
Справа № 590/862/21
провадження № 3/590/414/21
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
21 вересня 2021 року смт. Ямпіль
Ямпільський районний суд Сумської області у складі:
головуючої судді: Сатарової О.В,
з участю секретаря: Данченко І.М..,
прокурора: Камчатного О.П.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ямпіль справу про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Дружба, Ямпільського району Сумської області, громадянина України, зареєстрований та проживає : АДРЕСА_1 , пенсіонер ( державний інспектор відділу митного оформлення « Вантажний» митного поста « Залізничний» Сумської митниці ДФС до 24.02.2020)
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
03.09.2021 року до Ямпільського районного суду Сумської області з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 257/2021 від 26.08.2021 складений відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Зі змісту вищевказаного протоколу вбачається, що ОСОБА_3 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно, 25.05.2021 року, подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, чим порушив ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав та підтвердив викладені у протоколі обставини вчинення правопорушення.
Прокурор КАМЧАТНИЙ О.П. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_4 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Вважає за необхідне притягнути його до адміністративної відповідальності із накладенням стягнення у виді штрафу.
Заслухавши думку прокурора про те, що в діях ОСОБА_4 наявний склад правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що наказом голови комісії з реорганізації Сумської митниці ДФС від 21.02.2020 № 76-о « Про звільнення ОСОБА_1 », останнього 24.02.2020 року звільнено з посади державного інспектора відділу митного оформлення « Вантажний» митного поста « Залізничний» Сумської митниці ДФС.
З вищевикладеного ОСОБА_3 зобов`язаний подати декларацію за 2020 рік до 01.04.2021.
Відповідно до публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_5 подав декларацію за 2020 рік 25.05.2021 року о 12г.04 хв ,що виходить за межі термінів, які визначені у ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно з додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.07.2021 № 47-06/51797/21, послідовність дій користувача « Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» які вчинив ОСОБА_3 за період з 01.01.2021 по 25.05.2021 , останній зареєструвався у інформаційно – телекомунікаційній систем « Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» лише 25.05.2021 .
Стан функціонування інформаційно – телекомунікаційної системи« Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» у 2021 році зазначено у службовій записці керівника Управління інформаційно – аналітичних систем та захисту інформації, що є додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.06.2021 №47-06/44748/21
Листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.08.2020 № 47-01/44121/20 визначено, що Декларації, які подані до Реєстру до 23 год 59 хв 31 березня ( включно), вважаються такими, що подані своєчасно. Декларації, які подані до Реєстру о 00 год 00 хв 01 квітня ( включно і пізніше), вважаються такими, що подані із порушенням термінів встановлених ч.1 ст. 45 Закону, за що ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність.
ОСОБА_3 особисто під підпис ознайомлений з вимогами абзацу другого ч.2 ст 45 Закону, про що свідчить лист попередження про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю.
Відповідно до листа КНП « Дружбівський центр первинної медико – санітарної допомоги» Дружбівської міської ради Шосткинського району Сумської області ОСОБА_3 знаходився на амбулаторному лікуванні з 01.04.2021 по 08.04.2021
Об`єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Оцінюючи зазначені вище докази, суд приходить до висновку, що вони є належними і допустимими в розумінні ст. 251 КУпАП, оскільки містять фактичні дані, на основі яких встановлено наявність в діях ОСОБА_4 адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, його наслідки, особу правопорушника, пом`якшуючі відповідальність обставини - щире розкаяння у вчиненому та відсутність обтяжуючих обставин, а тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення відносно останньої у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 40-1, 172-6 ч. 1, 283, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 850,00 грн. (Вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.).
Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф по справам про адміністративні правопорушення та кримінальним справам; отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Ямпільська СТГ/21081100, код ЄДРПОУ: 37970404, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок: UA338999980313000106000018568, код платежу: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01602, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ): 26255795, судовий збір у розмірі 454,00 грн. (Чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.).
Банківські реквізити для сплати судового збору: призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім`я та по-батькові, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA908999980313111256000026001; код платежу: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Ямпільський районний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя : О.В. Сатарова