
Справа № 703/2525/21
3/703/897/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2021 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Ігнатенко Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 21 липня 2021 року близько 13 години 50 хвилин в м. Сміла по вул. Незалежності, керував автомобілем «Форд», д.н.з. НОМЕР_2 , та під час руху, в порушення п.12.1, 13.1 ПДР України, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем «Форд Фокус», д.н.з. НОМЕР_3 , який зупинився попереду, в зв`язку з чим автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, після чого, будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди, в порушення вимог п.2.10 «а» ПДР України, залишив місце пригоди.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 у судовому засідання вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав у повному обсязі та просив його суворо не карати.
Суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_1 ,дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Так, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №249975 від 23 липня 2021 року, складеного відносно ОСОБА_1 , останній порушив вимоги п.12.1 та п.13.1 ПДР України, внаслідок чого відбулася дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої автомобілі отримали механічні пошкодження та завдано матеріальної шкоди, за що передбачена адміністративна відповідальність відповідно до вимог ст.124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №249838 від 23 липня 2021 року, складеного відносно ОСОБА_1 , останній порушив вимоги п.2.10 «а» ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність відповідно до вимог ст.122-4 КУпАП.
Згідно п.12.1 ПДР України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п.13.1 ПДР України, водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу
Згідно п.2.10 «а» ПДР України, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Відповідно до диспозиції ст.122-4 КУпАП, відповідальність за даною статтею настає у разі залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Згідно диспозиції ст.124 КУпАП, відповідальність за вказаною частиною статті настає в разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КУпАП, повністю підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №249975 від 23 липня 2021 року та серії ДПР18 №249838, в яких викладені обставини вчинення ОСОБА_1 21 липня 2021 року адміністративних правопорушень, при цьому останній особисто письмово в них зазначив: «Я, ОСОБА_1 21.07.2021 кервав авто д.н.з. НОМЕР_2 , з порушенням згідний, скоїв ДТП, поїхав з місця події через те, що злякався»; схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 21 липня 2021 року, в якій зафіксовані: місце дорожньо-транспортної пригоди; розташування транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди; пошкодження транспортних засобів після дорожньо-транспортної пригоди, при цьому будь-яких зауважень щодо зазначених у схемі даних від водіїв, після їх ознайомлення, не надходило; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 21 липня 2021 року, відповідно до яких, вона 21 липня 2021 року близько 13 години 54 хвилин в м. Сміла по вул. Незалежності, біля центрального фонтану керував своїм автомобілем «Форд», д.н.з. НОМЕР_3 , та зупинилася за автомобілем, який надавав дорогу пішоходам, який перетинали проїзну частину по пішохідному переходу. Після зупинки її автомобіля, в його задню частину здійснив удар автомобіль «Форд», д.н.з. НОМЕР_2 , який не зміг вчасно зупинитися. Після зіткнення з вказаного автомобіля вийшов водій, який почав поводити себе агресивно, висловлював своє невдоволення та після розмови сів до автомобіля та поїхав у невідомому напрямку; письмовими пояснення ОСОБА_3 від 21 липня 2021 року, відповідно до яких, вона 21 липня 2021 року близько 13 години 54 хвилин перебувала в м. Сміла по вул. Незалежності біля центрального фонтану та в цей час вона почула удар автомобілів. Вона побачила, як по вул. Незалежності зіткнулися два автомобіля, а саме «Форд», д.н.з. НОМЕР_3 , який стояв попереду, та автомобіль «Форд», д.н.з. НОМЕР_2 , який стояв позаду першого автомобіля. Як потім з`ясувалося автомобіль з д.н.з. НОМЕР_2 , вдарив автомобіль з д.н.з. НОМЕР_3 , який зупинився за іншим автомобілем, який пропускав пішоходів. В подальшому, водій автомобіля з д.н.з. НОМЕР_2 , вийшов з автомобіля на кричав на іншого водія, після чого повернувся до власного автомобіля та поїхав з місця події.
На підставі вищевикладеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.124 КУпАП, а саме: «порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів», та ст.122-4 КУпАП, а саме: «залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні».
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 вчинив два адміністративних правопорушення, кожне із яких кваліфікується за окремою статтею Особливої частини КУпАП, що має самостійну санкцію, а саме: за ст.122-4 та ст.124 КУпАП. За кожне з адміністративних правопорушень не минули строки давності притягнення до адміністративної відповідальності, окрім того, ні за одне з них на порушника не накладалося адміністративне стягнення, в зв`язку з чим стягнення на нього має бути накладено з врахуванням ст.36 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу порушника, вважаю, що для його перевиховання, стимулювання поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, достатнім є стягнення, з врахуванням ст.36 КУпАП, в межах санкції ст.122-4 КУпАП, у виді штрафу в розмірі передбаченому законом.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст.40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Доказів, які звільняють ОСОБА_1 від сплати судового збору за розгляд справи про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять та останнім не надані.
На підставі викладеного та керуючись ст.9, 33, 34, 35, 36, 40-1, 122-4, 124, 252, 268, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КУпАП, та, з врахуванням ст.36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення, передбачене ст.122-4 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок судового збору, який зарахувати на рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Строк пред`явлення постанови до виконання – 3 (три) місяці.
Суддя Т.В. Ігнатенко