
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
21 вересня 2021 року м. Київ № 640/7123/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження клопотання позивача про призначення експертизи в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Державної служби України з безпеки на транспорті,
Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки
про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі-позивач) з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (далі-відповідач 1)та Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (далі-відповідач 2), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Державної служби України з питань безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845) та Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (код ЄДРПОУ 39816845) щодо накладення адміністративно-господарських штрафів до автомобільних перевізників за порушення вимог статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт";
- зобов`язати посадових осіб Державної служби України з питань безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845) розглядати справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та притягувати автотранспортних перевізників до адміністративно-господарської відповідальності за місцем знаходження Державної служби України з питань безпеки на транспорті в м. Києві по проспекту Перемоги, буд. 14, 01135;
- зобов`язати Державну службу України з питань безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845) подати у строк до 01.09.2021 до Кабінету Міністрів України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" щодо можливості структурним підрозділам Укртрансбезпеки розглядати справи про порушення автомобільними перевізниками Закону України "Про автомобільний транспорт" та застосування до перевізників адміністративно-господарських штрафів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.03.2021 відкрито спрощене провадження у справі №640/7123/21 без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Позивачем 25.08.2021 подано клопотання про проведення експертизи, в якому останній просить доручити експертам Державної наукової установи "Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України" (адреса: Україна, м. Київ, вул. П. Орлика, буд. 3, 01024, електрона адреса: pravo@ndcpi.org.ua) провести комплексну експертизу у транспортній галузі та правознавстві.
На розгляд експертів поставити наступні питання:
- Чи правомірно Південним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки застосовуються адміністративно-господарські штрафи до автомобільних перевізників за порушення вимог статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" згідно припису частини шостої статті 60 вказаного Закону?;
- Які саме посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті (Укртрансбезпека), уповноважені розглядати справи про накладення адміністративно-господарських штрафів на автомобільних перевізників за порушення статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"?;
- Чи у спосіб передбачений Конституцією та законами України діють посадові особи Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, які застосовують адміністративно-господарські штрафи до автомобільних перевізників за порушення Закону України "Про автомобільний транспорт" всупереч вимогам статті 60 вказаного Закону?;
- Яке саме місце має бути місцем накладання адміністративно-господарських штрафів, що застосовуються Південним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки до автомобільних перевізників, відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"?.
Розглянувши подане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
Частиною другою статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Крім того, згідно частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України висновок експерта для суду не має заздалегідь встановленої сили і оцінюється судом разом із іншими доказами за правилами, встановленими статтею 90 цього Кодексу. Відхилення судом висновку експерта повинно бути мотивованим у судовому рішенні.
У відповідності до статті 1 Закону України "Про судову експертизу" судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Отже, підставою для призначення судової експертизи є необхідність з`ясування обставин, які потребують спеціальних знань, тобто тих, що виходять за межі знань осіб, які беруть участь у справі, та судді, котрий розглядає справу.
В даному випадку, виходячи з характеру спірних правовідносин, стадії судового розгляду, суд не вбачає підстав для призначення судової експертизи та призначення спеціаліста.
Враховуючи викладене, клопотання позивача про проведення експертизи в адміністративній справі №640/7123/21 не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 102, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання про проведення експертизи в адміністративній справі №640/7123/21.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає
Суддя Літвінова А.В.