право проведення перевірки, йому також було пред`явлено службові посвідчення. Разом з цим було вручено запит від 14.09.2021 № 1 про надання пояснень та надання документального підтвердження ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» та запит від 14.09.2021 № б/н про проведення інвентаризації.
З метою ознайомлення з первинними документами відповідно до запиту від 14.09.2021 № 1 та для проведення інвентаризації відповідно до запиту від 14.09.2021 № б/н заступником начальника відділу перевірок у сфері видобування та переробки природних ресурсів управління податкового аудиту у сфері матеріального виробництва Головного управління ДПС у м. Києві Костюком Б.В. та головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок у сфері видобування та переробки природних ресурсів управління податкового аудиту у сфері матеріального виробництва Головного управління ДПС у м. Києві Кучеренко О.П. здійснено виїзд 16.09.2021 на податкову адресу підприємства: 03179, м. Київ, просп. Перемоги, буд. 125, кв. 3, де директором ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» Данильченко В.С. відмовлено у допуску посадових (службових осіб) контролюючого органу до проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ», про що складено відповідний акт від 16.09.2021 № 4631/Ж6/26-15-07-01-02, відповідно до вимог п. 81.2 ст. 81 Податкового кодексу України.
Керуючись положеннями п.п. 94.6.1 п. 94.6 ст. 94 Податкового кодексу України керівником Головного управління ДПС у м. Києві 16.09.2021 о 14 год. 05 хв. прийнято рішення № 87305 про застосування адміністративного арешту майна платника податків у зв`язку з відмовою від допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки.
На виконання вимог статті 94 Податкового кодексу України заявник звернувся до суду із заявою про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ», застосованого рішенням керівника контролюючого органу.
Загальна процедура і підстави застосування адміністративного арешту контролюючими органами визначені у статті 94 Податкового кодексу України.
Згідно з пунктом 94.1 статті 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов`язків, визначених законом.
Відповідно до підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України арешт майна може бути застосовано, якщо з`ясовується одна з таких обставин: платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Згідно з пунктами 94.3, 94.4, 94.5 статті 94 Податкового кодексу України арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті.
Арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
Арешт майна може бути повним або умовним.
Повним арештом майна визнається заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження або користування його майном. У цьому випадку ризик, пов`язаний із втратою функціональних чи споживчих якостей такого майна, покладається на орган, який прийняв рішення про таку заборону.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов`язковому попередньому отриманні дозволу керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
Відповідно до підпункту 94.6.1 пункту 94.6 статті 94 Податкового кодексу України керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна.
Згідно з пунктом 94.10. статті 94 Податкового кодексу України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 283 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Із наявних у матеріалах справи копій документів вбачається наявність обставин, передбачених підпунктом 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України, що надає право контролюючому органу застосувати адміністративний арешт майна платника податків.
Водночас, суд звертає увагу, що за певних обставин, недопуск посадових осіб до проведення перевірки є єдиним захистом прав платника від реалізації наказу про проведення перевірки, як акту індивідуальної дії. Передбачене Податковим кодексом України право відмовити у допуску до проведення перевірки пов`язане із певними обставинами, встановлення і обґрунтування яких є тягарем доказування платника податків.
За приписами пункту 81.1 статті 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
- службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п`ятому цього пункту, не дозволяється.
Із аналізу зазначених норм вбачається, що відмова допуску до проведення перевірки можлива лише з підстав непред`явлення, або неналежного оформлення наказу про проведення перевірки, та/або направлення на проведення перевірки, та/або службового посвідчення.
Як зазначив представник відповідача у судовому засіданні, підставою для відмови у допуску до фактичної перевірки ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» визначено відсутність підстав для проведення такої перевірки та пред`явлення наказу та направлення на перевірку неуповноваженими особами. Так, зокрема, представником відповідача зазначено про пред`явлення документів, визначених ст. 81 Податкового кодексу України, оформлених з порушенням вимог, встановлених законодавством та недотримання заявником вимог, встановлених ст. 81 Податкового кодексу України, щодо змісту наказу та направлення на проведення перевірки, а саме, надання суперечливої інформації щодо дати початку і тривалості перевірки: відповідно до наказу від 09.09.2021 № 7013-п міститься вказівка про тривалість перевірки - 5 робочих днів, водночас, відповідно до змісту направлення на проведення перевірки від 10.09.2021 №16095/26-15-07-01-02 міститься вказівка на тривалість перевірки - 10 робочих днів.
Як вбачається з матеріалів справи, наказ про проведення перевірки від 09.09.2021 № 7013-п прийнято на підставі пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, з урахуванням вимог абзацу 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2020 № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію деяких видів перевірок», у зв`язку з ненаданням пояснень та їх документальних підтверджень на письмові запити Головного управління ДПС у м. Києві від 21.11.2019 № 49323/10/26-15-05-04-04 та від 12.12.2019 № 63719/10/26-15-05-04-04.
Згідно з пп. 78.1.4 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, у разі виявлення недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
Суд зауважує, що заява та додані до неї матеріали не містять доказів, які свідчили б про наявність у контролюючого органу підстав для призначення проведення перевірки відповідно до вищевказаних приписів законодавства.
Разом з тим, під час розгляду справи сторонами наявність законних підстав у контролюючого органу для призначення перевірки відповідно вказаних приписів податкового законодавства не спростовується.
Проте, суд зважає на доводи представника відповідача щодо невиконання контролюючим органом приписів пункту 81.1 статті 81 Податкового кодексу України, а саме щодо того, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом.
Так, суд визнає обґрунтованими доводи представника відповідача щодо того, що службове посвідчення пред`явлені ОСОБА_2 та ОСОБА_3 видане ГУ ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267), яке наразі знаходиться в стані припинення, а контрольні функції у тому числі щодо проведення перевірок з 01.01.2021 року передано до ДПС України та її відокремлених структурних підрозділів, зокрема ГУ ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011).
За результатами ознайомлення з документами, визначеними в абз. 2 п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України, встановлено, що службове посвідчення № НОМЕР_1 пред`явлене ОСОБА_2 видане ГУ ДПС у м. Києві 10.12.2019 та службове посвідчення № НОМЕР_2 пред`явлене ОСОБА_3 видане ГУ ДПС у м. Києві 10.12.2019. Вказані посвідчення видані Головним управлінням ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267), що утворено Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» зареєстровано юридичну особу 30.07.2019, номер запису: 1 074 102 0000 086626.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 ліквідовано юридичні особи публічного права - територіальні органи Державної податкової служби, зокрема Головне управління ДПС у м. Києва (код ЄДРПОУ 43141267).
Наказом Державної податкової служби України від 30.09.2020 утворено, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України - Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011).
Наказом Державної податкової служби України від 24 грудня 2020 рок № 755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» з 01 січня 2021 року розпочато здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділі згідно із наказом ДПС від 30 вересня 2020 року № 529, повноважень та функції територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови КМУ №893.
Відтак, суд враховує доводи представника відповідача про недійсність посвідчень посадових (службових) осіб з огляду на ту обставину, що ГУ ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267) втратило функції контролюючого органу з 01.01.2021, відтак, й про невиконання контролюючим органом приписів пункту 81.1 статті 81 Податкового кодексу України, а саме щодо того, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, вказаних вище документів.
У цьому контексті суд повторно наголошує, що за приписами ст. 81 Податкового кодексу України непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п`ятому цього пункту, не дозволяється.
Відтак, відмова допуску до проведення перевірки можлива лише з підстав непред`явлення, або неналежного оформлення наказу про проведення перевірки, та/або направлення на проведення перевірки, та/або службового посвідчення.
Щодо дідоводів представника відповідача про наявність суперечливих даних в визначенні терміну проведення перевірки, що свідчить про порушення заявником вимог, встановлених п. 81.1 ст. 81 ПК України суд зазначає наступне.
Відповідно до приписів ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів, зокрема, копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу (абз. 2 п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України).
Судом встановлено, що зі змісту наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 09.09.2021 № 7013-п «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» вбачається, що останній містить вказівку про тривалість перевірки - 5 робочих днів. Разом з тим, відповідно до змісту направлення на проведення перевірки від 10.09.2021 №16095/26-15-07-01-02 останній містить вказівку на тривалість перевірки - 10 робочих днів.
Відтак, суд визнає обґрунтованими доводи представника відповідача про те, що наказ та направлення на перевірку містять суперечливі данні щодо терміну проведення перевірки, що свідчить про їх складання з порушенням вимог, встановлених п. 81.1 ст. 81 ПК України.
Суд також зважає на те, що ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» після вручення наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки від 09.09.2021 № 7013-п та ознайомлення з направленням від 10.09.2021 № 16095/26-15-07-01-02 на право проведення перевірки направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві відповідне повідомлення про недопуск до проведення перевірки на підставі вищезазначеного. Копія відповідного повідомлення міститься в матеріалах справи. Аналогічні пояснення викладені директором ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» Данильченко В.С. в акті від 16.09.2021 № 4631/Ж6/26-15-07-01-02, відповідно до вимог п. 81.2 ст. 81 Податкового кодексу України.
Доводи представника відповідача представником заявника не спростовані.
З урахуванням наведеного, суд критично ставиться до доводів контролюючого органу щодо безпідставності недопуску відповідачем посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки, оскільки недопуску до проведення перевірки фактично не відбулось, оскільки відсутні докази пред`явлення платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) документів відповідно до вимог п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України.
Таким чином, враховуючи вищезазначені норми права та встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що акт, який засвідчує факт недопуску посадових осіб до перевірки, не є належними та допустимими доказами у розумінні статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно, відсутні передбачені п.п. 94.6.1 п. 94.6 ст. 94 Податкового кодексу України підстави для застосування умовного арешту майна платника податків ТОВ «ПРОМТЯЖІНВЕСТ».
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд, з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, вважає, що заява Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ», застосованого рішенням керівника контролюючого органу, не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 2, 6, 72-77, 90, 139, 241-246, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Відмовити Головному управлінню Державної податкової служби у місті Києві, як відокремленому підрозділу ДПС (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, ЄДРПОУ ВП 44116011) в підтвердженні обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМТЯЖІНВЕСТ» (03179, м. Київ, просп. Перемоги, 125, ЄДРПОУ 41667282), застосованого рішенням керівника контролюючого органу.
Рішення суду, відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані сторонами протягом десяти днів з дня їх проголошення. Подання апеляційної скарги на рішення суду у справах, визначених пунктами 1-4 частини першої статті 283 КАС України, не перешкоджає його виконанню.
Повний текст рішення суду складено 22 вересня 2021 року.
Суддя Є.В. Аблов